Holokaust... Dosť smutne...

Príspevok v téme: Holokaust... Dosť smutne...
Holokaust

Ahojte chcela som len podotknuť. Nedávno som bola teda sme boli na exkurzii... v Poľsku v Osvienčime a dachau.... Bolo to dosť krute... Chcem len povedať mali sme tam sprievodkyňu bola to staršia pani... Celé nám to opisovala príbehy rozprávala ako keby tam bola a nakoniec sme sa jej museli spýtať prečo takto rozpravala a povedala že ona bývala v tej dedinke kde je ten tabor. a pomahala ako malinké dievčatko tým ľudom.

ja len chcem vam tu dať jedno video a ten kto vydrží do konca bude v šoku ako takého niečo mohli spraviť je to video.. z toho roku tak môžete sa pozera

www.youtube.com

Ešte jednu vec ako tam budete vidieť kde hadzali do takej diery tých ľudí tak nám rozprávala tá sprievodkyna že mala pred nami skupinu s deduškami a babyčkami .. a jeden sa pritom rozplakal a tak sa spýtala ta sprievodkyna že prečo plačete tak moc.. a on že ja som to prežil.. a tak porozprával že si život zachránil prave v tej diere .. kamarat mu povedal ak ho zastrelia nech sa skryje pod ním pretože mrtvoli hadzali do tej diery tak sa skryl pod nim a tak sa zachránil.. veľa príbehov nam rozpravala bolo to dosť desivé.. ako tam znásilnovali ženy a važne boli sme tam v zime. tam kde spavali to boli len ako keby stajne pre kone a tam obla taká istá zima ako vonku.. a predstavte si volakedy boli aj mokry. za trest vzime a tak spali.. mali len jeden odev.. a ten im bol všetkym...

cajik

:( ja som az zacala plakat pri tom videu.. :/ brr...

ja sa len obavam,aby sa to o par rokov nezopakovalo znovu,vdaka tym nasim pravicovym extremistom ktori sa tu rozmahaju v europe..

Holokaust

,,Najlepšie je" že tý starý ešte čo sú za nacistov tak stále uznávajú hitlera.. ale čo už... ael nikdy by osm nepovedala že no také to nemôže byť až strašne.. .ael keď sme od tiaľ odchádzali a spomenula som si že keby ma nechali v tom tábore cez noc.. samu tak by som sa scvokla.. važne

alzbee

Je tu smutne...ja som bola v Rakusku v Mauthauzene...ale vies, kazdy clovek vie, ako to bolo...to len ti skurveni nacisti, fasisti obdivuju Hitlera, ktory sa neda ani nazvat clovekom, ani zvieratom...to bola proste zruda!