Ktorý druh viac zaberá..

flygirl

Najviac ma udivuje, ze ziadny zubar, ktoreho som mala doteraz (mlady, starsi) vobec neriesi krvacajuce dasna, vyhovaraju sa na zlu hygienu, ze si clovek malo cisti zuby apod, ze mam pouzivat specialne pasty, kefky a vody. Dasna mi kravacaju min. 10 rokov (od nepamati), skusila som Lacalut, Sensodyn, Curaprox, Meridol, Elmex, Paradontax, aj od nich zubne kefky extra makke a nic nepomaha:( Vody ako Corsodyl a Paradontax farbia zuby, to iste aj Herbadent a po vytazku z Propolisu tiez, takze nedoporucujem na vyliecenie dasien. Budem skusat dalej, ale uz som zufala a zasnem nad neschopnostou a neodbornym pristupom zubarov. Inak dakujem za prispevky, budem skusat dalej.

jaja_jaja

Na zapálené a boľavé ďasná je výborný first, propolisový krém a gelly kerém + zubná pasta z aloe.
Propolis je prírodné antibiotiku. Tieto veci ne zuby a ústnu dutinu používam stále aj ako prevencia. Sú výborné ak sa v ústach nachádyajú afty a pod.

ifka1

na zapalene bolave dasna su potrebne antibiotika. najcastejsie sa u zubarov podava dalacin.vsetko ostatne len tlmi bolest. nelieceny zapal dasien prejde casom do paradentozy.