Plucne Kvasinky - Prosim o radu

Príspevok v téme: Plucne Kvasinky - Prosim o radu
Me

Dobry den.

Mavala som problemy s plucami. Ked som bola naposledy u lekara, spravil mi vsetky mozne vysetrenia, aj na kvasinky (vravel, ze pochybuje ze to mam, vraj je to velmi vzacne) a teraz mi volal ze ich mam. Nic viac mi nepovedal, dal mi termin no nechce sa mi dovtedy cakat, preto prosim, pokial nieco viete o tomto probleme, povedzte mi o nom viac - co je to zac, ako sa to da dostat, ako sa to da liecit. Dakujem pekne.

farmaceutka1

U nas sa posielaju do laboratorii vzorky sputa, pripadne ine stery casto, na 99,9% takymto sposobom zistili aj u Me "kvasinky". Predpokladam, ze ide o Candidu albicans, nakolko s aspergilozou by ju nenechali behat po svete a jej stav by bol rozhodne horsi. Okrem toho Aspergillus nie je kvasinka, hoci to je plesen. (nie kazda plesen je kvasinka).

RNG

Vo vyluckoch, co vykasliavas(sputum) sa nachadza ta cela skala mikrobov a da sa vidiet velmi dobre pod mikroskopom.
Zialbohu to dnes uz lekari robia len zriedkavo a ked, tak posielaju vzorky do mikrobiologickych laboratorii.

nani

Me
a ako ti to vlastne ten lekar zistil ze mas pliesne v plucach ci na plucach? to z krvi, ci nejake speci vysetrenie? alebo rengen ci nieco podobne? brali ti nejak vzorku z pluc?

RNG

dost caste plucne kvasinky su rozne druhy aspergilov, ako napr aspergillus pneumoniae.
Ked ma vykasliavany hlien farbu a dokonca zapacha, je jasne, ze sa tam doslova v plucach kazil-rozkladal a pri tom su samozrejme pritomne nejake rozkladne mikroorganizmy. Produkty rozkladu a tiez vylucky mikrobov su toxiny, ktore vyvolavaju zapaly a mozu viest az k zaduchu.
Poznal som z vlastnych skusenosti)inac mam to z medickej literatury) ze velmi ucinne na to je brat oreganovy olej. Tiez som zistil, ze inhalacia jemneho spray-u striebornej vody pomaha. Vylucky v pluvach a prieduskach-hlieny maju ale hlavne povod zo zatekania s prinosnych a celnych dutin(sinuses), takze aj tam ich treba adresovat znicenim mikrobialnych infekcii. Tam oreganovy olej brany ustne tiez pomaha, ale kvapkanie alebo striekanie roztoku citricidalu a tiez striebornej vody(na striedacku) velakrat denne velmi pomaha.
Pomoze to dokonca odstranit aj infekciu vo vnutornoim uchu, ktora sa tam z prinosnych dutin dostane.

farmaceutka1

co je to zac-su to kvasinky (pravdepodobne candida albicans)
ako sa to da dostat-najcastejsie pri znizenej imunite, ale faktorov moze byt viac
ako sa to lieci-peroralnymi antimykotikami