Gastroskopia

java

to noii: nemusíš sa báť vyšetrenia, aj ked nie je velmi príjemné, najhoršie je zavádzanie a vyberanie hadičiek, ale usta a hrdlo znecitlivia spreyom. sú aj horšie vyšetrenia, a toto nie je životu nebezpečné .. :)

agaven

nii ty maš reflux je to asi tak das si napr vodu sladku ta robi kyselinu tu nevracas ide to naspet cez zlcnik atd tam je ta kyselina skratim has tu kyselinu ako sodou bicarbomou viac jablk u teba nie je to ažaž také hrozne denne nevracas len v krhu citiš horke to je ta kyselina inak pich aj jemne nii

agaven

ty si bola na sone nic ani zvetseny zaludok nebol ak je zle je zvetseny potom vam povedali chodte na gastro preco lebo infekcia zapal atd chodte nie to je v poriadku viem v com je problém zaludok nie zlcnik nie bla bla ....čreva je tam cosi to bla bla asi tak ved po case vam to povedia

milaia

no som zvedavá...ísť tam pôjdem určite nechcem nič zanedbať lebo nikdy nevieš čo to môže nakoniec byť a mám si potom vyčítať že som nešla na vyšetrenie...sono neukázalo nič,krv v stolici bola...chcem vedieť prečo mam v dvadsiatke bolesti aké mám...čo ma nezabije....nechám sa prekvapiť...

agaven

chodte tak sa nepytajte povie kyselina zapal nic ažaž take a to vstko a povedia to može stres strava atd....a potom pracujete poviete nie a už to mate so stresu opytaju nieco oni vdia ako a co a hned povedia a cudujete sa bože nap ved ste obezna ...napr

agaven

NEDAJU JA TAM CHODILA 10 ROKOV TO ISTE a len liek na kyselinu a liek na zaludok noc viac haha a bude si potom u obvodnej tie lieky davat predpisovat a po asi 4 mesiacoch prides nato že lepsie ti nieje len dopuje a nica zase iny organ inak zmenit stravu

milaia

No ja mám ísť na kolonoskopiu o 4 dni a dosť ma to desí...takých názorov s tým čistením trubice som si prečitala viacero na tomto fore a zdá sa mi to divné...to mi pripadá ako by mi niekto tvrdil že tým skalpelom čo mi rezali ruku pri operáci rezali pred tým aj toho pána predomnou a vôbec ho neumyli...podla mňa je SAMOZREJMÉ že v nemocniciach pri podobných vyšetreniach dodržujú absolútnu hygienu ktorá je potrebná..ved si snád nemožu dovoliť prenášať infekcie z človeka na človeka...alebo áno???videli ste na vlastné oči niečo také?zdá sa mi to pritiahnuté za vlasy ja dúfam že bez akýchkolvek následkov zistia čo mi je a dajú ma do poriadku...

nii

agaven dakujem ti za odpoved a Tvoje skusenosti s tym,,pokusim sa vzdat cokolady,,ine nejedavam ani z toho co si napisala...

agaven

ak vracas kyslos ažaž po prve pomaranč nie kavu nie nesku nie colu nie fajcenie nie pivo mlieko paradajkova stava nie vela soli cokolada tuky pikantne jedla klobasy atd.. ak sa toho vzdas bude ti dobre

agaven

ja som tam bola 15 krat ale zakazdym povedia zapal vela kyseliny alebo zoberu vzorku ti ak je tam bacil daju asi ti 8 druhov lekov na zapal bacil atd po rokoch som mavala to iste až povedal na kyselinu jablka soda bicarbona oplatky stahuju kyselinu v zaludku na zapal mipovedal kazde rano dajte si na lacno domacu slivovicu stanprlik nemusis vsetko aj len trosku staci a už som tam nebola musela som chodit kzdy 1/2 rok a to iste asi tak potom ras rocne až povedal mi co mam a už som tam nebola 4 roky a je mi faj až nato že jej lieky a tie mi zatažuju žaludok ale viem čo mam spravit asi tak nic ine ti nezistia a este 10 ludom daju do zaludka tu trubicu mysliš si že ju vydenzifikuju na 100 percent asi nie vonko oleju nutro to by museli dezinfekč. vodou ale ta sestra sa nebude tam cely den cistit tu hadicu tak a ked odydes možes dostat inefciu aj ked ju ty nemas ale ty pred tebou ano a to sa prenesie asi tak tak uvaž ist neist inak zapal sa da zisti aj v krvi ci mas prob. zo žaludkom ja som nemala nic a potom som isla lebo som mala po 2 mesiacoch krce a zase gastro a povedal ach jaj infekc atd.... maš moj nazor po 10 rokoch asi tak