Svokra

Príspevok v téme: Svokra
nevesta25

Ahoj. je tu niekto taký, kto sa so svokrou tak pohádal, že s ňou neudržiava žiadne vzťahy, žiadne telefonáty, žiadne návštevy, nič? ide o to, že svokra nám hrozne zasahuje do manželstva, vyhráža sa, hucká manžela proti mne, zničila mi promócie, svadbu, narodeniny... Ak nie je niečo podľa nej, je to tým pádom nesprávne. S manželom sme rok po svadbe žili so svokrovcami, ale bolo to na nevydržanie. Našli sme si podnájom. Vykričala mi hrozné veci, ale potom sa to ukľudnilo. Lenže teraz je to opäť neuveriteľne hrozné, som pre ňu nič, i keď mám dve vysoké školy, manžel má stále navarené, ožehlené, žijeme si ako vo vatičke, medzi sebou v manželstve nemáme žiadne problémy. Je veľká katolíčka - v nedeľu v kostole, ale v živote nie. manžela to veľmi trápi, ale ja ho proti nej huckať nechcem. Ale nemám už záujem s ňou čo i len prehodiť slovo. Poraďte, ako na to.

radana

Ahojte.
Dd-deti su velmi vnimave a casom si same utvoria svoj nazor a podla toho sa aj spravaju.U nas to bolo tak,ze som detom nikdy nezakazovala styk s babkou a dedkom.Praveze som velmi tuzila,aby bol ten vztah uplne normalny,ako byva medzi starym rodicom a vnukom.Ale u nas to absentovalo a tak decka casom same pochopili o com je taky vztah a prestali tam chodit same od seba.Maly tam nechcel chodit hned od zaciatku a starsi,ten tam aj na zaciatku par krat bol a potom tam uz nechcel chodit.Je pravda,ze som sa ho nikdy ani nepytala,preco tam uz nechce ist,nechala som to na nom.Ako sa rozhodol,tak som to brala..Dnes je uz dospely a nemoze mi ani slovkom vycitat,ze kvoli mne nezazil,co je to mat babku...Uz roky ju ani nespomenul..Je to smutne,ale je to tak.Ja by som ako stary rodic takto dopadnut veru nechcela a budem robit vsetko pre to,aby sme mali s mladymi dobry vztah a svojim vnucatam/ked ich budem mat/ vynahradim vsetko to,co moje deti od starych rodicov nedostali.
Maria a ty ako?Tiez mas s tymito vztahmi bohate skusenosti...Zial bohu..Nam sa napriklad dnes stalo,ze sme moju matku stretli v lidli a ako vzdy sa na maleho ani nepozrela a nie ze by sa mu aspon slovkom prihovorila.A pri tom,moje deti jej nikdy nicim neublizili.Stasi syn hovoril,ze ju uz prestal zdravit,lebo ju par krat pozdravil a ona sa otocila na druhu stranu,tak pouzil metodu,ku ktorej som ich viedla cele detstvo-bud slusny a pozdrav raz,pozdrav druhy krat,pozdrav treti krat..A ked ta dotycny nikdy neodzdravi,tak ho uz nepozdrav,lebo o to nestoji...No ale s tymto ja nic nenarobim.Je to na velku skodu,pretoze moja matka si neuvedomila jednu vec-ze v tomto pripade nie len ona citovo dava svojim vnucatam,ale aj vnucata citovo davaju staremu rodicovi.Ale toto je zrejme pre nu vysoka matematika,takze sa nad tymto uz ani nezamyslam a nechavam to len volne plynut.....
Takze baby prajem vam krasny dnik a uz aby tu bol vikend :D

dd

ahojte, prajem Vam krasne a prijemne dni a nech sa Vam dari!
Maria - dakujem za rady, suhlasim s Tebou a viem, ze to teraz bude zalezat na Betke, ako sa k nej postavi a aky nazor si na nu vytvori, mozno zo zaciatku sa jej aj bude darit si Betku kupovat darcekmi a spravanim tutuli mutuli, ale dufam, ze Betku vychovam tak, aby si vazila nie len to hmotne, ale pozerala aj na umysly a spranie sa svokry k jej rodicom, cize mne, manzelovi, ale napr.aj svokrin postoj k mojim rodicom, lebo Betka ma mojich rodicov velmi rada a vzdy jej tam je dobre..

[zruseny12]

...ak ti mozem poradit,tak BETKE stale opkaj=uj a snaz sa byt na nu normalna aka mas byt a ako ty citis atd.ak BETKA bude rozumna VRATI SA TI TO,NEBOJ SA ZE SVOKRA SI JU OMOTA OKOLO PRSTU/hoci aj to sa moze stat,lebo vsetko je mozne/
DRZIM TI V TOM PRSTY...

[zruseny12]

DD
este by som ti chcela napisat,ze ta totalne chapem ako ti je ked ti niekto nici vychovu,poznam to velmi dobre...
ja to mam podobne,odkedy sme sa pristahovali na vych.mam s tym problem...dcera sa neda ovlivnit,ale syn sa dal velmi ovlivnit/hoci tvrdi,ze tp nie je prava,ale ja vidim rozdiel ked sme byvali sami na zapde a ked sme sa pristahovali na vychod.velky rozdiel/
a druh sa da lahko ovlivnit tymi tu ludmi-MOJIMI NEPRAJNIKMI...
TAKZE TA NAPROSTO CHAPEM,ALE JA SOM SI UZ NA TO ZVYKLA A POVEDALA SI,NIE JE TO MOJA CHYBA,ALE URCITE TO CLOVEKA STVE,TO BY SOM KLAMALA KEBY SON NAPISALA,ZE NIE...
ALE NEPOMOZEM SI,PROSTE JE TO TAK A JA S TYM NIC NEUROBIM...
DCERA SA NEDA OVLIVNIT,ONA MA SVOJ NAZOR A NEDA NA CUDZE RECI...JE PO MNE A ROBI SI NAZOR SAMA...A TO MA TESI...JE TO MOC ROZUMNE DIEVCA...PO MNE...:0)))))

[zruseny12]

DD
je to zb.sa nad tym pozastavovat,svokra uz ina nebude a teraz bude zalezat len na BETKE -ked bude rast a spoznavat ju,sama si vytvori o nej nazor... ale chapem ta naprosto,ked ty sa ju snazit vychovavat cim najlepsie a svokra ti to kazi...je to najhorsie co moze byt...
je to velmi zle ked niekto chce urobit druhemu zle a ako zbran pouzije dieta.../a potom ide tvrdit,ze to dieta ma rad,je to na zamyslenie/
zelam ti pevne nervy a hl.malo stressu...
TIEZ TI ZELAM KRASNY DEN A AJ TVOJEJ RODINE

[zruseny12]

AHOJTE
RADANA,co uz narobim...nie som jedina co mam tento problem,len je mi do smiechu niekedy,ked si spomeniem,ZE V TAKEJTO SITUACII SOM NEBOLA ANI KED SOM BOLA SAMA ZO SYNOM,AKO TERAZ KED SME UPLNA RODINA...je to na zaplakanie kam speje ten svet...
akurat mam teraz jedine stastie,ze som natrafila na pracu ktora ma BAVI...TAK TO PRE MNA NIE JE AZ TAKE TAZKE...mna skor teraz dorazi cestovanie a skore vstavanie...ako samotna praca...no,ale s tym som pocitala tiez ze to takto bude,lebo cestujem pomaly 30km na cestu dam pomaly 1800sk tusim na kartu...presne neviem nepocitala som,ale su tam aj zeny,co su v mojej partii a spolu robime co daju az 2000sk za cestu...
no a co pomozeme si?
a lepsie asi tazko najdeme,vsade je to rovnako,mame este stastie,ze sa pracuju soboty a mozeme si tak aspon co to privyrobit ak -vladzeme...
inak dnes zacnem o 18hod.zberat moc do rana do 6hod.a zajtra idem odniest a na odbery,neviem ci pojdem uz aj pod stroj-denzitometer...lebo minule som nebola...
vcera som citala na internete na chytrej zene...ze uz aj na zaklade rontgenu zubov sa da zenam odhalit OSTEOPOROZA...
tak ti prajem krasny den aj celej rodine...
MAJ SA KRASNE

dd

ahojte, aj ja Vam zelam predovsetkym dobru noc uz na dnes, ale zajtra prijemny den!
my nic take nove, vsetko po starom..svokor volal, ze svokra je chora, ze aby sme nechodili,ale ze v nedelu sa mame zastavit..no a v sobotu ked tam bol manzel, ze mu svokra hovorila, ze aby dosiel s malou, ze ja jej stale sliedim za ritou..tak ale co sa cuduje??ja som to aj manzelovi povedala..ze este ked su na tom istom poschodi, ako ja, ze Betku mam "za rohom", viem cca co sa s nou deje, tak to este nejako prezijem, aj ked nie som uplne vedla nej..ale nemam rada, ked ju beru svokrovci niekde mimo mna, ze neviem co je s nou, nepocujem ju, lebo im neverim, hlavne svokre teda neverim ani pol slova a pri tych jej vykyvoch nemienim riskovat, ze jej nahodou preskoci a cosi Betke urobi..no a vcera sme boli na navsteve u bratovych svokrovcov, no poviem Vam, keby sa spravali svokrovci(hlavne svokra) co i len zo stvrtiny tak ako oni, tak tam idem v pohode aj kazdy vikend..
takze tak my..
majte sa krasne, vela zdravia Vam - Maria, Radana zelam a nech sa Vam dari!

radana

Ahojte.
Maria to ti verim,ze robis iba na lieky a na zdravu stravu.Zial v dnesnej dobe je tych penazi prekerne malo..Ale tak snad sa to uz zacne zlepsovat...
Dd a ty ako sa mas?
U nas vsetko po starom,tesim sa uz na zajtra,ked budeme doma vegetit..
Tak sa majte dievcence a prajem vam pekny dnik.:D

[zruseny12]

AHOJTE
no,to co zarobim pojde hned na lieky a na doplnky a zdravu stravu...pracujem aby som vobec mohla zit...a myslim si, ze nie som jedina,ze nas takych je viac-VELA,ze namame inu moznost,i ked sme chory musime pracovat aby sme vobec nejak fungovali...
TIEZ PRAJEM KRASNY DEN DD A RADANA TEBE A VASIM RODINAM...