nosová dutina

Príspevok v téme: nosová dutina
teky

Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať, už dlhší čas mám problém so zapchatou nosovou dutinou a v noci mi hlieny stekajú a dráždi ma to na kašeľ, až je to niekedy neznesiteľné a nemôžem zaspať. Som liečená u alergologičky, ale nezistila mi žiadnu alergiu, len beriem niečo na podporu imunity, lebo som mala mononukleózu a že vraj potom je imunita dosť oslabená. Nebývam často chorá (angína, chrípka a tak), chorá u mňa znamená, že mi zaľahne v uchu - skoro na celý deň, stratím hlas alebo chripím a mám zapchaté nosové dutiny. Samozrejme sa snažím trochu otužovať, jem veľa ovocia a zeleniny a cvičím - tancujem( to je však v telocvični). Rozmýšľala som už aj na homeopatikami alebo či to nemôže nejako súvisieť aj s anatómiou vnútornej časti nosa. Môjmu otcovi zistili, že má niečo s vnútornou prepážkou - či by to mohlo vyvolať niečo takéto? Veľmi pekne ďakujem, ak by ste mi niečo poradili a odpovedali na môj príspevok.
S pozdravom
Zuzka

teky

Ahojte, je to zle, stale zalahnute v uchu a zacalo ma boliet aj v hrdle, tak idem zajtra k doktorke svojej, lebo si myslim ,ze je to nieco nevyliecene, ale citim sa velmi zle, dost ma boli to hrdlo a som zachripnuta a samozrejme zapchaty nos. Buduci tyzden mam volno, tak pobeham vsetkych doktov, co su dostupni. Dufam, ze nebudu mat dovolenku. tak ak vas este nieco napadne, piste, papa
Zuzka

zuzic

zuzka (teda teky:) a kolko to uz vlastne mas tento problem? neskusis aj ineho orl doktora? vies, viac hlav viac rozumu:D

teky

Ahojte, čo máte nové, ja nič, práve som v robotke a stále mám zaľahnuté v uchu, zapchatý nos a kašlem. Už mi to ide hore krkom. Skúšam tú soľ, ale neviem, čo by som ešte, skúsim aj nejaké kloktanie a tak, dávam si aj kvapky do nosa - čo mám ešte od alergologičky alebo nasivin, ale iné riešenie zatiaľ nemám.

zuzic

teky: ok, dobry napad mozme si pisat ako sa nam dari...mne uz ten optimizmus troska vyprchal:D ale skusime to
medicka: dakujem za odpoved, ale morsku vodu som uz skusala, na chvilu pomohla ale to je vsetko...viem co vsetko moze byt z navykovych kvapiek, ale ked sa mi nic nestalo za tie tri roky, hadam sa mi nic nestane ani teraz...

teky

Tomu od RGN som moc nepochopila, ako je to v ludskej reci, ale skusam tu morsku vodu od vcera, tak som zvedava ako to pomoze, dufam, ze budem uspesna a zelam to aj zuzic a mozme si pisat ako sa nam dari, lebo zatial mam este stale zalahnute, ale som optimistka....
zatim

medička

pre zuzic
tie kvapky nie sú zrovna dobrý nápad/môžu sa používať najviac týždeň/..môžu ti zničiť sliznicu a nádchy sa už nikdy nezbavíš!!.Vybočená prepážka môže spôsobovať upchatie nosovej dierky a dá sa to operačne odstrániť-je to bežná operácia,netreba sa jej báť.Ale najprv by som skúsila to preplachovanie morskou vodou alebo Physiomerom-skús sa na to opýtať v lekárni/používa sa aj pri alergiách aj pri nádchach/-veľa ľuďom to pomohlo,ale treba si to preplachovať pravidelne 2-3krát denne

zuzic

medicka a nevies co by pomohlo mne ak mam vykrivenu prepazku (no neviem ci to suvisi s tym lebo krcny povedal ze nie je az tak kriva)ale este nemam 18 rokov? ziadne preplachovania nepomahaju, alergicka nie som, taksi len znova zacinam davat navykove kvapky...

medička

skús vyskúšať preplachovanie nosa vodou s morskou soľou...treba to každý deň ráno a večer ale efekt je zaručený..alebo ak sa ti to nechce rozrieďovať doma,tak výborný je Physiomer-roztok morskej vody..a to zaľahnutie súvisí s tou upchatou nosovou dutinou,takže ak budeš preplachovať zmierni sa opuch a malo by ti aj odľahnúť v uchu..Pri tom zaľahnutí pomáha aj tzv.Valsalvov manéver: stisneš si nos, zatvoríš ústa a silno fúkneš akoby von nosom.Ale toto skúšaj až potom keď nebudeš mať upchatý nos/lebo hlieny sa ti môžu dostať do ucha a to následne zapáliť/