neviem uz co mam robit

zuzulka11

čokoládka 898, ja si o tebe nemyslím, že ti šibe, že si tu sama vypisuješ a tiež to, že o štvrť na dve ti je fajn a o pol štvrtej zase zle, to poznám tiež, niekedy ráno vstanem a je super deň a poobede príde depka z ničoho nič a niekedy sa to večer zase obráti. Ja neberiem lieky a na psychoterapiu ozaj nemám čas, ale pomáha mi čítať knihy s psychologickou temetikou a niekedy len tak čakám, kedy to prejde, niekedy mi pomáha, že sa s niekým stretnem a neriešim svoje problémy, ak sa mi niekto zverí so sovojím trápením, snažím sa pomôcť, ak môžem a viem. To je asi správna cesta, zaujímať sa o iných, problém však nastáva vtedy, keď mám takú depresiu, že ani nevychádzam von, to určite poznáš... Postupne som prišla na to, že najhoršie vtedy na mňa pôsobí net a tieto večné dikusie o tom, ako mi je na h..., ale zase, keď to napíšem, vždy mi je trochu lepšie, každému obyčajne pomôže, keď sa môže vyrozprávať, tak vďalka za váš čas, ak ste toto čítali a teraz už odchádzam od Pc konečne niečo robiť, veď aj na psychiatrii majú pracovnú terapiu a viem na 100 percent, že zaberá.

jajjaa

Ahoj cokoladka. Ako dlho trpis depresiou a odkedy beries lieky? Vies si priblizne premietnut aspon par veci, ktore su podla teba jej ,,spustacom"? A je to u teba horsie v zime ci v lete? Tiez som si tym presla, pol roka uz neberiem ad a bojujem, aby to tak mohlo byt aj nadalej. V tom mas pravdu, ze pokial citis, ze ta to znova taha spat, musis sa rozptylit, nieco robit, skusit sa na nieco sustredit a hlavne ostat v kontakte s ludmi. Je to dlha cesta za sebaspoznavanim, obe sme sa na nu vydali, ale ciel je jasny, aby nam bolo fayn :)

sway

Ahojky cokoladka,ja ti napisem nieco o mne:-)Mozno ta to trosku potesi,ze niesi sama,co trpi psychicky.Ja nemam schyzofreniu,ale kedysi davno som mala velmi zle psychicke stavy.Nic sa nedalo,nemohla som spat ani nic robit.Dokonca som niekedy mala pocit,ze to uz "nerozdycham" a zomriem.Ja som to riesila velmi zlou metodou,ale to sa proste nedalo,cize si niesom ista,ze existuje nejaka "overena"rada ako sa toho zbavit.Ja som mala kamaratov,ale to ked sme isli von,tak sme sa opili a bolo mi este ovela horsie a doma som sa pchala liekmi na spanie.Potom prestali zaberat a boli dni kedy som do seba natlacila aj 20tabletiek..Neviem ani sama ako som sa z toho dostala,ale preslo to a uz som OK.Skus to nejako rozdychat,napusti si vonavi kupel,pusti prijemnu hudbu,skus nieco upratat alebo,len pis tu na forum..Mozno si zvykas na nove lieky,tak vydrz a casom sa to ustali..Bud silna ako sama pises:-)

cokoladka898

zas ma to chytilo. som zufala, ako je to vobec mozne. uz som bola v pohode. musim byt silna. silna, naozaj. asi si o mne myslite ze mi sibe ked si tu sama vypisujem ale mozno je to forma ktora mi pomaha. pomozte aj vy a prispejte nejakou radou, budem vam vdacna.

cokoladka898

ahoj amika. a tvoj priatel aj uziva nejake lieky alebo je na to sam?chodi aj na psychoterapiu alebo si mu psychologickou len ty?
ja mam aj lieky, aj odbornu psychoterapiu len niekedy to na mna tak pride ako napr. vcera. nelezala som sice zababusena v posteli ale strcena na nete. vtedy ma nic nebavi, ani citat, ani pozerat film ani komunikovat. ale musim, inak tomu prepadnem a je to zle. dnes som chcela ist povodne lekarke nech mi na to nieco da ale rozhodla som sa ze to zvladnem sama a je mi fajn. tak asi tolko odomna...ale napis ty viac som zvedava...

amika

cokoladka,mozno by si mi ty vedela pomoct,alebo poradit,vies ja mam jedneho velmi dobreho priatela a on je ale velky depkar,vzdy,ked ho to prepadne musim nanho cakat az to prejde a potom ked sa znovu vidime je to akoby sa nic nestalo,on je taky,ze chce byt len sam s tou depkou,vlastne on sam nevie ako mu mam pomoct,ja som mu vzdy po ruke,teda hlavne na telefone,ked ma potrebuje no ked mu volam tak ani nedviha telefon,lebo je zababuseny v posteli a proste depkuje...ako by som mu mohla pomoct v tychto situaciach? a co tebe pomaha,vies to vobec? diky

cokoladka898

sportujem pravdaze, to aj mne vela dava. ale je pravda ze uz som dlhsie nikde nebola kvoli tomu teplu. snad to bude tento tyzden lepsie a bude sa dat nieco podniknut.

Mimoza

cokoladka a sportujes? ak nie odporucam nejaku fyzicku záťaz ,kde sa ti prekyslici mozog ...ja som dnes bol na ture a citim sa skvele..

cokoladka898

neviem z coho mam depku...ale chodim aj psychologicke, takze to riesim, len ma to dnes nejako chytilo neviem preco...chcela by som nejake rady a povzbudenia ako na to, ako s tym bojovat.