JODOVA TINKTURA-mate skusenosti?

jod

RNG pri uzivani Calcarei Carbonici to vyvolalo u mna taku reakciu, ze ma boleli vsetky kosti a pocitovala som aj bolest v pravom vajecniku kde sa cysta nachadzala. Ved pozri RNG, ty na homeopatiu verit nemusis, ale neviem preco sa ma tu snazis presviedcat ze je to podvod, ked mne to pomohlo a nie iba raz? Kto ti dava to pravo? Kazdy si mozme na tomto svete vybrat svoju vieru, sposob liecenia atd. Sme slobodne bytosti. Skromnost mne nechyba, ja na rozdiel od teba som otvorena vsetkym moznostiam a vsetkym druhom liecenia. Nema zmysel s tebou na tuto temu debatovat, ale ty sa zamysli, lebo ak niekto spomenie homeopatiu ci akupunkturu v nejakej teme, hned na neho zautocis, ze je to podvod a placebo efekt, skusil si? ze vies. Nastudujem si aj ja, to neni problem.

RNG

inac toto iste si mozete precitat z literatury
en.wikipedia.org, alebo jej slovenskeho znenia(to nie je preklad ale uplne ina verzia:
sk.wikipedia.org, ktora odsudzuje homeopatiu podstatne jemnejsie. Doslova:
V auguste roku 2005 bola v tých istých britských lekárskych novinách uverejená metaanalýza s názvom Sú klinické efekty homeopatie placebo efekty? Porovnávacia štúdia placebo kontrolovaných pokusov homeopatie a alopatie.[26] Jej záverom je tvrdenie, podľa ktorého klinické efekty homeopatie sú placebo efektom. K tomuto článku bol pripojený aj anonymný redakčný úvodník s titulom Koniec homeopatie, v ktorom stálo, že lekári by mali poučiť svojich pacientov, aby nebrali homeopatické prípravky.
Nuz neviem, co mam k tomu este dodat....

RNG

Inac cysty vie zdrave telo reabsorbovat aj bez pouzitia cohokolvek, ked clovek zje viac surovych jediel(zeleniny, salaty rozne ovocia) ktore obsahuju cistiace enzymi a menej masa a mliecnych vyrobkov, ktore su casto pricina zamorenia pri nedostatku enzymov.
Takze zmiznutie cyst neznamena automaticky, ze to bol uspech homeopatie....Mnohym zenam zmizli aj bez pouzitia homeopatie alebo potravinovych doplnkov.Na to sa mozes spytat svojich lekarov.

RNG

Inac mozes si prestudovat povodne prace Samuela Hahnemanna, ktory tento pseudovedny odbor cely vymyslel. Ja som z nich cast cital este za mladosti, co bolo asi pred 50 rokmi....Uz vtedy to bola davno pochovana zalezitost, ktoru nechapem pre co znovu vskriesili....

RNG

jod, ja som studoval homeopatiu dostatocne dlho na to aby som rozumel na akom principe sa zaklada a ten princip je ako som popisal
homeo, pathos(grecky podobne, skodlivy)
Takze ako som povedal, princip homeopatie formulovany v roku 1796 bol predpoklad, ze veci podobne skodiace, ako dana choroba po mnohonasobnom rozriedeni nejak pomozu.
PREDPOKLAD< BEZ AKEHOKOLVEK DOKAZU!!!
Precitaj si tu definiciu v slovniku, prosim.
A co sa tyka toho Calcarea Carbonica, je to naozaj len mlety mineral, vapenec alebo mlete musle=calcium carbonate, a nic ine. A uz vobec nevyhovuje tomu povodnemu principu, lebo nesposobuje ziadne cysty a myomy a nie je nijak do nekonecna riedeny ako princip homeopatie hovoriPozri si to v slovniku Wikipedia, prosim, ked mne neveris.
en.wikipedia.org
A toto je posudok dnesnej vedeckej komunity:

The lack of convincing scientific evidence supporting homeopathy's efficacy[19] and its use of remedies lacking active ingredients have caused homeopathy to be described as pseudoscience[20] and quackery.[21][22][23]
Vo volnom preklade: nedostatok dokazov ucinnosti a pouzivanie preparatov natolko zriedenych ze neobsahuju nic z povodnej tzv aktivnej latky, vedu k nazoru, ze sa jedna o pseudovedu a podvod.
Zato, ze sa najde zopar lekarov, co na to VERI, to este nedokazuje ucinnost.
A co sa tyka mleteho vapenca, ten nie je ziadny jed a pouziva sa do lacnych doplnov na kosti, bez akychkolvek nasledov. Rozhodne nevyvolava ani cysty , ani bolesti ani nic, lebo je neutralny.
A v rozriedeni 6C alebo az CM tam z toho vapenca NIC dokopy nezostane, a ked bol uz pred tym neaktivny, tak po takom hroznom rozriedeni nemoze byt odrazu aktivnejsi, ako 100% koncentrovany

Dievca, trosticku skromnosti by ti neuskodilo a trosticku viac vedomosti skor, nez zacnes niekoho kritizovat a poucovat.

jod

Mily pan RNG,ja nechcem na vas utocit ale mam pocit ze o homeopatii neviete vobec nic, Calcarea Carbonica je homeopatikum, uziva sa ako homeopatikum,predava sa ako homeopatikum a ucinkuje ako homeopatikum, ja hovorim o takychto homeopatikach,ine som nikdy ani neuzivala, neviem potom o akej homeopatii hovorite vy. Placebo efekt????? Citajte za sebou co pisete, to ze vam uplne zmizne nezhubny nador prirasteny na kost a 3cm neskutocne bolesti sposobovana cysta z vajecnika, ktore boli potvrdene lekarskym vysetrenim!!!!!!!!!! a lekari sa iba cudovali ako je to mozne, to je podla vas placebo efekt??? to je podla mna vedecky dokaz ze homeopatia funguje. Ja som brala enzymi aj jod, aj som si kvapkala jodovu tinkturu na bruchu, aj som presla na uplne zdravu stravu, aby sa mi telo vycistilo a predsa sa moje problemy po pol roku zhorsili do nevidanych rozmerov. To co vy ponukate mi pride ako keby vam lekar odporucil na bolestivu cystu ci myom napit sa cistej vody, sice neublizi ale ani nepomoze. Odskusala som si vase rady na svojej kozi a viem, ze mne osobne nepomohli, mozno inym ano, mne osobne pomohla homeopatia, toto forum je tu preto, aby si ludia navzajom predali rady, co komu pomohlo a zadarmo! Nezarabali na tom, nie o tom, aby kazdy MUSEL brat iba to co odporucate vy. Mne pomohla homeopatia, zazracne a konecne. Vsak si moze pani kvapkat jodovu tinkturu do aleluja, no vobec jej to myom neodstrani. Mozno su pana RNG rady naozaj odborne, netvrdim, ze nie, ale studuje iba to co mu je sympaticke, mali by ste si nastudovat nieco o homeopatii, ano homeopatia skutocne posobi tak, ze obsahuje v sebe jed, - podobne sa lieci podobnym, priznaky sa najprv rapidne zhorsia, coho sa mnoho ludi zlakne, ale je to dobry symptom, ze nastava uzdravenie a potom mate uz pokoj. Ja uzivam vela prirodnych doplnkov, stale si napr. kvapkam jodovu tinkturu- viem, ze liecba prirodnymi doplnkami je na dlhe lakte, nemozem cakat vysledky zo dna na den, ja som otvorena kazdej moznosti, vy mate obmedzene myslenie pan RNG, potrebujete na vsetko vedecky dokaz, homeopatia nie je sarlatanstvo ani nefunguje ako placebo efekt, to ja po skusenosti mozem povedat, ze vasa jodova tinktura je iba placebo, ale nepoviem to. Ja osobne mam dobre skusenosti s homeopatiou a preto som ju pani odporucila, aku liecbu si vyberie je uz na nej. Je to na jej slobodnej voli, niekedy svoje rady prilis vnucujete, co ludom nerobi dobre, mozte iba poradit, ostatne je na ludoch. Dufam, ze sa zase nenahnevate a nebudete znovu a znovu avizovat svoj nahnevany odchod z tohto fora.

RNG

myomy su aj hormonalnme zavisle, tvoria sa v zamorenom tele pri prebytku estrogenu a nedostatku androgennych hormonov(progesteron, testosteron...)
Preto nestacia len cistiace enzymi a jod na tvorbu enzymov,
ale aj materialy -polotovary na hormony a zase jod, ktory je na hormony tak isto potrebny.
Takze znova:
yam,
jod,
enzymi na prazdny zaludok.

kosa

nazory ( rady) RNG su na vysokej profesionalnej urovni.

byvala CSAV by len z tazkostami nasla nieco cim by mohla oponovat RNG.
jasne ze vyskum ide dopredu a z casu na cas nam umoznja nieco nove sa dozvedet.
principijalne ale RNG tu prezentuje vysoku uroven profesionalizmu.
sam povedal ze studuje rozne casopisma a magaziny(odborne clanky) takze jeho poznanie je bazovane na poznani stoviek profesionalistoch. Oponovat ich vedomostiam ( a nazorom RNG) tak clovek by musel mat titul z Oxfordu...