priatel so mnou manipuluje

Príspevok v téme: priatel so mnou manipuluje
usiko

ahojte, mam taky problem.mam priatela, ktory je skvely, chapavy, pozorny /takze prosim nerieste rozchod/. ale manipuluje so mnou, podvedome a ucinne....sme spolu tri roky a robim veci povacsine tak ako chce, lebo tuzim po tom, aby si ma vazil, bol na mna hrdy a pysny......

potrebovala by som, ako sa mu postavit a robit veci tak, ako citim...potrebujem aby som bola viac sebavedoma a dokazala si castejsie urobit podla svojho, nenechat sa dotlacit do veci, co nechcem a popritom necitit vinu za to, zesom spravila nieco zle......len toto, ako to dosiahnem,a prosim neradte mi, aby sme sa rozisli, pretoze sa lubime aplanujeme buducnost.....potrebujem na sebe popracovat, ako byt sebavedomejsia a postavit sa mu .....dakujem

Carmenita

som i nie som.vcera sme mali navstevu,potom som sa rozpravala s tetou,co ma tiez nejake problemy.je super zena,kamaratka,ale nedokazem sa jej zdoverit.uz sa bojim,lebo kamaratka,co o vsetkom vie sa sice snazi,ale citim,ze mnou trochu pohrda.tak vsetko dusim v sebe a nic nechapem.nechavam to len tak plynut,ved ine uz ani neviem...

usiko

carmenita,

leprie neskor ako nikdy...to, ze ides byvat do ineho mesta, je tvoja sanca.....nebran sa inym chlapcom, muzom, nerozchyruj, ze si zadana, ale ani nelov...ono to pride...a ked sa o teba zacne niekto uchadzat....bude jednoduchsie odist, pretoze si posilnis sebaistotu, bude si uz istejsia, ze neostanes sama....

toto fungovali u mna...ako som vam pisala, s predchadzajucim ex som bola 4,5 roka a nemala som odvahu odist, lebo som sa bala byt sama, a bala som sa,z e si nioho nenajdem....ale raz, zacal za mnou liezt jeden muz, sice o 10 rokov starsi, ale pochopila som, ze moj ex nie je jedinny a nie som do stareho zeleza.....a tak raz, ked sme sa ex zase pohadali a on zase odisiel, na par noci spat inde, pobalila som mu veci v mojom byte a zavolala ze nech si po ne pride....doteraz sa nespamatal, ale ja som dostala novu sancu...a som za nu vdacna......

Carmenita

on vlastne znizuje hodnotu inych (aj moju), aby zvysil hodnotu seba.problem je v tom,ze som si to nikdy neuvedomilabola som slepa,myslela som,ze je len negativista.ale toto poznanie je pre mna nove,akoby som otvarala pomalicky oci a preto je to v mojom vnutri take zlozite vsetko nanovo prijat.

Carmenita

vzdy ma nejak obmekci,ani neviem,preco,mozno pre tie roky,co sme spolu prezili.ved som s nim vlastne od puberty,velmy dlhy cas.ale od septembra zacinam semester na inej skole a v inom meste (BA)ako bude byvat on,tak to beriem ako poslednu nadej na moju zachranu.on ked je normalny a nepije,tak poupratuje,stara sa,ale stale ma take hlupe reci,zhorsili sa tym,ako studujem a mna to teraz velmi trapi.kamoskam uz o mojich problemoch nehovorim,lebo sa za to vsetko hanbim a nechcem,aby ma ostatni odsudzovali.takze vlastne stale dusim vsetko v sebe.dakujem,ze mam aspon vas.

ramirka

usiko ..praveze dobre ze si zalozila takuto temu aj ked su to co sa tyka rozhahu odlisne problemy carmenita sa ma aspon kde zdoverit a dufam ze nase rady ju nakopnu k tomu aby to riesila...mne je z toho tiez na nic lebo viem ake to je ked je niekto grobian..aj ked ja som takeho priatela nemala a ani mat nikdy nebudem dufam..ale ako som uz spomenula poznam z domu..

usiko

carmenita, si tu?

az ma boli ked si pomyslim,co musis prezivat ....a az sa hanbim, ze som zalozila tuto temu, ked vidim, ze proti tvojim problemom s pratelom su moje banalne.....

donara

Prosím Ťa, daj si poradiť. Neboj sa samoty, určite nebudeš dlho sama. Hovorí sa : na zlé mam času dosť a na dobré sa oplatí počkať. A ty radšej utekaj a čakaj na to dobré. Tiež som mala takého priateľa a s odstupom času a terajším manželom si možem gratulovať. Pre Carmenitu

usiko

carmenita, nechce sa mi verit...ten moj je aky je, ale je slusny, podakuje, poprosi, ospravedlni sa, podporuje ma....NIKDY by si nedovolil mi nadavat....prepac, ale ten tvoj je ZLY!!!!! ZLY clovek a BUDE TI UBLIZOVAST AK NEODIDES!!!!!!! toto nema obdobu, take zaobchadzanie s tebou!!!! som normalne nastvana na neho a to ho nepoznam...len neplac, lebo on za to nestoji!!! a utekaj od neho, prosim, uz len pre seba samu....