Pokuta v Ceskej republike

sway

Neviem,ci je to 100%.Mas sek?Je to pokuta od dopravakov?Ja som raz nezaplatila 1000sk u nasich,nikto mi neposielal ziadne upozornenia a po 3 a pol roku mi prisiel listok od exekutora na 4600sk:-DAle myslim,ze ak by som to zaplatila do toho casu kym prisiel ten listok,bola by to stale iba ta blba 1000cka aj ked policajt hovoril,ze to treba do mesiaca.Stale sa mozes ist spytat rovno tam,nic nehovorit,ze to mas uz po splatnosti a ked ti povedia,ze su tam penale aspon budes vediet presne kolko a stale to mozes zahrat nato,ze tolko momentalne nemas pri sebe..

andel22

je to sto percent??nie ze pridem na policiu ze to chcem zaplatit a povie mi niekolko nasobne viac..do takych 10tich dni to potom sto percentne vyplatim

alzbee

No ja by som to tiez s tym nezaplatenim neriskovala...:) mojmu strykovi teraz dosiel nedoplatok z poistovne z obdobia, ked bol pred 12 rokmi!!! v Indii...nie je to sice to iste ako s pokutou, ale ked je clovek dlzny peniaze, tak nato nezabudaju...ale keby mali oni dat, tak sa clovek nedocka..

ik

no ja by som sa nespoliehala, ze ta nenajdu, najdu aj na Slovensku (viem to, lebo robim v Cechach u exekutora) ale nebude to 5 nasobok, co budes platit, ale 20 nasobok, pretoze sa do toho zapocitaju naklady na sud a pravnika

bambooocha

a kde si dostal pokutu? v MHD? alebo ak ano tak to ani neplat, zbytocne, oni si ta nenajdu :D my sme aj so sestrou dostali pred rokom a pol pokutu lebo sme zvraj mali zly listok, a nezaplatili sme, a nic nam nedoslo ziaden papier, ziadne vymahanie penazi ani nic podobne, ved si to vezmi, si z inej krajiny, si myslis ze oni sa zaoberaju vymahanim penazi od niekoho zo zahranicia, nejakym vietnamcom co tam chodia na dovolenky, ked sa potrafi ze dostanu pokutu, ze im to poslu ku nim domov?:D hlupost :)