Keď tečie chladnička..

Príspevok v téme: Keď tečie chladnička..
afrodia

Dobry den, mame chladnicku asi 2roky starú, funguje ok - chladí, ako má, akurát tak mesiac dozadu začala tiecť - nie von, ale vnútri v chladničke je naspodu voda. Niekde som čítala, že to môže byť tým, keď sa potraviny dotýkajú zadnej časti chladničky, tak ževraj preto... Skontrolovala osm to,ale chladnička stále tečie. Nevie mi niekto poradiť, čo s tým? ďakujem

messuan

Ahojte všetci.Aj ja by som poprosila o radu ak niekto vie nech poradí.Mám chladničku Wirpool .Dolu pod šuflíkmi voda .Vzadu hadica asi metrová , prefukla som ju v predu kde je taký otvor vyšla špina. Ja neviem ale pri tej hadici nie je žiadna vanička ani nádobka na vodu. mala by byť?poradte čo robyť? dakujem

karagavrilid

Prave som to riesil, 2 rocna electrolux chladnicka nam to tiez zacala robit, mlacky pod spodnymi suflikami. Bolo tam sice take kratke "one" na precistovanie zvnutra chladnicky ale to nepomahalo.
Riesenie: otocit chladnicku, z toho otvoru usti dozadu asi metrova hadica odvadzajuca vodu, ktora usti v takej plastovej vanicke uchytenej nad kompresorom, tam sa odparuje. No a to ustie bolo cele "zaondene" aj s vanickou, sama spina, nakoniec som celu tu hadicu preplachol zvnutra akvaristickou hadickou a umyl tu odparovaciu misku.Odporucam to pocas cistenia vytiahnut z elektriky :)

titina53

ked vám tečie chladnička,treba vyčistit bud špajlou,alebo zápalkou odtokový kanálik,je upchatý,preto voda neodteká...je to zadná stena chladničky dolu,aspon mame to tak my...

calex

mne tiež tečie calex chladnička asi 3 roky stará,,,, skúšam teda ten otvor čistiť, lebo ma to hnevá,,,, už som aj pridala chladenie, či to nie je v tom,,, ale nie, ešte viac tečie, dokonca sa to dole zmrazí pod zásobníkmi na ľadovú kryhu,,,,,

jajaja295

nasa chladnicka je gorenje, ale ten otvor tam fakt je, vzdy ked ho nevycistim, tak mame plno vody pod suflikmi, ale uz by som tu chladnicku nechcela, sestra ma tusim calex a ma ju dobru

afrodia

My mame tiez Eurotech! tak to je haluz, uz som aj rozmyslala, ze napisem normalne do ich servisu - euro-tech.sk, maju tam kontakt, hoci my sme chladnicku kupovali v euronicse. Tiez ju pravidelne odmrazujem, ale klasickym sposobom, pravdupovediac som si nikdy nevsimla nejaky ten "otvor", kam ma ta voda odtekat. Asi ju viac preskumam :( Lebo uz ma to hneva ta voda, sice nevyteka von, lebo je tam akoze taka priehlbina pod tymi plastovymi zasobnikmi naspodu, ale proste tam je a mne to nepride normalne. To je ale haluz, ze mate tiez rovnaku znacku a robi vam to.

Takto sme si kupili práčku Whirpool, tiez v euronicse, neviem, aky to bol model, ale strasne sa mi pacila prehladnost programov. Stala okolo 16tis.asi 2r dozadu vtedy a uplne som sa z nej vytesovala...ale iba mesiac. Po mesiaci, ked prala a sla vykrucat, zacala vydavat hrozne zvuky,tak sme rovno vypli pracku a volali opravara z tej predajne..Hned prisiel a povedal, ze on len cakal, kym sa ozveme, lebo ze uz prisli na to, ze cela ta seria praciek je zla a prejavi sa to az po case. Dali nam zadarmo novu, lepsiu. Tak osm sa bala, ze zas je nejaka seria chladniciek zla :) ale to zas pochybujem, ze by sa ta vada ukazala az po roku a pol, nie? no fakt neviem, co s tym, no len dufam, ze nie je vadna.. teraz je ta elektronika des. Nase mamy mali pracku aj chladnicku 20rokov ("tatramatky":) a teraz? teraz je proste umenie natrafit na znacku. Fakt. Napr. ja mam whirpool rada, mikrovlnku whirpoolku mame asi 12rokov a ide ako hodinky :) musim zaklopat. a chladnicku mame 2roky necele a uz je zasa problem :(

ggigg

CHCEM SA OPYTAT AKU MATE CHLADNICKU,U NAS JE TEN ISTY PROBLEM, MAME EUROTECH, TIEZ DVOJROCNU, AJ SME JU ROZMRAZOVALI A VODA JE TAM STALE...

jajaja295

ak myslis to tecenie,ze mas v chladnicke pod suflikmi vodu,tak to sa vam spravilo zrejme vzdy, ked sa chladnicka automaticky rozmrazila, mate upchaty otvor, kam steka voda zo zadnej steny chlanicky, ja ten otvor vzdy cistim spajdlou a je to ok