Vyznate sa niekto v zlate?

Príspevok v téme: Vyznate sa niekto v zlate?
milovna

Jedna sa o kvalitu zlata na svadobne obrucky.

chceme si kupit obrucky ale ako vydim v obchodoch si rozne druhy cien.napr.videla som zza 75 eur obrucku za 100 eur a aj za 400.v com sa to lisi?ved zlato je zlato nie?rovnaky matrial a ma rovnaku zivotnost,kvalitu?dakujem ak sa v tom niekto vyzna.chcem proste aby nam do vydrzalo do smrti

mate59

u nás sa predáva 14 kar. zlato, z arab. krajín sa vozí 18 tka, napr. z Egypta, kde je lacné zlato,ale tu ho nechcú opravovať zlatníci, zubné zlato bývalo 20-22 kar. je makké a 24 je čisté,z neho sa robia len tie diskutované tehličky.

anamarie

Boze, lost, ty uz prestan o tej vojne, ved takto sa zit neda... Ja mam prsten a v nom 1 karatovy diamant, takisto nausnice a teraz to mam popredat? Tesim sa zo zivota kazdy den, som stastna a spravy nepozeram a necitam, tam su same negativizmy, tak naco do seba dostavat ten jed.

Deria

vsak kazdy zlaty sperk ma punc. 585 je 18 karatov, to je uz slusne, kvalitne zlato. dalej je 24. no a zalezi pravdaze na velkosti (gramy) a vypracovani sperku, preto cenove rozdiely, pokial viem.

lost

to je zaroven aj jeden jediny sposob ako bude takto dnesna nastavena ekonomika fungovat..

ak nikto nemina, padne to..

ak kazdy setri.. padne to

ak kazdy mina, mame sluzby a tovar (ale nie uspory)..

george303

Moj osobny nazor ak sa nad vsetkym zamyslim je taky ze netreba mat ziadne velke uspory , treba si zivot uzivat a nic neriesit ja si totizto ale vobec neverim ze sa dozijem kludnej staroby niekde pri krbe ...

lost

heh, dobra otazka..

diamanty neviem, asi nizku (malokto ma dost penazi na to aby mi zaplatil aspon tolko, kolko som dal ja, tj. tam podla mna klesne cena.. ale som lajik)

a zlato? pocas vojny ma zlato hodnotu blizkej k nule, ak nema clovek vodu, jedlo a zasoby...
a ak ma clovek dost prachov na to , aby mal toto vsetko a plus mal na nejake to zlato.. tak zas zalezi co a preco to chce dat prec.

zlato by som pocas vojny neobchodoval, jedine takto:

mam sklad toaletaku, ludia boli idioti, ze ma nepocuvali pred vojnnou, no luxus pocas vojny, ked si chcu vytriet vieteco.. je velky a tak im dam 1 rolku WC za 1oz zlata (dnes 1300eur) ..

isteze pocas vojny bude cierny trh, tj. presne toto co som opisal.

a ten co ma takyto cierny trh pod palcom, potom bude politik (pozdravujem istych ludi/politikov na Balkane (vojna v 90tom))

cize zas a znovu to bude na nic..

rozbit svet, poslat tam svoje stavebne firmicky, postavit svet, ovladnut svet, zapichnut si na plazi do lacnych zotrocenych zien, pojazdit si v exotickych autach a plavit sa na jachtach a zotrocovat lud, ked nebude koho zotrocit, zas vojna..

uz sa na to tesim, konecne nejaka akcia.. a budem si pocitat.. ha..

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

spat k teme..

pochybujem ze niekto bude vediet aku hodnotu bude mat zlato, ale:
1. ak bude vojna loklana, tj. SVK vs HU.. tak sa to zlato asi ani nepohne, lebo staci predat zlato v AT/USD a mame trhovu hodnotu.
2. ak bude vojna v EU, za staci predat zlato v USA, ak bude kupca
3. ak ude USA vs EUR.. asi staci predat zlato v japonsku :) atd.. uz to poznas..

4. ak bude tretia svetova.. heh, "tezka to bola pisomka tezka, i ja mnel problemy" (marecku podejte mi pero).. tazko povedat co bude :) osobne si myslim, ze nebude mat taku hodnotu ako dnes, no mozno ano, ale nie peniaze, dnes zlato kupi 1 oblek, tak isto ako pred 5000 rokmi.. a pocas WW III. bude moct tiez kupit 1 uniformu napr (na mieru situ).. resp. ale zas skor si myslim, ze cena moze klesnut tak na 10, max 20% pocas vojny.. tj.. kupi mi od 40 do 80 mekdonald mealov.. (tazko sa vyjadruje hodnota niecoho teraz a niecohopocas vojny, kedze nemam ziadne udaje k dispozicii:) )

ale neriesil by som cenu zlata pocas vojny, nepredaval by som, necahl by som si.. a potom 5-10r. po vojne by sa to dalo predat za viac, ale nepredaval by som, nechal by som si na dochodok.. pointa je, ze z dlhodobeho hladiska (moj skromny nazor) si zlato udrzuje hondotu.
400 obedov za 1 uncu zlata, pred 5000 rokmi, pred 50 rokmi, dnes a aj za 5 rokov..

a teraz mi prezrad, kto z nas pil :D