Môj muž si ma neváži

Príspevok v téme: Môj muž si ma neváži
zufalka

Môj muž si ma absolutne neváži.Som z toho veľmi nešťastná.Viete,som nezamestnaná,po materskej dovolenke,čiže živí mňa aj naše dve malé deti.Môže to byť aj preto,ale ja sa predsa starám o celú domácnosť,on tu nepohne ani prstom.Aj by som sa chcela zamestnať,ale bojím sa,som totiž dosť plachá žena a veľmi citlivá,zle znášam kritiku.Už kôli tomu navštevujem aj psychológa,aj psychiatra.Inak som úplne normálna.Môj muž je stále na mňa protivný,ignoruje všetko,čo chcem ja.Napríklad dnes bolo krásne počasie,tak som sa pekne namaľovala,učesala a išla som ho čakať z jeho práce aj s naším synom.Boli sme spolu v obchode na nákup a chcela som,aby sme si išli spolu niekde sadnúť.Ale on ani za nič.Išiel 10 metrov predomnou a keď sme prišli domov,ani sa nevyzul,zobral malého a išiel s ním sám na pivo.Mňa nechal doma.Nedá sa s ním ani rozumne porozprávať.Možno je to tým,že teraz nepije,pretože je závislý na automatoch,tak na chvíľu sekol s alkoholom.Viem,že znova začne piť,povedal,že to vydrží,kým pôjdeme na dovolenku.Už som sa chcela veľakrát rozvádzať,ale som neschopná.Vždy som sa vrátila,bojím sa ostať sama s deťmi,že by som ich neuživila.Teraz ma nahovoril,aby sme si vzali úver na prerábku bytu a splatenie jeho dlhov z automatou.Súhlasila som,myslela som si,že to bude lepšie.Momentálne prerábame skoro celý byt,nový nábytok,okná...ale on je zas taký protivný ako predtým.Tak som sa teraz dobre vyplakala a píšem sem.Jasné,že slová ako \"mám ťa rád\" a pod. som nepočula od svadby.Už som neraz rozmýšľala aj nad samovraždou,ale nemôžem kôli deťom a rodičom.Tým by som strašne ublížila.Tak naozaj neviem,čo mám robiť,pripadá mi,že som stratená,najradšej by som niekde ušla,niekam ďaleko a začala odznova.Len ja sama.

micaa

Zober deticky a chod prec, k rodicom. Ved zit s takym ignorantom a alkoholikom sa neda... Sama teda pises, ze teraz prestal ale aj tak sa k tomu vrati.
Pozbieraj vsetku silu co mas. Bude to tazke ale bude ti lepsie. Ziadny stres, ponizovanie. Ani pre deti to nie je dobre, ked toto vidia doma... A pracu si urcite najdes.
Velmi vam drzim palce, hlavne bud silna a drz sa!

[zruseny12]

ZUFALKA
podla mna nemala by si sa takto trapit,lebo ked ty robis vsetko preto,aby rodina normalne fungovala,ty za to nemozes a ze on si ta nevazi,ber to tak,ze je to jeho POVAHA a on sa nezmeni,a keby bol s inou robi to iste...
ty mozes urobit i nemozne a nebude si ta nikdy vazit,ALE NIE JE TO TVOJA VINA...je to jeho POVAHOU,NETRAP SA...A ZI PRE DETI,viem,ze je to velmi tazke/pisem z vlastnej skusenosti/ale niekedy je to tazke/

inak mas rodicov,ako pises,aspon niekto je na tvojej strane,tak je to pre teba len plus...
prajem ti vela stastia...a hlavne vela pevneho zdravia...

zufalka

Ďakujem Vám všetkým za Vaše názory,máte pravdu,ja viem...len je to pre mňa ťažké vôbec niečo urobiť

klarita

zufakla myslim ze tu ani nebudu ine reakcie ako zatial su...a ja sa pripajam k predchadzajucim..myslim si ze v takomto vztahu je to na zahubu on sa mozno snazil chvilu ale mozno len koli tej pozicke ,nieco chcel potreboval tak si mu bola dobre,on ma dlhy splatene tak na co sa spravat este pekne a s uctou k svojej manzelke..bohuzial mi to pripomina mojho otca a obraz nasej "krasnej" rodinky este ked som bola mala bol presne takyto ked sme raz za uhorsky rok niekam isli otec sa s maminou vobec nebavil dva metre pred nami si vykracoval ticho ziadna debata len ak so mnou sa trochu zabaval,,a poviem ti ze ani pre deti to nie je dobre vyrastat v takejto rodine mne ako malej to bolo vzdy blbe a citila som ze nieco nie je v poriadku...takze ODIT mas aspon rodicou..ine zeny nemaju naozaj nikoho tak pozbieraj sily premysli co a jak a chod si za svojim stastim zo zaciatku to bude tazke ale zvladnes to a potom si budes dakovat ze si tak spravila aj koli detom ver mi..naozaj viem o com hovorim..bude to uz len horsie mozno na par svetlych chvilok...drzim palce

nazor

vies co, naozaj by si mala zacat nanovo, ale s detmi... ved nebudes ani prva ani posledna... a ked uz tak sedis na nete, najdi si na pokeci niekoho... daju sa tam stretnut naozaj mili ludia... niekedy by si sa az cudovala... poznam mnohych ludi co sa spoznali cez net a dnes su stastni, niektori aj po svadbe a maju dokonca deti... verim ze ak budes chciet aj teba stretne take stastie a raz sa s radostou pozries muzovi do oci a oznamnis mu ze mu nechavas cely byt s tymi jeho pozickami (aj ked toto bude komplikovane ale neboj, vsetko sa da ak sa chce) a ty odchadzat za lepsim zivotom s niekym kto ta ma rad... hlavne uz viac nedovol aby ste spolu brali nejake pozicky a zacni zvazovat a robit vsetko preto aby si sa zo vztahu dostala... vela stastia... a myslienky na samovrazdu uzaj zahod... mas dve krasne deti a zivot pred sebou... prirovnala by som to k nejakemu filmu co hrozne zacal, ale nakonci sa ti starsne pacil a ty si predsa reziser, co dokaze zazraky, tak chod a caruj :)

jetotazke

suhlasim, mala by si co najskor zacat od znova... a musis na to prekonat svoju plachost... je hrozne ak sa takto chlap sprava, nieto este manzel k svojej manzelke , nechapem to... urcite to ale zacni riesit cim skor, ak mate taketo problemy dlho a stale sa neriesia, tak odkladat to by bola blbost...skus fakt najst pravnika a spytat sa, na co mas pravo v tvojom pripade... alebo aspon nejaku poradnu pravnicku...a co najskor... alebo skus ist k rodicom , alebo neviem ku kamaratke, na par dni ho nechaj tak, a potom uvidis ze mozno bude este prosit... asi si este neuvedomil aku zenu ma doma a co vsetko pre neho robi...drzim ti palce!

jajka001

si v zlej situacii a manzel to zneuziva, tym viac ze si taka poddajna a placha, dalsia vec je ze nemas kam asi ist - klasicky problem tyranych zien, dalej problem sa zamestnat aj normalne a nie teraz ked je naozaj vazny problem najst si pracu - ty si ochotna ist s nim von, prides za nim a on ta ignoruje - uplny vrchol.....s ludmi ako on budu vzdy problemy, bude ta len trapit - ale to vies, vziat si uver - dalsia chyba, dlhy su aj tvoje, bohuzial - skus sa poradit s pravnikom ake mas moznosti snad ti nieco poradi...ako zabranit este vacsim skodam , zabezpecit sa....