borrelie

RNG

mariaa, borelii je viacej druhov(az 20 podla dr Whittakerovej, ktora sa sama vyliecila z boreliozy po 15 rokoch vo vozicku Samentom)maju formy aj bakterii(tvar ako korkovrt=stuplcigel) aj vedia zhodit vonkajsi plast a usadit sa v bunkach ako vnutrobunecne parazity, mykoplazmicke utvary.

V prestiznom lekarskom casopise JAMA(USA) a neskor aj v Lancet sa uz snad pred 3 rokmi priznali, ze je epidemia boreliozy(dovtedy to potlacali) a prenos je prakticky kazdym bodavym hmyzom mozny, dokonca namerali boreliu aj v pote a slinach, takze je aj ustny prenos mozny, hoci podstatne menej pravdepodobny.

[zruseny12]

ja som dnes citala nieco o tom,dala som si do googla borelia liecba a tam sa mi ukazali nejake clanky,pisu tam,ze to nie len klieste prenasaju,moze to byt aj ine postipnutie/od ineho hajzlika/
vo februari by nemali byt klieste...
ja som bola len prednedavnom v lese,nasla som si kliesta,a pred par dnami som si nasla cervene koliesko priemer 7cm...trochu je to opuchnute...tak som sal k lekar.
uvidim,co ja budem mat ake vysledky z krvi...

vitti

nepametam nato kedi som mala kliešť ale vlani ma poštipal nieco februari ale vtedy niesu alebo su?mala som tam velky flak este aj teraz vidno trošku ale len tento rok som išla lekarovi že ma trpnu nohy aj ruky a len teraz zistili že mam borreliu

[zruseny12]

VITTI
ja som dnes bola u lekarky,dala mi ANTIBIOTIKA a zobrali mi krv,v stvrtok,alebo piatok budu vysledky....ci ju mam...tak som zvedava...:0((((

vitti

brali mi krv uz 3xstale mam IgM 17.7 RU/ml hran.hodnota zatial nič som nedostala nato trpia mi ruky nohy
piatok mam ist lekarovi neviem čo bude hovorit nato.ked mal už volakto take prosim piste dakujem

lek

Ak je podozrenie, ze si prekonala borreliozu vysledky by mal zhodnotit infektolog, teda lekar, co sa zaobera infekcnymi ochoreniami. Mala si kliesta?, ojedinele to mozu preniest aj musky. nemala si nahodou niekde na tele na taky vacsi flak? niekedy je to len akoby cervenkavy lem a samotny flak je uz vyblednuty.,Borelioza sa preliecuje antibiotikami a to 14-21 dni, urcite nie kratsie. Ak je podozrenie, ze mas boreliozu, je mensou chybou preliecit antibiotikami, ako to nechat tak. Ak sa borelioza neprelieci antibiotikami, moze sa neskor vyvinut tzv 2. faza (bolesti klbov, svalov, unava) alebo neskor az 3. faza - neuroborelioza, kedy sa objavuju rozne poruchy nervoveho systemu. Nieje lahke to v tychto neskorych fazach diagnostikovat a moye ist o trvale tazkosti. Preto to nenechaj tak a dories to.

RNG

vitti, vsetky. Borelioza v tele znizuje imunitu a teda mozes dostat ovela lahsie kazdu chorobu.
Preto treba boreliozu vyhubit v tele co najskor, kym nezacnes dostavat ine infekcie a doriadia ti telo.