Vykasliavam krv... preco???

Príspevok v téme: Vykasliavam krv... preco???
Change27

Mam taky problem- uz dlhsiu dobu(pol mesiaca) mi hned ako vstanem byva zle od zaludka- je mi na vracanie a mam krce. O dake dve-tri hodiny od toho co vstanem to prejde. Cely den som hrozne unavena, padaju mi vlasy a mam krce v nohach. Pulz mam nad 100 a tlak nizky. Dnes a vcera som vykasliavala krv. Nefajcim a ani som nikdy nefajcila. Co to moze byt??? Mam len 15 rokov...

jaSanevzdam

ahojte, trochu som si prebehla tuto temu a zaujimalo by ma, ako sa ma zakladatelka temy - to len tak mimo :)

Pre CHIRURGA: Nehnevajte sa, ze Vas tu takto oslovujem, ako v nejakej poradni :)), ale chcela by som sa konecne spytat nejakeho odbornika na nejake veci a ked ho tu mam, tak to musim vyuzit :)
Prva vec je ta, ze co to moze byt, ked ma obcas pobolieva na lavej strane brucha, trochu pri podbrusku. Bolesti su niekedy take, ze ma to nielenze picha, ale az tlaci a musim si lahnut. Prestane to a ked sa zohnem, zas to zacne. Teraz mam trochu od toho klud, ale len tak informacne ma to zaujimalo.
Druha vec je ta, ze ako sa prejavia vredy na zaludku a ci je mozne ich uplne vyliecit, mam 25. Neviem, ci ich mam, to ma tiez zaujima len informacne. Asi tyzden ma nesmierne boli zaludok, hocico zjem, mam uplne zvlastnu tlmenu bolest, taku nepriamu, mam krce, ale pripisujem to tomu, ze velmi malo pijem.. Je to mozne? Navyse som bola asi pred mesiacom na crevnej sprche, pretoze strasne malo chodim na wc, iba tak raz za 3 dni, ked som uzivala vlakninu, nedokazala som vypit tolko potrebnej vody, lebo ked jej vypijem vela, tak ma potom z nej uz nataha, ked nie som zvyknuta. Snazim sa ucit vypit sa aspon 1.5-2 l vody,ale proste neviem, mne je zle,uz ked ju pijem.Mam potravinovu alergiu-tak som preto sla na tu sprchu, bola to uzasna ulava, len snad mi to nieco "nepokazilo" este viac. Taktiez som sa chcela spytat, ci by ste mi nevedeli poradit, co s plynatostou, mne sa "nechce", ale aj ked som bola na tej crevnej sprche, tak zo mna sli neskutocne plyny do tej trubice, obcas mavam aj krce,ale nech robim cokolvek aj pijem caje,mam to stale, hoci ani nepijem perlive vody :( Uz som z tohto zufala.

A este jedna vec, zaujima ma Vas nazor ako nazor lekara, ked sa v medicine vyznate viac ako ja, aka je asi pravdepodobnost, ze ma moze cakat rakovina, ked na nu zomrela mamina v mladom veku-mala najskor rakovinu koze, po rokoch sa vratila v podobe nalezov na pluchach, v zavere boli metastazy po celom tele. Na rakovinu zomrela aj mamina sestra, mala rakovinu zenskych veci. Otec zomrel na infarkt. Mozem mat nejake predispozicie k niektorym chorobam, co mali oni? Ak ano, comu sa mam teraz pri svojom zivotnom style vyvarovat? Preto som sa aj pytala na tie vredy, lebo zijem v neustalom strese, mam nepravidelnu stravu, hoci pestru a casto sa mi robia na tvari take tie podkozne bolave vriedky a prakticka dr. hovorila,ze je to zo stresu :( Napriek mojej zivotnej situacii este studujem denne VS, popri tom po nociach pracujem, az na to mam a vo volnom case sa staram o domacnost, tak sa obavam, ze sa to na mne vsetko pomalu odzrkadli :(( Dakujem velmi pekne za vsetky rady.

chirurg

Zuzic-roztvárakom roztiahnu hornu a dolnu čelusť aby mali dosť miesta takže pacient má uplne otvorené usta a častopouživaju hlavne krčiari ajoperačný mikroskop,ale do ich veci moc nevidím...
Kamideš na týžden?a potom celé prázdniny doma? a celkom som zabudol že biologia je až na gympli a na zakladke je prirodopis.To si 9-tačká že, kam potom na strednu asi gympel že ked chceš byť doktorka.

zuzic

chirurg: jaj ale som sprosta ze?:) nie biologiu nemam som este na zakladke a na prirodopise berieme geologiu. minuly rok sme mali ludske telo ale to bol taky ucitel ze doteraz z toho neviem nic...sice taku jednoduchu vec by som mohla vediet...inac ja idem 15 augusta prec na tyzden len aby si vedel ze nebudem na internete. a ze vies co si mi hovoril o tom dychacom stroje pri operaci ze daju cez usta kanylu a tak...a ked operuju nieco v ustach ako to robia vtedy?

chirurg

ahoj zuzic, do chorvátska odchádzame 5.8.09 večer autom ale len na 10 nocí,dlhšie nedostanem dovolenku ani dlhšie by ma to tam v tej horučave s 8 mesačným dietatom nebavilo..Ale som prekvapený že nevieš kde je pečen, ved máš biologiu či nie?je pod pravým rebrovým oblukom presne.

zuzic

perlicka: to ze u lekarov vitazi profesionalita a ludskost je niekde v uzadi si asi zazila na vlastnej kozi. asi si este nestretla lekara ktoremu by na tebe zalezalo. ja som mala to stastie ze som stretla takeho lekara a myslela som ze je hadam nemozne ako mu zalezi na kazdom pacientovi. vdaka nemu som sa vobec nebala ani pred operaciou. prajem ti aby si aj ty raz takeho stretla. mozno potom uvidis ze nie vsetci su taki. viem ze si prezila bolavu skusenost. ale bolo by na case aby sa na tomto fore i na ostatnych zacalo pisat aj o tom ako lekari pomohli a nie iba o tom ako ublizili...

zuzic

chirurg: to je sice pekne ale neviem kde je pecen :) a ten slepak...pokusila som si to nakreslit a asi som to celkom pochopila...a na kolko pojdete na tu dovolenku? aby som vedela kolko asi nebudes pisat. a ze tu kanylu davaju pri kazdej operaci? a ked robia nieco v ustach?

zuzic

perlicka: to ze u lekarov vitazi profesionalita a ludskost je niekde v uzadi si asi zazila na vlastnej kozi. asi si este nestretla lekara ktoremu by na tebe zalezalo. ja som mala to stastie ze som stretla takeho lekara a myslela som ze je hadam nemozne ako mu zalezi na kazdom pacientovi. vdaka nemu som sa vobec nebala ani pred operaciou. prajem ti aby si aj ty raz takeho stretla. mozno potom uvidis ze nie vsetci su taki. viem ze si prezila bolavu skusenost. ale bolo by na case aby sa na tomto fore i na ostatnych zacalo pisat aj o tom ako lekari pomohli a nie iba o tom ako ublizili...

perlička

bola by som stastna, keby ta neprijemna skusenost bola iba jedina. ale zial, opak je pravdou. za tych mojich pomaly 50 rokov zivota ich bolo myslim viac nez dost na to, aby som dospela k tomuto zaveru.
prajem ti, aby si sa v zivote nemusel dozit konfrontacie s absolutnym nezaujmom zo strany lekara o zivot a zdravie napr.tvojich rodicov . ja som vcera stala zoci- voci s primarom interneho oddelenia, ktory len krcil ramenami a odvolaval sa na vysoky vek mojej mamy (79r.). ani najmensia ochota - vsak aj naco, je cas uz pomaly ale isto ...
je srdciarka a ani 2 dni im nestacili na to, aby mi vedeli povedat, ze aka je pricina zhorsenia jej stavu- infarkt? embolia? zapal v dych. cestach? doteraz neviem. (pisem to sem, lebo je to velmi cerstve a nesmierne bolave pre mna).
a ze hadzem kazdeho do jedneho vreca? nie je to spravne, ani nechcem, len ma este ziadny nepresvedcil, ze sa mylim a ze ma o moju osobu, alebo o mojich blizkych vyslovene zaujem ako o ludske bytosti a nie ako o "dalsich v poradi", prostrednictvom ktorych si "vyrabaju" peniazky na svoj plat.
nepoznam ta, ale ak si jeden z tych vynimiek- mas citiace ludske srdce a nie len hrubou profesionalitou zdeformovany bijuci zvon, tak som rada a bola pre mna cest si s takymto PANOM doktorom popismenkovat :)