operacia prsnika-pooperacna rana

Príspevok v téme: operacia prsnika-pooperacna rana
VierkaV

Prosim pekne o radu. V utorok som absolvovala operaciu prsnika no rada kde mam stehy mi zacala hnisat a uz sa aj trosku zapalila. Aka je starostlivost?
Nesprchujem to miesto len prelepujem, takou lepiacou kockou a dezinfikujem vzdy ked idem dat novú. Nemám to nechat vetrat alebo je správne to prelepovať. Už fakt neviem čo s tým.

delphia

nic sa neboj. odlep, osprchuj, potri betadinom, pripadne harmancekovym odvarom a nechaj volne bez prelepenia.
ja som po gynekolog. operacii(rez spod pupka az dolu po onambie)po 2 dnoch odlepila a normalne som sa sprchovala a vobec neprelepovala. stehy mi trcali cez nohavicky :))a krasne sa mi rana zahojila.
drzim palce.

VierkaV

V piatok a v sobotu som mala len tak gazu po krajoch prilepenu s leukoplastom, ale zacalo to hnisat tak sme kupili tu kocku nalepovaciu s akou som prisla z nemocnice a cistili to dezinfekcnym niecim uz ani neviem take tmavohnede. Zatial to chvalabohu nemokva.

kate.

ahoj, urcite by som to neumyvala mydlom. v nemocnici ti nepovedali aka je starostlivost? mne po troch dnoch odepili tu prelepovaciu kocku a uz som potom nic nemala. podla mna si to uz neprelepuj, nech dycha rana. a to ze ti to zacalo hnisat by som sa poradila s lekarom. mne zacala hnisat cca mesiac po operacii - alergicka reakcia na vnutorne stehy. davala som si na to obklady ale uz neviem z akeho caju a trosku potierala nechtikovou mastou.

delphia

este v pripade, ak rana mokva a bojis sa, aby si si nezaspinila oblecenie, tak si ju mozes len tak na sucho prelepit- prilozit stvorcek z gazy a leukoplastom prichytit len okraje, nie cez ranu. cez gazu bude vediet rana dychat a susit sa a tym sa podpori hojenie