Ako naucit psa aby nekakal po byte?

your

ešte ma napadlo, že keby ti ten výcvik nešiel, je dostať také podložky na cikanie..je to ako tácka a na nej taká vatová handrička...to psíkov láka nejakou vônou či čo...ty to ale necítiš ... psík potom na tú podložku chodí cikať...jednoducho zvierací pud...

your

takže po poriadku...yorka môžeš učiť od malilinka venčiť..nie na noviny ale chodiť s ním pravidelne von..aj každe dve hodinky musíš..a ked aj tak spraví mláčku, tak ho k nej zober a hlavičku mu k tej mláčke sklon a vyhreš ho ( samozrejme nie velmi prísne ale tak aby vedel, že je to niečo zlé )..a je to úplne normálne, že sa schová ak urobí mláčku..aj naša zozačiatku utekala pod schody za kvetináč a odtiaľ vykúkala..bola taká zlatá vtedy, že na spapanie, ale nesmeli sme sa nechať uniesť..a večer musíš ísť venčíť naposledy aj o 22:3O a potom ráno o 6:00..to by šteniatko malo vydržať ( hold budeš musieť vstávať skoro )..ale potom sa naučí a vydrží aj od 21:00 do 9:OO rána..
neboj yorkovia sa dajú vychovať krásne. Ak ideme k našim na záhradku, tak sa dokonca ani v tej záhradke nevyciká, musíme ísť za bránku... :))

a ak má malých rodičov ( trpasličieho vzrastu ), tak aj ich deti budú malinké...náš má len 2 kg.

yorkovia sú strašne milý psíkovia..na spapanie...len sa s ním neblázni, nevystrájajte spolu veľmi..lebo ked podrastie, bude dosť živý, taký yourkovia sú..nauč ho veľa ležať, hladkaj ho, občas ponos na rukách a ked bude havkať utíš ho...inak olutuješ :))

našu sme tak vychovali a je to najposlušnejší psík na svete..papá, spinká ... no máme ho ako babatko...len je ešte lepšie ako babtko, lebo bábatká veeeľa plaču ...

l_ucika

a tvoj psik ma kolko rokov? :) alebo teda mesiacov? :)) no ten nas ani neviem kolko ma centimetrov len viem kolko ma kil :)) a tvoj rychlo rastol? oni rastu tusim do roka ze? :) dufam ze bude ten nas malicky ako rodicia lebo ja som si ho kupovala s tym ze by mal byt nieco medzi nimi :) a tak uvidime no :)

lost

nj, prerast snad nie, ak uz tak len 1-2cm :)

ten moj ma tusim... idem ho odmerat.. ale neviem presne kde je ten kohutik, no meral som to na najvyssom bode nad prednymi labkami a mal ~31cm.. teraz neviem ci to bolo dobre odmerane (lebo dalek ku krku sa mu vyska znizuje), no jeho rodicia mali tusim 27-28cm :) a to nebol jedinacik, ale mal 3 sestry...

cize o kusocek prerastol asi, ak som spravne odmeral :) no limit u neho je do 35cm, ale viac nech uz nema :D takto je dokonale idealny :)))

l_ucika

dakujem za radu :)) ale tak ten nas by nemal byt taky velky ked ma krpatych rodicov :) a hadam rodicov by nemal prerast :) jeho rodicia su malicky.tak preto sa mi zdalo vela uz teraz 1,50 ale zase ako hovorim je hrozne chlpaty :) tak mozno aj to to robi.a zverolekar povedal ze uz by nemal podla neho moct porast :) ze on bol preto taky macko lebo bol jedinacik a bol dobre živeny :) no tak hadam ostane malicky jak rodicia :)

lost

no ucenie - to som zas pocul ze nikdy nie je skoro na to, cize da sa prakticky od uplne prveho dna ked ho donesieme domov :)

moj (pudel) tiez posluchal na meno, ale len doma :D ak videl ineho psa, KONIEC :D:D ale tak casom sa to uz ako tak naucil a napr dnes rano videl nieco (ja som bol za rohom, cize netusim co tam bolo, minimalne ludia a deti a tych miluje) a prisiel ku mne :) a to som na neho ani nemusel kricat.. no niekedy stale neposlucha na meno :D

a ta vaha toho psika je asi celkom OK.. teda yorkshere je o nieco mensi a lahsi ako trpaslici pudel co mam ja, ale pamatam sa ze ten moj mal tiez tak nejak ~2kg ked som ho bral (mal vtedy 10tyzdnov), rastu ako z vody :) vychutnaj si ked je este KRPEEEC :))))

l_ucika

dakujem :) a este som sa chcela spytat ci uz je dobry cas ucit ho poveli ako sadnut dones alebo tak..lebo este je dost rozblazneny kedze ma 10tyzdnov..a doma mi poslucha na meno..ale ked je nikde blazni sa tak moc neraguje..a chcela by som ho neskor aj pustat niekde na travicke aby sa vybehal ale s tym ze ma bude pocuvat..ako ho najlepsie naucit na to aby bol vychovany a pocuval? a chcela som sa opytat ci malinky yorkshir ktory bol jedinacik a ma 10tyzdnov moze vazit uz 1,50(ale zasa ma dost chlpov) ale ma rodicov malinkych tak preto ma zaujima ci moze mat uz tolko aj s chlpami :)) a ci este vela podraste-mama ma 2,9kg a tato 1,80 :) dakujem :)

lost

ja som svojho ucil len von :)
tiez som sa bal ze z toho bude zmateny, niekto mi povedal ze ANO a niekto ze NIE...
obaja boli chovatelia, cize co to o tom vedia, ale kazdy ma iny nazor.

mimochodom, 10 tyzdnov je extrene malo na to aby sa to naucil.. extremne...

niekde som cital ze fyziologicky to vedia ovladat az od 5teho mesaica zivota + krpec ako york toho nema kde tak vela udrzat..

neskor nebude mat problem udrzat v sebe aj 8-12 hodin (ak bude sam soma tak dlho)

mimochodom, dnes ma moj pes 8 mesiacov a pred tyzdnom to nevydrzal a to bol doma len 3 hodiny!! bol cudny no nedal mi znamenie..nic.. len na mne spal a ked som ho dal na podlahu, uz tam bola MEGA mlaka...

TRI HODINY... to sa musel neskutocne spit, aby sa toto stalo, alebo vonku znakocval ako velky pes a potom zistil ze nevypustil dost no :D

chce to hlavne trpezlivost :)

l_ucika

ahojte :) mam tri tyzdne psika yorkshira,teraz ma 10tyzdnov..uz sa nam obcas vycikal na noviny,aj vykakal..ale teraz zasa prestal cika kam sa mu zachce..mam strach ze sa to nenauci nikdy..uz sme si mysleli ze sa naucil vsetci sme mali radost ked sme videli na cikane na novinkach..ale teraz vobec nevieme preco cika zasa hocikde..ale on vie ze spravi zle..lebo vzdy skloni hlavicku,alebo zalezie na miesto pod policku k topankam..ale ked ho vyhresime dame na noviny tak tam ostane sediet ako keby si myslel ze mu kazem aby tam ostal alebo neviem..neviem ci mi rozumie :( a chcela by som sa opytat ci ho mozeme ucit aj na noviny a aj von..ci nebude z toho zmeteny..lebo ked bude sam doma alebo zle pocasie aby vedel ze aj tam ma cikat..a ak by sa dalo nejake rady aby sa z neho nestal rozmaznany pes..ale poslusny a pritulny zaroven :) dakujem velmi pekne vopred

lost

janQa_girl

no treba hlavne trpezlivost :)

ked uz ide na vec (doma), tak nerobi take rychle male a kratke kroky na jednom malom miesto - ako keby do kruhu ?

Ak ano - rychlo by som ho zobral von (normalne ho chytit na ruky aby si nestihol uvedomit co sa deje, ale opatrne, ak sa teda da a nie je velmi velky a tazky) a voknu uz len cakat, ak teda mas tolko casu, a ked sa mu to tam podari, velmi ho pochvalit, popripade nejaku maskrtou odmenit.

Mne toto robil az do piateho mesiaca, ze bol som s nim vonku 3 KRAT!!! a prisiel som s nim domov a hned to doma urobil :D Ako keby sa bal vonku...

Ale uz v tom 5, mozno 6 tom mesiaci sa to zlepsilo a uz je OK.. Tusim som cital ze fyziologicky ro vedia vydrzat spolahlivlo len od toho 5-6 mesiaca..

A ked to uz urobi doma (a prichytis ho pri tom, nie po tom) a povies takym horsim tonom (no nie krikom) ze "fuuuuuj" "zlyyyy pes" tak ako sa chova? "lutuje to" alebo ani nie? (teda ci si da dole hlavu a tiez chvost), ci si vobec uvedomuje ci je to zle alebo nie...