Sanitár

Príspevok v téme: Sanitár
Nani

Ahojte. Poradíte mi? Mám ukončenú strednú školu bez maturity.Chcela by som pracovať ako sanitárka. Môžem pracovať aj bez nejakého kurzu? Strašne ma to ťahá do zdravotníctva. Urobila by som si aj maturitu aj kurz, ale potrebovala by som niečo dialkovo, pretože mám malé deti a nedalo by sa mi od nich uchodiť. Mám už vyše 30 rokov, ale aj tak by som sa pustila do učenia. Čo by ste robili na mojom mieste, poraďte.

lylli

je to o stupienok vyššie ako upratovačka...
...ale koľko zarábajú, to fakt netuším...ale záleží to od regiónu...

Nani...ja by som radšej odporučila strednú zdravotnú školu - zdravotnícky asistent (len treba zistiť, či sa dá aj externe)...
alebo rôzne kurzy...pokiaľ viem, je napr. záchranár - 2-ročný kurz aj externe (by si jazdila so sanitkou), ale sú aj iné, len to treba pozrieť...

frenzik

sisi sanitari robia najspinavsiu robotu tipujem za maly gros. Dlazku umyvaju upratovacky.
Nani najdi si nieco, na com aj zarobis.

Nani

Ďakujem za povzbudenie. Aj ja si myslím, že nikdy nie je neskoro. Ak niekto poznáte nejakú dobrú školu v Púch. okrese, poraďte. Naozaj si môžem dovoliť len externe. Do Blavy, to je ďaleko. Aj keď viem, že je tam o moc viac možností.

sisi.

Takže je to vlastne skoro ako upratovačka? Aj dlažku musia sanitarky umývať? Alebo nato tam maju upratovačky?

lylli

naozaj nikdy nie je neskoro...
...ale sanitár so zdravotníctvom veľa spoločného nemá...(teda jedine, že je to práca v nemocnici)
...sanitárske kompetencie spočívajú v hygiene pacientov, odnášaní špinavého prádla/prinesenie čistého, vylievanie bažantov, rozdávanie stravy, dezinfekcia všetkého na oddelení, odnášanie biol. materiálu do labáku a pod....sanitár nesmie ani odpojiť infúziu...

sisa72

najprv si urob maturitu.. ja som teraz skončila 2 ročne externé študium v BA.. a mam 37 rokov.. nikdy nie je neskoro.. myslím že na sanitarku nepotrebuješ maturitu..

kristina111

ja ti poviem len tolko: NIKDY nie je neskoro.. neviem ako presne to funguje, aku skolu alebo aky kurz k tomu potrebujes mat, preto nech sa vyjadria aj taki, ktori ti vedia presne poradit.. ale nic nie je nemozne, vsetko sa da, ked sa chce.. drzim prsty!