Pre akú psychickú poruchu sú to príznaky?

Príspevok v téme: Pre akú psychickú poruchu sú to príznaky?
aegsA

Pripadám si jako kdyby to co dělám, ať už je to umývání nádobí nebo cokoli jiného, nedělám já!...prostě jenom moje tělo zatímco moje myšlení, city atd. je úplně někde jiné, možná právě proto se mi stávají růzené nepříjemné věci, máte s tím taky někdo zkušenost? občas taky myslím na to jak by to bylo skvělé se jenom tak podřezat nebo když třeba někde sedím ať je to doma nebo venku sama sebe přistihnu jak toho druhého, televizi nebo prostě cokoli vůbec nevnímá, a není to, že se prostě zamyslím, okamžitě se mi v hlavě odehrává příběh, nebo já nevím jak to popsat ale není to moc příjemné, špatně kvůli to mu i spím. Má tady s tím někdo zkušenosti!?? Prosím napište

vsevedka

myslím, si že sa jedná o poruchu idiognózie (vnímania "ja")-konkrétne o DP/DR=depersonalizáciu a derealizáciu
pri DEREALIZÁCII je nám cudzí vonkajší svet, život sa zdá ako sen, časté sú i obavy, či "čudné" myšlienky, od ktorých sa nevieme dištancovať

pri DEPERSONALIZÁCII sa nám zdá cudzie telo, zhoršené môže byť vnímanie času, narušené je sústredenie, či zhoršená pamäť