Kyselina hylaurónová

delphia

rast vlasov ovplyvnuje vyziva korienkov, stres a dedicnost. tiez niektore ochorenia a chemoterapia su pricinou ich vypadavania.
ak mas v strave dostatok vitam. a mineralov, nemas dlhodoby zvyseny stres a (hlavne u muzov) geneticky danu plesatost,tak nie je dovod na ich zvysene vypadavanie. neviem o tom, ze by kys. hyal. ovplyvnovala rast vlasov

sweet_lolitta

deplhia> jeden pripravok na vlasy, Biohaar, obs. kys. hyaluronovu, vraj z toho maju rychlejsie rast vlasy a menej vypadavat. Myslis teda, ze to nepomoze?

delphia

tana, predaj pripravkov s kys. hyaluronovou je vinikajucim marketingovym tahom a samozrejme za neskutocny peniaz. kys. hyal. ma velke molekuly a nepenetruje do pleti, takze neurobi absolutne ziadnu sluzbu. treba ju dodavat do organizmu z vnutra v podobe tabliet.

mentolka123

Ďakujem RNG - správna myšlienka čo sa týka syntetiky kozmetiky.... Kokosový olej z Nobilisu poznám, ale ten nie je čistý, je tam aj podiel slnečnicového..... dá sa zohnať aj čistý??? počula som, že aj šípkový olej je na elasticitu pokožky.....

nikolet

ano vyraba sa v laboratoriach, no vo velmi velmi prisnych podmienkach. EU predpisuje velmi prisne limity, ako musi byt kontrolovana, aby bola co najbezpecnejsia.

Bezne a uz dlhe roky sa tato kyselina hyaluronova injektuje do klbov, ktore ju vekom stratili. (staci sa spytat ortopeda)

a nie su s tym ziadne problemy!

nikolet

Kyselina hyaluronova je jeden z najbezpecnejsich materialov, ktory sa aplikuje injekcne do koze. Oproti inym predtym pouzivanym materialom - kolagen atc, je ovela ovela bezpecnejsia a ma naozaj minimum vedlajsich ucinkov.
(na nete som nasla info ze 1 z 15 000, a ze vedlajsie ucinky su len docasne)

Musis vsak stavit na kvalitny material, trochu sa poinformovat o cistote materialu, koncentracii kyseliny hyluronovej atd.

Velmi vela som o tom citala, a uz som to aj vyskusala. Mazala som sa kremikmi roky, a vysledky boli len velmi velmi minimalne.

Aplikacia trva asi dvadsat minut, par hodin potom este trochu zacervenanie, moze byt modrinka, ja som vsak nemala, a vraska bola fuc.

Vyzera to velmi prirodzene, ved kyselina hyaluronova je material ktory sa prirodzene v kozi nachadza, len sa vekom vytraca, takze vlastne kozi doplname co stratila.

RNG

kolagen sa tvori za pomoci vitaminov C a E. Tieto sa daju "prepasirovat" cez kozu.
Vitamin E je "tukovity" vitamin C ma aj neutralnu tukorozpustnu formu, ester C palmitat.
Dobry kokosovy olej s pridavkom tychto je naozajstna vyziva pre kozu.
Nezabudajte na zaklad, co prestupuje cez kozu musi byt jedle!!!
Nejedle veci prestupujuce cez kozu akurat tak zamoria telo(otravia)
Uz davnejsie bolo pozorovane, ze muzi, ktori nepouzivaju kozmetiku maju lepsiu plet, nez zeny v rovnakom veku. To nieco naznacuje o tej kozmetike, ktora je bezne na trhu, vsakze.