Sanitár

Príspevok v téme: Sanitár
Nani

Ahojte. Poradíte mi? Mám ukončenú strednú školu bez maturity.Chcela by som pracovať ako sanitárka. Môžem pracovať aj bez nejakého kurzu? Strašne ma to ťahá do zdravotníctva. Urobila by som si aj maturitu aj kurz, ale potrebovala by som niečo dialkovo, pretože mám malé deti a nedalo by sa mi od nich uchodiť. Mám už vyše 30 rokov, ale aj tak by som sa pustila do učenia. Čo by ste robili na mojom mieste, poraďte.

Nani

Lylli, už som si rozposlala veľa žiadostí. Aj na dialýzu som si poslala, ale odpísali, mi že momentálne nemajú voľné miesto. Podľa mňa sa tam po protekcii ani nedostanem.Už by som brala prácu sanitárky na akom koľvek oddelení. Možno by sa po nejakom čase aj na mňa usmialo slniečko.

lylli

Nani...tá dialýza nie je zlý nápad...ja poznám hemodialýzu na Kramároch v infekčnom pavilóne...a čo viem, tak tam je fajný kolektív...taká rodinná atmosféra...

ocs

Malo by byt vsade. Ja som robila v detskej na kramaroch..rovnako je aj v dospelackej na kramaroch a aj hore na UStave srdcovo cievnych chorob. V ruzinove 100% je.

CICAaaa

Na dialýzu nepotrebuješ žiadnu špec.školu,na funkciu sanitár ti tá tvoja postačuje.Len treba mať rád prácu s ludmi,sú to fakt vážne chorí ľudia.Radi sa porozprávajú,hlavne tí starší.z chodom oddelenia sa oboznámia a zaučia,nemusíš sa báť.

Nani

Teraz som náhodou našla opatrovateľský kurz v SČK, len to stojí okolo 300€. To je pre mňa dosť. Už naozaj neviem, kde mám ešte hľadať.

ocs

Este je mozne, ze by ta prijali ako sanitarku na oddelenie centralnej sterilizacie v nemocnici. Tam sa cistia, dezinfikuju a balia lekarske nastroje a veci na onkologicke oddelenie a podobne. Ja som tam brigadovala 4 mesiace a celkom ma to obohatilo, spoznala som nastroje.Ale viac by som tam nevydrzala,lebo je to dokola to iste.Ale boli tam aj ludia, co tam robili 15 rokov a viac.

Nani

Lylli, vyhľadávala som všeličo, no našla som, že zdravotnícky asistent sa externe nedá študovať. Na záchranára som sa tiež mrkla a to je pomaturitné štúdium. Keby sa mi podarilo dostať sa na dialýzu, tak by som potrebovala asi aj nejaký kurz, či nie? Je to so mnou katastrofa.

CICAaaa

A ešte možno vymákneš aj fajn kolektív,lebo dialyza nie je velké oddelenie,pac.okolo 30. Chodia tí istí 3x do týždna,poznáte sa,je to ako jedna vačšia rodina.

CICAaaa

Zisti si kde máš najbližšie dialyzačné stredisko,tam je dobrá práca pre sanitárku,možno aj dobrý plat dostaneš,lebo vačšinou dialýzy sú už všetky súkromné.Tam sa sanitárka nepretrhne,rozdáš stravu,prezlečieš postele,chodíš do labáku,trošku pomožeš chorému so vstávaním z postele,obliekaním,dokladáš materiál.Je to fajn robota,žiadna hygiena.