Psychiatri - pomohli vam?

Príspevok v téme: Psychiatri - pomohli vam?
fobicka

Chcem sa spytat, ci niekomu pomohol psychiater. Ale konkretne. Hoci aj liekmi, ak to bolo nevyhnutne. Ja mam zatial skusenosti len s psychologmi a poviem vam, nic moc... Vyrozpravat sa mi nerata, lebo tymto sa moje problemy nevyriesia. Chystam sa k psychiatrovi s vierou, ze mi pomoze. Trpim socialnou fobiou, depresiami a panickou poruchou. Nebolo to takto vzdy, vyhrotilo sa to pred par tyzdnami, odkedy nechodievam vobec von a chcem s tym uz nieco urobit. Nechcem oblbovaky, ale lieky, ktore skutocne pomozu. Tak co, pomohli vam psychiatri?

mimčaa

ak možem povedat z vlastnej skusenosti tak ziadny psycholog ani psychyiater mi nepomohol tak ako...numerologička! mam 15rokov a dost tazky zivot za sebov. aj ked som ešte taka mlada ale je to realita...proste ona ma odpoved na každu otazku,na kazdy problem jednoducho uplne na všetko. ešte mi aj povedala co ma čaka do buducna:-)...len zas je pravda ze kazdy jeden clovek nema ten isty nazor na to...ale to je ich problem...len podla mna treba asi len natrafit na taku užasnu osobu ako je ona :-)

farmaceutka1

Samozrejme limit na lieky je celkom nieco ine, doktor by ho nemal prekrocit, inac mu hrozia sankcie. Ale ide o celkovu sumu a nie o kontrolu jednotlivych pacientov.

farmaceutka1

ivana4837, NEVERIM, ze si ten tvoj psychiater porovnava s poistovnou, co si kto vybral v lekarni a v akom mnozstve. To nerobi ziadny lekar. Okrem toho je to obrovske mnozstvo prace, ktore by mu nikto nezaplatil a ktore by zabralo predlhe hodiny casu.
Ak ti on tvrdi, ze toto robi, potom klame, aby pacosov donutil lieky vyberat z lekarne a uzivat. V kazdom pripade je to celkom fajn finticka :-)))

ivana4837

Daniela789:

Neviem zdá sa mi to všetko trošku uletené...nechápem prečo si všetko nevysvetlila lekárom čo sa ti v skutočnosti stalo a teraz zbytočne chodíš na kontroly a majú ťa za človeka trpiaceho schízou hoci si celkom zdravá???Veď psychiater musí vedieť,že si lieky nevyberáš,aspoň ten môj má stanovený určitý limit a vie aké a koľko liekov za mesiac predpísal a potom si to porovnáva s poisťovňou.

Oklamana

Ten moj je totalny m....! Ked mi predpisoval prvy krat xanax tak mi hovoril, aby som papala take pekne ruzovucke tabletky, ze mi pomozu.A Ja hlupana som ich papala rok a teraz sa ich neviem zbavit. Ten m.... mi znicil zivot.

Daniela 789

Ja mám veľmi zlú skúsenosť s psychiatrami. Pred rokom som mala problémy so zubami. Tieto problémy zapríčinili, že som 3 a pol týždňa vôbec nič nejedla a nepila. Potom som sa cítila veľmi slabá, unavená, točila sa mi hlava a cítila som sa na odpadnutie. Vtedy som si v dôsledku dehydratácie organizmu začala namýšľať, že som diablom posadnutá, že diabol mi odčerpáva silu a energiu a že potrebujem exorcistu. Tak som zašla za jednou známou, ktorá pozná veľa ľudí a pýtala som sa jej, či nepozná nejakého exorcistu. A ona ma dala na psychiatriu, ale ona vôbec nevedela o tom, že ja som 3 a pol týždňa vôbec nič nejedla a nepila, takže ani psychiatri o tom nevedeli. Iba na základe mojich rečí nesprávne skonštatovali, že mám halucinácie a že počujem hlasy. V skutočnosti som nikdy žiadne halucinácie nemala a nikdy som nepočula žiadne hlasy. Naordinovali mi také silné lieky, že som celé dni len spala a cítila som sa na odpadnutie. Najhoršie na celej veci bolo, že mi diagnostikovali schizofréniu. Keď som potom začala normálne jesť a piť, tak som si uvedomila, aké hlúposti som rozprávala a pochopila som, kde bola príčina mojich problémov. Po prepustení z psychiatrie som dostala nariadenie, že musím chodiť každý mesiac na kontrolu a brať lieky, ktoré berú ľudia so schizofréniou. Psychiater sa ma na každej kontrole pýta, či už nemám tie halucinácie a či už nepočujem tie hlasy, ale ja som nikdy nič také nemala. Psychiater mi ešte aj zdôraznil, že on už mal veľa pacientov, ktorí tie lieky svojvoľne vysadili a všetci sa po vysadení liekov vrátili naspäť na psychiatriu, lebo sa im znovu vrátili tie halucinácie. Ja som sa po tých silných liekoch cítila ako omráčená, tak som ich prestala užívať. Odvtedy uplynul už rok, na kontroly ešte stále chodím, ale lieky neberiem, lebo ja ich vôbec nepotrebujem a všetko je u mňa v poriadku. Psychiatri jednoducho nevedia určiť správnu diagnózu, tak hneď každého hodia do kategórie schizofrénia. Ale v mojom prípade to bola len obyčajná jednorazová dehydratácia organizmu a nič viac.

ivana4837

Je to úplne individuálne!!!

AKO NEMOŽU BYŤ VŠETCI PSYCHIATRI SUPER ODBORNÍCI,TAK NEMOŽU BYŤ VŠETCÍ ZLÍ!!!