Už nevládzem....

Príspevok v téme: Už nevládzem....
......

už nevládzem....
nevládzem uvažovať ani o tom, či chcem žiť a bojovať alebo nie, či je s čím... som úplne zmätená. chvíľu pocit, že mám ppp, chvíľu, že je to len spôsob akým sa snažím svoje správanie zdôvodniť. a pred kým? pred sebou. áno, len pred samou sebou. som nešťastná. cítim akúsi bezvýchodiskovú situáciu, lebo som hlúpa a neviem ani čo vlastne chcem. dnes som zožrala tri veliké jablká. boli to také megajablká a ja som ich jedla, lebo som spočiatku cítila hlad a potom to tretie už len pre chuť. rozumiete tomu? pre chuť. neznášam sa za to. neznášam ich v bruchu. cítim ako som pribrala, lebo posledné dni viac jem. jem to svoje akože správne jedlo, ale zjedla som viac tých jabĺk ako by som chcela a neviem sa zniesť. som pažravá. nie ppp, ale pažravá. paradoxne som sa rozhodla, že by som mala zmeniť svoje stravovanie a začala som to riešiť ako ppp, ale teraz ma napadá, že by som mala riešiť skôr to prežieranie. aká anorexia? veď len žerem a žerem. dokonca, ak sa mi stane, že som celý deň mimo domu a nemám si ako nachystať zeleninu ako som zvyknutá každý deň, tak na jednej strane pre naplnenie svojho denného stereotypu si ju spravím večer, spravím ju ale nie len kvôli stereotypu, ale aj kvôli hladu, večer sa predsa jesť nemá a ja som to zjedla aj o pol desiatej akoby sa nechumelilo. a potom prišlo na jednej strane upokojenie, ktoré striedali výčitky z toho plného brucha a ja som na krok od infarktu. ach, ja už neviem čo robiť. mám pocit, že klamem všetkých tých, ktorí sa mi snažia pomôcť s ppp, zároveň seba, lebo riešim niečo, čo nie je ppp. sakra, sakra, sakra a najviac ma štve, že keď pozriem do zrkadla, tak mi je do plaču a najradšej by som zakričala "ja musííííím schudnúť! musím, musím!" ten zmätok, všetky tie moje tváre, všetky tie role, ktoré zaujímam...;( už ani sama neviem, ktorá je tá správna, ktorá z nich som skutočne ja.
nečakám rady, neprosím výsmechy, len som to potrebovala zo seba dostať, aby ma "neroztrhlo" a teraz opäť hodiť tvár a pracovať ďalej :(
ďakujem za "vypočutie"/prečítanie

zjuzjika

.... tak ti ja prva napisem svoju vahu a vysku mozno spadnes zo stolicky a mnohi ostatni...takze 167/47...a takto je to uz asi polroka...predtym som mala aspon 50.... a neviem sa na tu vahu dostat... a este raz opakujem ze nikdy osm netrpela ppp, som stale taka a vvsetci su na mna zvyknuti ako na chudu babu..ale toto je naozaj uz extrem...sama sebe sa nepacim, som naozaj vychudla.... aj priatel aj rodicia mi hovoria nech priberiem ale to nejde.... mozem sa napchavam cim chcem, rano sa zobudim a vaha rovnaka...a testy vsetky v pohode, som zdrava...takze kde je problem neviem :((

nechapem

No tak toto nechápem ale fakt. Dievča neviem koľko máš rokov ale aby si si robila starosti pre to, že si zjedla tri jablká, tak to je pecka. Mysli na ľudí ktorý majú vážnu chorobu - rakovinu žalúdka napríklad...tí fakt majú iné problémy. Ja neviem ale asi chod určite ku psychologičke. Ty si nevieš predstaviť aké sú problémy v živote, keď sa ľudom fakt nechce žiť, ale držia sa a bojujú a nie že pre tvoje tri jablká sa ide svet zrutit.Mala by si si vážiť zivot a to že si pravdepodobne ináč zdravá a myslieť na tých ktorý majú problémy o ktorých si ty ani nevieš predstaviť. Uvedom si to...A teš s už len z toho že máš čo jesť...Tento svet je už fakt divný...

......

takže výška 160 cm a váhu nepoviem preto, lebo somm tak, či onak už asi tak v x publikáciách čítala, že váha úplne nezodpovedá o tom, či je alebo nie je človek tučný, či chudý. ok, uznávam, že ak má niekto 90 kg a výšku ako ja, tak sa asi viacerí priklonia k tej prvej možnosti. ale jednoducho prepáč, ale nenapíšem svoju hmotnosť, lebo nech je akákoľvek, tak sa s ňou necítim dobre a nezodpovedá jej môj výzor. zjuzjika, u teba je to iné. nemôžeš porovnávať moje a tvoje raňajky, keď ty sa snažíš pribrať.

zjuzjika

stale sa vyhybas odpovedi...asi sem radsej svoju vahu a vysku davat nehces, ze, lebo si velmi chuda... a co ked to bolo na ranajky, nechapem stale tie tvoje vycitky.... ja zjem na ranajky niekolko krajcov chlebov alebo rozkov alebo zemiel a potom este zajedam sladkym...a ?????

zjuzjika

fuha, no toto je huste....tak zjest "az"3 megajablka... tak to ja by som asi od hladu zomrela za cely den... neviem co by si povedala, keby si sa napchala gulasom, potom klobasami, a este potom pernikami a chipsami a ostatnym jedlom... ja teda nepatrim do skupiny ppp, ja sa snazim pribrat, lebo sa mi to uz polroka nedari a ani som k anorektickam a bulimickam nikdy nepatrila.... nechapem vase zmyslanie, preto mi je tazke vas pochopit.... a inak si neopovedala na otazku aku mas vysku a vahu ...hm?

usiko

zlatko, bud budes mat pevnu volu alebo sup k psychologicke...inak budes na pokraji priepasti a z nej tazko von.....

......

boli to fakt megajablká. hnevám sa na seba, lebo všade čítam niečo také ako: na desiatu jedno stredne veľké jablko (150g), ale mne sa darí kupovať oveľa väčšie. nič neobvyklé, keď majú štyri jablká kilo. ja viem, že váhu mám k výške neadekvátnu, ale keď ja nemám absolútne hrudník. som plochá ako lata a celú postavu mám úplne nesúmernú.
áno, mám výčitky, že viem buď nejesť alebo potom zjem tri naraz. štve ma, že nie som schopná si to rozdeliť. a najviac mi je do plaču, keď mi hovoria reči typu: pomaly sa uč nové jedlá jesť. ako malé dieťa po lyžičkách. ale ja sa bojím, že by som neskončila pri lyžičkách. veľa by som hneď pribrala. áno, som nešťastná a mám výčitky z toho, že do seba dokážem natlačiť naraz toľko jedla. stále ma napadá len: ako je to možné? ako je to do čerta možné, že niekedy na jedlo vôbec nemyslím, som mimo domu a proste mi myseľ zaplní niečo iné, mám pocit, že ok, tak teraz zvládnem po príchode domov zjesť len tak trošku, tak akurát, aby som bola najedená a nehladovala, ale ja prídem domov a odrazu to nie som ja. zavriem sa do izby, sadnem k internetu a zjem jedno jablko za druhým. a prečo k netu? neviem. ale je mi príjemnejšie niečo robiť, ako len tak pozerať na jedlo a vnímať ako sa cpem a premýšlať nad tým, že si poviem pred zrkadlom, že by som mala schudnúť a potom dokážem toto. dokážem sa nacpať ako zmyslov zbavená ;(