prosim o radu vas ženy a matky

Príspevok v téme: prosim o radu vas ženy a matky
ahojte

ahojte.chcela by som sa vas spytat či niektora ma skusenosti s touto vecou a ako to dopadlo.takže s mužom sme chceli babo,veeelmi len moja menštrucia bola nepravidelna a meranie teploty tiež nebolo uspešne.doktor mi navrhol,aby som par mesiacov brala antikoncepciu nech sa mi cyklus upravi a potom ich len vysadim a mala by som sa dočkat babatka.chcem sa vas spytat či s takymto tehotenstvom hned po tabletkach ma nejaka skusenosti.nemože to potom uškodit babetku?dakujem za rady

kalimika

Ahoj Fiiifa, tak to je tvoja doktorka asi dost mimo (i ked nebola som pri tom, takze neviem co presne hovorila). HAK znizuje hladinu kyseliny listovej a tak okrem ineho zvysuje riziko poskodenia plodu. Podla dostupnych informacii uzivanie kyseliny listovej neznizuje ucinok HAK. Ba dokonca sa robia studie o tom, ze by sa rovno do tabletiek HAK pridavala kyselina listova uz u vyrobcu. Samotna kyselina listova je mozno problem kupit, ale predava sa spolu so zelezom a B12 tusim pod nazvom acidofolan. 4 mesiace su podla mna este dost v pohode, v tak kratkom case otehotnie iba velmi malo parov ... a do roka tak cca 75%, takze neni preco stresovat. Drzim palce.
(books.google.sk)

Fiiifa

Ahoj kalimika,
ja som chcela tiez uzivat kys.listovu pocas uzivania HAK, teda posledny mesiac pred vysadenim, ale doktorka mi nechcela predpisat, že sa to vylucuje. Že je to ako cukor a soľ. Tak som ju začala uživať až po vysadení. Ale zatiaľ sa nam nedari otehotnieť. Už 4 mesiace.

mojaeni

Mimi 323,,kalinka mozno pise najmudrejsie ako vravis, ale ja osobne som tiez len napisala, co a ako sa mi stalo...
Osobne som mala problem pri prvom tehot, podarilo sa nam to takmer po dvoch rokoch, takze HAK som vysadila so zamerom, aby sa mi organizmus zbavil vsetkych stop po HAK a potom sa pokusime o babo.No stalo sa to na prvy sup.
Osobne uz neplanujem dalej HAK uzivat,ani po porode.

Mimi323

Kalimka píše najmudrejšie. Dôležita je kyselina listová. Krátkodobé uživanie HAK by dieťatku nemalo uškodiť, ale dlhodobé má na dieťa vplyv. Ale podľa mňa HAK tvoj problém nerieši, po vysadení HAK býva menštruacia ešte nepravidelnejšia (viem o čom hovorim). Upraviť menštruaciu treba doplnkami, ktoré sú neškodné, nie hormonami, ktoré škodia tebe a aj bábätku.
Najlepší je na to YAM.
-odkaz odstránený-
tu j článok o tom, aký má HAK vplyv na teba a na tehotenstvo.

kalimika

Ahoj, takto kratkodobo je to uplne ok ... kup si vsak kyselinu listovu v tabletkach .. jej hladina je totiz kvoli braniu horm. antikoncepcie znizena a pritom je velmi potrebna pre spravny vyvoj dietatka v prvych dnoch a tyzdnoch. drzim palce

mojaeni

Ja som takisto otehotnlea okamzite po vysadeni antikoncepcie, ktoru som uzivala tri roky od prveho porodu. Zatial som este neporodila, no tiez som sa obavala, ci to nejako nemoze poskodit plod.sama som necakala ze otehotniem hned, kedze pri prvom dietatku sme sa pokusali dlho,ale tak to vyslo.

sveťka

ja som otehotnela hneď po prvom menzese po antikoncepcii. Brala som ju 4 roky pred otehotnením. Babetku to uškodiť vôbec nemôže. Nech sa darí....