Hemoroidy a liecba

Príspevok v téme: Hemoroidy a liecba
laura2255

O hemoroidoch mam nastudovane uz fakt vsetko,no nieje mi rady ani pomoci!Koncom roka 2008 mi po kolonoskopickom vys.diagnostikovali vnutorne hemoroidy.Velmi som sa divila,nie som ten typicky kandidat na toto ochorenie.Po pouceni a prisnom dodrziavani pokynov som aj tak o pol roka musela podstupit Baronovu ligaturu.Hotove peklo,po 2tyzdnoch od zakroku sa mi vo vnutri konecnika tvori nieco ako mazlavy vytok,strasne zapachajuci,a aj uvolnovanie plynov je az take hnilobne.Aby toho nebolo malo,na vonkajsej casti konecnika sa mi vytvorili 2 trhlinky,napriek tomu,ze nemam zapchu,ja uz to nechapem...Lekar mi povedal,ze konecnik mam krasny,a trhlinky sa vyliecia cipkami a mastami za 10 dni.Figu borovu,stale ich mam rovnake.Moje pocity a stavy su opacne,ako nazor lekara,konecnik mi zvonka opucha,trhlinky svrbia,vnutorna cast konecnika,ako keby sa tahala vonku,je fialova,zdurena.Moj laicky dojem je,ze mi ,,uzly.. prolabovali vonku.Mam teda vonkajsie ci vnutorne hemoroidy...?Mali ste niekto z Vas podobne problemy,viete mi poradit ako ste sa z toho dostali?(okrem Detralexu,vlakniny,pohanky,pitneho rezimu,dubovej kory,probiotik,repika,hygieny,vsetkych kremov,cipkov ,kvapiek,co trh ponuka)Mate niekto skusenost z laserovou liecbou hemoroidov,alebo trhlinky?Dakujem za vsetky rady a nazory.

jarino87

dobry chcel by som sa spitat neviete niejaku mast na hemeroidy vsetko mozne som skusal dubovu kvoru, maste aj detralex tabletky nic nepomaha raz mam vonkajsiu a aj nutorne a mam strastne bolestive neviem co mam robit uz tolko peniazi som do toho vlozil ze proste neviem som z toho zufaly prosim vas o pomoc niejaku mast alebo niejake tabletky poradit budem vdacny ale to je ze nekrvaciam ale strasne boly dakujem vopred

:))))

babka
Tazko si mozes nahovarat krv na toaletnom papieri.Ale ak jej je malo je to este len v pociatocnom stadiu-takze chod s tym hned k lekarovi aby si to cim skor preliecila.
Inak na hem.pomaha kupel z dubovej kory,cipky spofax. Detralex/tablety/alebo hemodin/pozri www.hemodin.sk stiplave a drazdive jedla,vela nesediet,ale ani vela nechodit.Ale hlavne liecit a nenechat to tak.ZELAM VELA STASTIA.

bábka23

dobrý deň, chcela by som sa spýtať že bolesť pri hemeroidoch sa prejavuje aj pri sedení a tak? lebo neviem či ich mám, nikdy som sa o to nezaujímala.. ale teraz sem tam ked som na wc mam také malinké kvapôčky krvi na papieri a niekedy ma to aj nieže bolí ale taký divný pocit mám. Zistila som že aj môj otec to má a dočítala som sa, že to môže byť aj dedičné a teraz neviem či si to len nahováram alebo nie.

mirabel555

chcela by som sa opýtať či má niekto skúsenosti s aniónovými vložkami, ktoré vraj tiež pomáhajú pri liečbe hemeroidov

mate59

ale nič iné ti neostáva, lebo sama si nepomôžeš a sa to len môže zhoršiť,netreba sa hanbiť,lekári sú na nahotu zvyknutí.

radka1051

mam len 17 a mam hemeroid je sice maly ale sposobuje mi krvacanie a velke bolesti.bojim sa ist k lekarovi lebo mi je to neprijemne.newiem co mam robit :(