prolaktin???

Príspevok v téme: prolaktin???
ellyy

ked som mala 14 rokov som dostala prvu menstruaciu..od vtedy ju mam nepravidelnu ale to som neriesila vtedy lebo vraj to bolo normalne ze do 18 je napravidelna...teraz mam 22 a stale je nepravidelna niekedy vobec neviem kedy ju dostanem..bud ju dostanem skor alebo mi meska aj dva tyzdne raz za cas aj vynecha. Alebo teraz minuly mesiac mi vynechalo a na druhy som dostala dva krat a medzi tym bol tyzden..Okrem toho ma stale pred kramami bolia prsia a aj pocas menstruacie a mam niekedy neskutocne krce...Moze to byt zvyseny prolaktin??? Ja som uz davno bola na endokrinologii ale vtedy mi nic nezistili pokial viem len to ze som bola nadmerne ochlpena...a na gynekologiu sa chystam zajtra, lebo to uz nie je normalne a priatela to tiez uz stve:-(

RNG

zle hormonalne hladiny sa daju prirodnymi polotovarmi na hormony pomerne lahko upravit. Prostriedky su:yam, senovka grecka, damiana, pupalkovy/borakovy olej a adaptogen Dong Quai.

ellyy

takze po testoch sa zistilo, ze mam predsa len zvyseny proklatin... povedala mi ze mi urobi testy na nejaky hormon ci ho mam...a vysiel vysledok, ze 45 a normal je 25 takze poriadne zvyseny je a neviem ci sa jedna o prolaktin...lebo povedala len tolko ze mam proklaktin a ten test na hormon je tolko a normal je tolko...a mam ist tam pre recept...

ellyy

vcera som bola na gynde tak mam zvacsany pravy vajecnik lebo posledny dni ma bolel...a poslala ma o tyzden na hormonalne testy:-) a inak prve vysetrenie na gynde bolo uplne oki som myslela ze to bude ovela horsie:-D:-D

Ivka 1

Ahoj , jedna sa skor o hormonalnu nerovnovahu, Tvoje telo produkuje viac muzskeho hormonu testosteronu ako ma a menej zenskych hormonov /estrogen a progesteron/.Skor by som tipovala na syndrom polycistickych ovarii, preto mozu byt aj tie bolesti pred menstruaciou. Da sa to upravit bud antikoncepciou ,ktoru predpise gynekolog alebo prirodnymi doplnkami,ktore maju hormonalnu povahu - vceli pel, vcelia materska kasicka alebo zlata salvia so zen-senom.