správanie zákazníkov

elllia

Aj mne sa stalo, že som musela predavačku skoro doprosovať aby mi niečo ukázala a ponúkla po prípade p-o-r-a-d-i-l-a. A keďže aj ja som predavačka, tak ma toto správanie dožralo dvojnásobne, pretože viem, koľko energie ma stojí moja práca. Keď je zákazník slušný, tak som aj ja a snažím sa mu vyhovieť. Ale niektoré predavačky sú fakt mrciny a neviem aké správanie na nich platí.

lollaaa

Tiez obdivujem predavcov/predavacky, ale len tych ktori za to stoja.
Mne ako zakaznikovi sa stalo uplne nieco ine. Prisla som do predajne, slusne som pozdravila, pokukala tovar a potrebovala som poradit ohladom velkosti. S tym, ze som isla za predavackou, ktora ma prebodla pohladom ze nech ju neotravujem a povedala mi: Slecna, tak na vas urcite velkost nemame. Otocila sa a nevsimala ma si ma. Podotykam, ze som vydata pani, urcite starsia od nej a nevazim sto kil, aby ma mohla urazat.Som mala a utla. Tak som si povedala, ze kaslem na taku predajnu a uz tam nikdy nepojdem.

elllia

No jasné, že sú aj oveľa väčšie problémy ako pozdrav atď.Len keď má človek ťažší deň, tak ho dokáže rozhádzať hocičo. Čo sa týka tykania, tak mne začal tykať jeden mladý zákazník, najprv som sa robila že to nepočujem, ale keď to urobil druhý krát, tak som sa ho opýtala, či sa poznáme a či mi niečo uniklo. Očervenel, ospravedlnil sa a nakoniec sme si oficiálne potykali - navrhla som mu to, lebo bol v podstate milý a nakoniec sme dospeli k tomu, že smer rovnako starí. Mám kolegu, ktorý mladým zákaznikom tyká, ako keby ich poznal - myslím hlavne chlapov, alebo našich čiernych spoluobčanov. Ale to je jeho vec. Ja by som to takto nerobila. Rat mi začala tykať jedna úradníčka,tak som sa jej opýtala, či sme si potykali a ona že mladá a aká drzá. No neviem, že kto bol drzý... Tak asi tak:)

jajka001_

vsimla som si ze v dnesnej dobe si ludia viac medzi sebou tykaju - mne sa to nepaci, nie som na to zvyknuta, a su napriklad ludia ktorym nie som schopna tykat. ale myslim si ze ako sa clovek sprava, tak to vypoveda o vychove a inteligencii, takze vies kam ho zaradit. to ze nezdravia v obchode ma neprekvapuje, u nas v brane napriklad tiez urciti ludia a aj deti, jednoducho nezdravia - detom to odpustim, snad sa este naucia, a dospeli - myslim si svoje.

predavac

jajka tak nie ze by som to nevedel rozchodit, ze mi cudzi tyka, tak ale vies, proste ja som taky, ze vykam bez rozdielu. len detom tykam, tam je to ale pochopitelne. takze je mi to trochu neprijemne. ale mas pravdu, ze je to aj o tom, ze kto ti tyka. ak je to blbec, tak to je nieco ine ako ked ti tyka slusny clovek.

jajka001_

nam uz na strednej vykali...ja ked som isty cas predavala, tak som vykala uz aj detom :) ked mi zacne niekto neznamy tykat na ulici, tak ma to nevytoci - alebo len trosku, podla toho co chce - vacsinou su to nejaki primitivi - cigani co pytaju peniaze a tak, alebo hadava zenska v buse. a to pritom vyzeram tak ze odo mna este minuly rok pytali obciansky, takze ked mi niekto normalny tyka, tak sa na tom len bavim.

predavac

elllia: u niektorych ludi je v mode, ze ked sa pri svojej praci nahodou pomylis, tak to beru tak, ze si to urobila naschval, ze to nebol omyl. ved mylit sa je ludske a taky obycajny predavac predsa nemoze byt clovekom. a dalo by sa toho dost najst. ale to mas tak, praca s ludmi je narocna. kazdy je iny, kazdy si vyzaduje iny pristup, ma ine potreby atd. co si si vybrala to mas. :))

predavac

elllia: su aj daleko vacsie problemy, ako to, ze sa ti niekto nepozdravi. ja som sa tym prestal velmi rychlo zaoberat. to je malickost oproti inym situaciam. to ze sa mi niekto nepozdravil povazujem za nepodstatne. neries taketo veci a uvidis, ze hned sa ti bude zivot zdat lahsi. inak co sa tyka toho zdravenia, tak co ty vies mozno ta len prepocul.

happi: mne by tiez vadilo keby mi zacal cudzi clovek co ma prvykrat vidi tykat. a to som mlady chalan. proste sa nepoznamen, tak mi nema co tykat.