bojim sa zaspat

Príspevok v téme: bojim sa zaspat
ShaulaThalit

spim velmi malo, kolkokrat som do noci hore, niekedy zaspim az okolo tretej a mam nocne mory, velmi zle, budim sa spotena aj niekolkokrat za noc, alebo citim ze niekto je v mojej izbe a pozera sa na mna, alebo sa ma dotyka... bojim sa tmy, pocujem aj zvuky...
mam problemy s depresiami odmalicka v podstate, aj sa liecim, ale neverim psychiatrom.
mam pocit ze som v tomto svete uplne sama, citim sa tak, aj ked mam okolo seba ludi nejakych... neviem co sa to deje, ale nevladzem takto zit

DzanaFX

Mne sa raz stalo, že sa ku mne ktosi prihovoril a už tretí rok spím so zapnutou lampou..:( A prekonala som to jedine motlitbami, mama mi poradila aby osm sa modlila a potom Vždy sa treba prežehnať a modliť sa aby to zlé išlo preč...Pomohlo

J111

Ja spim zase dobre, ale zaspat nemozem, tak som si dal predpisat lieky na spanie a uz zaspim.
A pre Shaulu Thalit len tolko. Moze to sposobovat kadeco, skus najprv ludovych liecitelov.

F-i-l-i-p

Zdravím!
Mám 14 rokov, a mám úzkosť alebo strach zaspať. Neviem prečo, ale stalo sa mi to prvýkrát pred rokom, keď som pozeral horor o duchoch. Vtedy som sa bál, že ma niekto príjde strašiť. Vždy, keď bol brat preč (bolo to vždy asi týždeň) tak som sa bál tmy, a aj toho, že ma príjde niekto strašiť. Dokonca som sa bál aj normálnych zvukov, ktoré sú bežné v našom živote. Neviem, ako mám tento problém riešiť, tak sa obraciam na ľudí, ktorí vedia s týmto niečo urobiť, aspoň ma povzbudiť. Moje príznaky boli: trasenie sa (triaška alebo zima), strach z tmy, strach že som ostal úplne sám, a že mi nik nepomôže. Myslím, že je to len preto, že som zvyknutý od narodenia byť s niekým, a neviem sa osamostatniť, proste musím byť v spoločnosti. Prosím nejakého dotyčného človeka, ktorý by mi vedel s týmto pomôcť, aby odpovedal na tento príspevok, alebo aspoň poslal radu na e-mail: hajduch.f@gmail.com alebo na FB: Filip Hajdúch. Vopreď ďakujem za pomoc, alebo radu. Túto informáciu zverejňujem do dobrých rúk.
Ďakujem za pochopenie!

lola4

v tvojom pripade sa moze jednat o citlivost na pritomnost dusi. treba v kazdom pripade vyhladat dobreho liecitela,ktory by pomohol o ich odstranenie z tvojho okolia. mne podobne pred rokmi robili takto zle diskarnanty, alebo astralne larvy a liecitel mi pomohol.
teraz ale bez srandy. najdi si sama tieto vyrazy v googlaci a uvidis, ci mas podobne priznaky ako ludia, ktorym sa to stalo. dost casto sa to stava, vacsinou, ked je narusena alebo oslabena aura cloveka v dosledku chorob alebo vycerpania.
prajem zbavit takychto veci co najskor, aby bol zivat znova ako ma byt. ja ho mam a som vdacna, ze zijem znova ako ostatni.

RNG

Pozri v temach tetania, depresia a podobne.
Ber mineraly, pripadne latky na neurotransmitery, zrejme ti nieco v tele chyba. Odporucam dobru zmes mineralov na kosti, SAM-e alebo 5-HTP na zlepseny spanok. A nejake cvicenia a meditacie(yoga,thaichi, dlhe prechadzky s branicnym dychanim), pripadne doplnok na hormony, yam-pupalka...?

ShaulaThalit

ja som to mala takisto. spavala som do neskoreho "detstva" s maminou, a ked som uz musela spavat sama, v noci som sa prebudila na dotknutie alebo hluk alebo som kricala a zobudila som sa spotena a automaticky som utekala cez dlhu chodbu az za mamou do spalne. stalo sa mi dvakrat, ze som vstala (nepamatam sa na to) ale zobudila som sa na to, ako som zhodila veci, co boli na stoliku v chodbe, vtedy som sa prebudila a nevedela som ako som sa tam dostala... viackrat sa mi stavalo, ze som sa zobudila v maminej posteli a vobec som nevedela ako som sa tam dostala. ked som sa to maminy pytala, povedala mi, ze som v noci prisla, vzdy po polnoci a len som si v tichosti lahla...

kik

aj ja dlho do noci byvam hore, aj do piatej, niekedy celu noc, vobec nemozem spavat a uz od malicka v noci vselico vidam, nepocujem sice nic, ale parkrat sa mi stalo, ze som citila, ze sa ma niekto dotkol, raz akoby ma nieco stiahlo na zem, ale to uz bolo davno...teraz som na to zvyknuta a nezaoberam sa tym, aj ked to stale vidam, ale ked som bola mala strasne som sa bala, spavala som stale pri mame az do nejakych 12 rokov, potom sme sa prestahovali a prestalo to ale o nejake dva mesiace to zacalo znova...nikto mi to nikdy neveril...s tymi snami to mam podobne, nebyvaju to sice stale nocne mory,ale sniva sa mi aj ked zaspim co i len na 5minut, stale sa mi nieco sniva:(

joni_

a skusala si uz terapiu u psychologa? mozno by ti pomohli rozhovory s nim najst pricinu tvojich problemov a potom aj cetsu k zlepseniu... je to zase nieco ine ako liecba tabletkami, nocne mory su velmi neprijemne, mam skusenosti