SPERMIE:(

niekto

mne to davas na javo cokolvek sem pridam je podla tea blbost aj ked to mam overene ci uz na webstrankach alebo v literature ....

kvietok23

uz sa tu prestante hadat..zalozte si vlastnu temu na hadanie...toto je tema o spermiach...kazda z vas napisala vlastny nazor, a to je vsetko....

severanka

kvietok23: každá ? niekto je chlap :D
nehádame sa...bavíme sa o tom, či môžu spermie prežiť na vzduchu niekoľko dní aleebo nie :D

kvietok23

uz sa tu prestante hadat..zalozte si vlastnu temu na hadanie...toto je tema o spermiach...kazda z vas napisala vlastny nazor, a to je vsetko....

severanka

niekto: to som nikdy nepovedala a ani som to nikomu nedala najavo...

čo som také zlé pridala v poslednú dobu? veď mi daj vedieť, nech svoju chybu nešírim dalej...

severanka

niekto: ja nie som povinná tebe vysvetľovať a popisovať zdroje svojich informácii a ani to nemám vo zvyku robiť, preto to rozhodne nezmením pri tebe... :D

a prepáč, ale toto neviem odkiaľ viem, ale proste je mi úplne jasné, že spermie na vzduchu hynú... a s tou tekutinou to je haluz....ľudia všeličo vykonšpirujú :D

a prepáč NIEKTO, ale frflem preto stále, lebo zvyčajne stále píšeš somariny, ja za to nemôžem :D

niekto

citat

Pridal: PharmRamon

03/07/2008 22:17
No už sa vážne nedajú čítať tie nezmysli.
Aby som uspokojil vaše úvahy urobil som dnes pokus:
Spermie pri vhodných podmienkach prežijú maximálne 2-3 dni, má sa namysli ideálna teplota, atmosferický tlak, pH 6,4-7,2.
Pozoroval som ejakulát pod svtelným mikroskopom 450-násobné zväčšenie pri laboratórnych podmienkach. Na vzuchu vôbec spermie nehynú po pár sekundách ako tu niekotrí intelekti vypisovali. Ejakulát na podložnom sklíčku vydržal niekoľko hodín a aj po niekoľkých hodinách sa dali pozorovať schopný jedinci. Preparát vydržal len niekoľko hodín pretože na pozorovanie je potrebná tenká vrstva, urobil som teda iba náter.
Niekto sa tu pýtal ešte na vodu. Ako dlho teda vydržia spemie vo vode? Hynú takmer okamžite. Asi toľko...

209.85.129.132