môže mi zobrať dieťa?

Príspevok v téme: môže mi zobrať dieťa?
mimi++++

ahoj chcela by som sa spytat hlavne tych ktory sa rozumeju do pravnickych zalezitosti alebo tych co niecim podobnym presli ci je mozne aby si moj priatel ktorý je otcom mojej 15mesacnej dcery(ktoru mimochodom este kojim)mohol sudnou cestou vybavit aby mi ju mohol bravat.viete jeho rodina dost pije a aj on a bojim sa aby sa mojej dcerke nic nestalo v ich pritomnosti a taktiez sa bojim aby mi ju nevlacili po krcmach.nehovorim ze posediet si na terasu s priatelmi je zle ale oni sa tam skratka vzdy ozeru a on s nimi - a mala by som strasny strach ze mi ju zrazi auto alebo sa jej nieco stane pretoze je to šinter ktory neposedi a chvilka nepozornosti a cosi sa jej moze stat.Taktiez ma uz 2krat udrel,vyhraza sa mi na sposob ze si ma odsedi(ja to chapem tak ze ma zabije),a uz bol vo vazeni kvoly bitke,v tomto smere je dost agresivny neraz sa stalo ze ked mal vypite tak kopal malej do hraciek hadzal hocico po byte a neraz to letelo vazne milimeter od malej.prosim poradte mi ci mi ju moze bravat - ci mu to sud dovoli.nehovorim ze je zly otec-ked nepije je dobry otec ale ja sa bojim ze sa pri nej opije a nieco spravi.ja mu nezakazujem sa s nou stretavat ale len v mojej pritomnosti a s tym nesuhlasi-vysvetlila som mu ze snou moze byt aj kazdy den a ako dlho chce ked tam budem ja ale on nie.moze mu sud uznat aj aby si ju braval bez mojej pritomnosti?mam narok aj na vyzivne ak ma da na sud a ja budem ziadat len to aby sa stretaval len pri mne s nou?

bardotova

otcovi dietata vyplyvaju z jeho postavenia prava ale aj povinnosti. povinnostou je najma prispievat na vyzivu dietata, pravom najma moznost stretavat sa s dietatom. otec je povinny prispievat bez ohladu na to, ci sa s dietatom stretava alebo nie, teda aj bez toho, ci si uplatni pravo vidat dieta, alebo on nejavi zaujem.
mali by ste sa prednostne dohodnut na uprave styku s maloletym dietatom, tak aby si otcovi neupierala jeho pravo, ale zas s ohladom na vek dietata. kedze ho dojcis, mala by si trvat na tom, aby dieta neprespavalo u otca. dohodnite sa napriklad na stretnuti s otcom raz tyzdenne, od 9 do 17, dcerka by to mala zvladnut.
to, ze su pribuzni alkoholici sud riesit nebude. ak by vsak niekedy v buducnosti doslo k ohrozeniu zdravia, zivota, alebo mravneho vyvoja dietata, mas pravo to riesit sudnou cestou a to podanim na obmedzenie styku maloleteho dietata s otcom. dopredu si nic take neuplatnis (co keby, ak by...)

lyzicka

no ak by ta dal na sud,tak asi by si ho aj tak vyhrala, s tym, co si tu popisala, ze ako sa on chova.myslim si, te by si s tym nemala problem... tie nase sudy nevyzeraju tak idealne ako v "Sudnej sieni", vsetko sa to taha a taha... no tak neviem, mozno by si to mala nechat tak a az by si to chcel on vydobit sudnou cestou, tak mas pravdepodobne vacsiu sancu vyhrat

mimi++++

mozno mas pravdu ale ja nechcem aby to doslo az tak daleko to len on sa mi s tymto vyhraza ze si ju vybojuje sudom ked mu poviem ze iba v mojej pritomnosti ju moze vidiet.vies zijem z rodicovskeho prispevku a nemam korun aby som sa vlacila po sudoch ale ak by ma ozaj dal na sud tak by mi museli financne vypomoct rodicia len aby nedosiahol to co chce.moja dcera je pre mna vsetkym a nezniesla by som aby sa jej nieco stalo.preto nechcem ziadat ani o vyzivne kym si 100% nebudem ista tym ze nedosiahne to co chce pretoze ziadne peniaze mi nestoja za to aby sa jej nieco v jeho pritomnosti alebo v pritomnosti jeho rodiny nieco stalo

lyzicka

nerozumiem sa do pravnych veci, ale mozno by si si ty mohla skusit prva vydobit upravenie stretavania sa otca s dietatom len s tvojim dozorom... a uviest tieto dovody, co si tu napisala, ako sa sprava, ze pije, ze ta udrel a tak...