Tampóny = nebezpečensto pre zdravie

Príspevok v téme: Tampóny = nebezpečensto pre zdravie
kiki na

Ahoj, o tampónoch sa tu už popísala dosť. Ale ja by som chcela vedieť, aby sa do tejto témy zhrunuli ich mínusy=nebezpečenstvá pre zdravie. Ja tampóny používam iba do spoločnosti, doma a noc zásadne vložku! Veľa sa tu už o tom písalo, ale chelo by to niaky súhrn. A tiež som si o nich vytvorila názor že nie su bohvieako zdravé, aj keď to pohodlie a voľnosť je super, ale ja teda položím svoje zdravie pred pohodlnosť, no nie? Tak poprosím o odpoveďe niakych odborníkov, ale aj laické názory, len prosím nie také že "vložky sú smradľavé a nehygienické" a "baby čo ich používajú su prasce", lebo aj s tym som sa už stretla:( Taktiež poprosím a čo najobjektívnejšie názory.

o.b

kikina, nie, ine som neskusala. S tymito som zacala asi v 17, 18-tke (dlho som mala problemy si zaviest tampon, kedze som bola panna, este aj daaaleko za tym, co som uz pouzivala tieto velke :-/ ). Takze si myslim, ze oficialne ma pripravili o panenstvo tampony :-/ :-/ :-P.
No...oni su dost velke (ale su vlastne temer rovnake aj ked sa nasiaknu)... prv som mala iba normal, ale stalo sa mi, ze som si ho zaviedla, isla do skoly a uz pred hodinou, som "plavala". To som vedela, ze budu problemy nielen s vlozkami, ale aj s tamponmi. Tak som presla na super a super plus. Nenavidim si ich menit pomimo domu, lebo s tym mam tiez niekedy problem (to radsej prehodim na vlozku, alebo si dam nejaky kremik, aby lahsie siel dnu). Avsak pre mna je nevyhnutnost si zavadzat tieto tampony, ked idem prec z domu, lebo by som vyzerala ako po zareze :-/. Je to ozajstne "pozehnanie". Pritom mam vseko v poriadku, a antikoncepcia mi na intenzitu nikdy nepomohla, takze som ju aj vysadila.

Tu vatu vyskusaj, mozno sa ti to bude zdat cudne, ale ak parkrat skusis, zvyknes si (je to inac aj pohodlnejsie, makksie a naozaj budes menej od "toho").

alz-bee

zuzic:no ja ti tiez odporucam taku polohu, kde mozes riadne nohy roztiahnut :-D...vyskusaj si trebars lahnut...lebo podla mna pre prvozavadzacky:)) tamponov je sedenie na wcku blba poloha, lebo to mam kolkokrat aj ja s tym problem a pritom panna uz nie som (ale u mna to skor zavisi od napatia a stresu, ked mam problem zaviest tampon)...alebo vyskusaj stat a jednu nohu si vyloz niekde. neboj, ked sa s tym popasujes, tak to raz pojde:))

petrushik

zuzic.... ja som to prvý krát "robila":) na posteli sama doma :D sadla som si, vyzliekla som si nohavičky, oprela som sa o stenu a nohy som rozkrocila najviac ako sa da :D a o no to tam celkom lahko sklzlo..... a jednoznacne skus najprv light flow, mini su totiž hrubšie, light flow tenšie, čo by bolo pre teba asi najvhodnejšie

kiki na

ob, cudnee, ja som si bola práve dneska v drogerke kupit si tampony, a sa mi zdalo ze super plus boli oranzove, :D:D
dakujem za ten typ z vatou, urcite vyskusam :D
a ak sa čuduješ ako takéto noci vydržím bez tampónov, tak vedz, že to nie je žiadna psychická vytrvalosť alebo čo:D ale preto, že mne sa nedajú žiadne tampóny zavieť iba light days, niakym záhadnym spôsobom ani mini, iba tieto :D.... a také tenučné tampóny by podľa mňa nemali na noc žiadny význam :D:D
a inak, skúšala si aj iné tampóny ako OB, ak máš problém s pretekaním? Občká sa totiž propagujú ako najnasiakavejšie, a sú aj najdrahšie.... a nie vždy sa rovná najvyššia cena=najvyššia kvalita, tak skús vyskúsat aj iné znacky, predsa ak si zavediet tie super plus, nemali by ti robit problem ani super velkosti iných značiek. a prosím ta, ake hrube su tie suer plus?? len pre zaujmavost:)))

zuzic

ja viem ze to bude zniet asi dost nechutne ale nemohli by ste mi vysvetlit jak trupikovi ze jak sa zavadzaju??? ked mne to naozaj nejde auz by som s tym mala zacat

alz-bee

Akoze ja osobne si neviem presne predstavit, ako taka panenska blana vyzera:), ale tak co som sa docitala, tak zevraj su v nej dake otvory, cez ktore moze prejst aj tampon, cize by si si ju porusit nemala..ale co je na tom pravdy neviem...kazdopadne poviem ti zhruba tolko, ze aj ked si ju porusis, tak sa nic nedeje. Plno dievcat si ju natrhne trebars pri sporte, jazde na koni a ani o tom nevedia. Aspon ta to pri prvom milovani nebude boliet (ale teraz ta nechcem strasit, ze kazde prve milovanie boli, lebo samozrejme aj ked budes mat blanu, tak to neznamena, ze ta to bude boliet:))...mne sa podarilo dat si mozno raz ten tampon, ked som bola panna ale to som sa tak nepohodlne citila...lebo bol len tak trosku dnu strceny, v podstate vobec som ho nemala dobre zavedeny....ale skusaj, nevzdavaj sa:)) snaz sa zhlboka dychat a tym uvolnit posvove svaly..drzim palce:))

poliewoocka

Zuzic, aj ja som panna a pouzivam tampax compak aj tie najvacsie super plus zelene a v pohode:)) maju hladky plastovy aplikator, ani si nevsimnes:D ani ja si neviem dat tie "normalne" ako ob-cka, kotexy a pod..zaklad je uvolnit sa..blana je pruzna

o.b

kikina, nieee :-P.
Normal - zlty obal
Super - pomarancovy obal
Super plus - zeleny obal

To su uz tie male bombicky, ako ich ja volam :D. Kikina, a to mas teiz vazne tak silne? to sa mi nechce potom verit, ze radsej znesies to, co si napisala, ako si dat tampon (plus pod to nieco). Ale ak mas vazne tak silne, nieco ti poradim. Bezne som sa zobudzala, ze som bola pretecena (bolo to pravidlo!). Ked si vsak dam vatu, skoro nikdy nie som pretecena. Nevyhoda je, ze sa ti nalepia take ciastocky na teba :-P, ale hned rano som si hodila sprchu a tadadaaa, cistucka :D. A mala som po probleme, zeby som si musela prat spodne pradlo, pyzamo, ci postelne pradlo.
P.S: a nebola si nechutna, ked je to pravda.

alz-bee

zuzic: ja kym som bola panna, tak tampony do mna nechceli ist ani za ten svet...tak ale neviem, ci ty si alebo nie si panna...a hovori sa, ze aj panny mozu tampon pouzivat, no ja som patrila medzi tie, ktorym to veru dnu neslo :-/