peco je to také tazké?.... :-(

Príspevok v téme: peco je to také tazké?.... :-(
nina89

mám 20 rôckov...a mám uz 3 roky priatela, ktorého velmi milujem a aj on mna....aj on má 20 rokov...rozmýslali sme aj o svadbe, pretoze sa velmi milujeme a chceli by sme sa vziat....mozno uz toto leto... mozno toto bude vela ludí odsudzovat, ale ja by som to chcela. Myslím, to, ze sa snazíme o dietatko...uz nejak 6 mesiacov...a stále nic...mozno si poviete, ze mám este cas a mám si uzívat...ale ja to dietatko velmi chcem a obetovala by som pre nho vsetko na svete...stále nato myslím...a strasne po nom túzim....a strasne sa trápim, ze to este vôbec nevyslo..niektoré moja kamarátky uz majú bábätko alebo cakajú...a ani ho nechceli...a majú ho...a ja ho chcem a nemám ho..nechápem to...preco ja??? nemyslela som si ze je to také tazké stvorit takého malinkého cloviecika...a hlavne z lásky...uz som zúfalá...k doktorovi zatial este nechcem íst..ale asi by som uz mala...tak by som sa chcela spýtat, ci nie sú nejaké metody ako sa dá ,,lahsie otehotniet"....ako napr. ktorý den od menstruácie alebo aká poloha...dakujem za vsetky rady...velmi pekne...a strasne závidím vsetkým mladým mamickám....

WEWE4645

Ahoj ja to chapem ja mam 20 a tiez 3-rocny vztah este pozeram ci som to nepisala nahodou ja. Presne prezivam to iste. Chodime sice navysku ale tiez by sme uz radi mali dieta a mali svadbu. Je to tazke a da sa povedat ze aj proti mojej voli ale dohodli sme sa ze aspon skoncime bakalara a potom predsa uz budeme mat nejake tie peniazky. Byvat mame kde a moja mama by uz aj teraz chcela vnuca. Velmi sa nan tesi. Drzim ti palceky.

lenuliatko

ahoj nina.ja mam 20 vydavala som sa v 18.a tiez sme sa potom pokusali o babo ale nedarilo sa.asi si sa nato prilis upla.treba byt v pohodicke.mozno zmenit prostredie.ale tak vies aj ako uzivite babatko?zarabate uz alebo ako to mate zariadene?aby ste aj vedeli co robit ako sa o babo postarat a hlavne z coho.drzim palce.

moniqa87

nina, obcas len to pocitanie nepomaha, je potrebne meranie bazalnej teploty a sledovanie hlienu, dobru poblikaciu k tejto metode zistovania plodnych a neplodnych dni maju na strankach "liga par paru", nejdem im robit reklamu, ale mam tu publikaciu doma a myslim, ze by ti to mohlo v otehotneni pomoct, tu mas link:
www.lpp.sk

nina89

no mne sa zdá, ze sme to robili cez plodné dni....som si to nejako tak vyrátala...ale teraz ma velmi bolí brucho, ako keby uz mám uz uz dostat menstruáciu...a bojím sa ze ju aj dostanem..... :-(

tina1613

no aj ked to dnes nie je velmi moderne mat deti tak skoro, zas nie je ani dobre mat ich neskoro. Na tvojom mieste by som sa sustredila na plodne dni: pri klasickom cykle 28 dni je to zhruba 12-14 den. pozorovat hlien - vodnaty, ciry, co sa dobre natahuje medzi prstami. ked je kremovity, alebo husty a zakaleny, lepivy (neda sa natahovat) alebo je ho malo, su neplodne.
cez ovulaciu mozes mat take tahanie v boku, niekolko hodin. alebo si meraj teplotu kazdy den v tu istu hodinu rano pred vstatim, napr. v ustach (nie pod pazuchou). po ovulacii teplota vystupi o 0,2 az 0,5 stupna. najvyssia sanca otehotniet, je ak spite spolu tesne pred ovulaciou, spermie vydrzia v tele asi 2-3 dni. inak dostat aj ovulacne testy (podobne tehotenskym), ak je test pozitivny, treba mat do 24-48 hodin sex.

nina89

dakujem, ze príspevky..aj ked niekto s tým nesúhlasí a odsudzuje to....ale tak, ja si myslím, ze ja a môj priatel sme na to pripravený a budeme dobrými rodicmi...tak sa nato dáme...a dakujem, tým ktorý to hned nezavrhli...dakujem

bobrikk

Ja si myslim,ze je normalne ked je zena v 20tke pripravena na dieta, ved kedysi sa uz 18rocne vydavali a mali deti. Nejde o vek ale o to, co clovek chce, po com tuzi,ake ma hodnoty a priority. Niektore zeny nie su ani v 30tke pripravene mat deti. NIekto tuzi po kariere, iny zasa po rodine. Je to individualne. Tak ti drzim palceky, nech to vyjde, skus zajst za tym doktorom, ten ti bude vediet najlepsie poradit. A ako tu uz bolo spomenute, nejake vitaminy, moja kamoska brala Kalibrum babyplan ci tak nejako sa to volalo...

babyplan

Nemyslim že je to skoro ak sa na to cítiš,tak si pripravena byť matkou. Skus tablety babyplan mne sa tiež nedarilo otehotnieť a pomohli mi. Poradila mi to švagriná,ktorá ich užívala aby otehotnela a sa jej to podarilo. Veľa šťastia.

kuki

je to zakon schvalnosti- ten kto ho nechce ma ho a ide na potrat a ten kto dieta chce nemože ho mat...jedny známy sa snažia už 9 rokov...je to inidividálne...ak chceš otehotniet mala by si ist ku gynekol. na vyšetrenie či možes mat deti, možno tvoj priatel nemože mat..treba sa vyšetrit..a gynek. v takýchto prípadoch predpisuje hormony...on ti najlepšie poradi..

kraaska

ahoj nina ,aj ja som sa vydavala v tvojom veku,teraz mam 22,a som pred porodom,my sme sa snazili o toto majinke od svadby,cize skoro 2 roky,takze neboj,urcite sa podari :)) prajem vela stastia...