priatel so mnou manipuluje

Príspevok v téme: priatel so mnou manipuluje
usiko

ahojte, mam taky problem.mam priatela, ktory je skvely, chapavy, pozorny /takze prosim nerieste rozchod/. ale manipuluje so mnou, podvedome a ucinne....sme spolu tri roky a robim veci povacsine tak ako chce, lebo tuzim po tom, aby si ma vazil, bol na mna hrdy a pysny......

potrebovala by som, ako sa mu postavit a robit veci tak, ako citim...potrebujem aby som bola viac sebavedoma a dokazala si castejsie urobit podla svojho, nenechat sa dotlacit do veci, co nechcem a popritom necitit vinu za to, zesom spravila nieco zle......len toto, ako to dosiahnem,a prosim neradte mi, aby sme sa rozisli, pretoze sa lubime aplanujeme buducnost.....potrebujem na sebe popracovat, ako byt sebavedomejsia a postavit sa mu .....dakujem

usiko

adam, je to tak...vies, aj teraz, nezaujima ho to, ze som chora, nenasla som vhodny spoj, lebo to nemali zorganizovane a ani som nevedela, kam mam cestovat, s bicyklom, sama, volakde do nejakych ceskych dedin...este nevedel ani kde, vraj mam niekam dorazit a oni tam pocas dna pridu.....a nemali sme ubytovanie.....on sa urazil za to, ze cakal a dohodli sme sa, ze dojdem.....ja nechapem.....to ako sa sprava? strasne som sklamana z jeho reakcie...ono to uz je tak, ze za kazdou hadkou mam pocit, ze JA som vinna, aj ked on vravi, ze to tak nie je, ale vysledkom kazdeho nedorozumenia je, ze JA musim nieco robit, JA sa musim snazit a JA sa mam pokusit.....tak potom ako to, ze nie ja som zodpovedna za vsetko? za kazdou hadkou mam pocit, ze to nikam nevedie a je to pred rozchodom.....lenze my si v inom rozumieme...aspon si myslim.....

usiko

jajka,

nie neprisposobuje, aj ked vravi, ze ano....on vravi, ze nikdy predtym s nikym nezil, ze si neviem predstavit, ake to pre neho bolo tazke sa prisposobit, ze ma niekoho stale doma.....
vravi, ze s aprisposobuje....ale ked sa ho pytam, tak povie, ze teraz si nespomenie....
tu ide aj skor o to, ze nerespektuje moje nazory, ale nie tak okato, ale proste na kazdu vec ma argumenty, ktore to vyvratia.....a ja kedze som citliva dusicka, tak to casto nezvladnem a jednoducho si myslim, ze ja som zase nespravne urobila...potom tomu uverim a uz to ide.....

ramirka

ako oni -jeho mama moze dobredu vediet ako sa ty zachovas v takej a takej situacii...
za prve ta az tak nemoze poznat a za druhe presne to co napisal adam ze to ani sam clovek nemoze vediet so 100% istotou co nakoniec spravi ked sa nieco stane...

AdamKrt

Zaujimave. Oni urobili chybu a teraz sa povysuju, ze hladaju lepsieho cloveka, ako su oni ? Zaujimave...:)

Clovek si moze mysliet, ze bude reagovat tak ci tak a ked dojde na lamanie chleba moze sa zachovat uplne inac. Pokial to nezazije, nebude to vediet nikdy...

jajka001_

myslim ze si mu dostatocne dokazala ze ho podrzis,a snad ta uz dostatocne pozna po tych troch rokoch. skor mi to pride tak ze chce aby si robila veci po jeho a ked nie tak neposluchas.(???) jedna zla skusenost v zivote mu nemoze ovplyvnovat cely zivot. a co vravi jeho matka - ak na nu takto velmi da, pozor na neho, bude vam svokricka riadit zivot. este si vypocujes vela skaredych veci na seba od nej.
ak ti na vztahu zalezi a chces ho udrzat, tak to nevzdaj ale nenechaj sa manipulovat,rob si po svojom a ked sa mu to nepaci nech necha tak. drz sa svojej intuicie. ja sa tiez viac drzim seba ale sem tam povolim na rady ostatnych - ale potom zistim ze som mala pocuvat vnutorny hlas.

usiko

ramirka, on to vsetko vie, uz sme to poreberali viackrat...neprisposobiva....no, vo vselicom...neviem sa prisposobit, napriklad teraz ked som nesla bicyklovat, ked nechcem ist von, lebo sa mi nechce, nechodim jeho matku navstevovat a teda jej neukazujem, ze ju mam rada /ale matku uz nespomina, lebo sme sa na tom skaredo pohadali/, vies co...ja uz neviem.....robim veci inak, intuitivne, robim veci tak ako si ja myslim, ze su spravne a nie tak a ko to robi spolocnost tisicky rokov...a on si mysli, ze ak spolocnost robi veci ritualne dlhe roky, mala by som to robit tak ako spolocnost, inak ostanem sama, lebo spolocnost sa mi neprisposobi......
napriklad jeho matka mu raz povedala, ze som sice fajn ale ona si nie je ista, ze ci ho dokazem podrzat v tazkej zivotnej situacii...a on si to stale nesie vo svojej mysli, aj ked to nehovori.....vies, ja som mu povedala, ze ved ja som ta podrzala v tazkej situacii, ked ti bolo tazko, zle, nedarilo sa, ...a on na to, ze ale mam mysli ked budem tazko chory, alebo zomierat......no, po prve, namieto toho, aby sa snazil, aby bol co najdlhsie zdravy, tak tu splieta take somariny....vies, on aml otca, a on ked umieral /pred 19 rokmi/, cela rodina sa mu obratila chrbtom a nechali ho sami v izbe, kde sa psychicky polozil a umrel.....teraz vedia ze spravili chyby a nesu si to v srdci...a sonduju okolo seba, kto bude taky, co ich podrzi......

ramirka

usiko ale toto vsetko musis povedat jemu...ak ti on "pripomenie" aka si nesprisposobiva.vsetky tieto argumenty ktore sem pises....nechapem ako to moze hovorit stale dokolecka...a on to mysli ze si nesprisposobiva akoze v com??

usiko

jajka, a da sa to este? po 3 rokoch? ked vacsinou ked ma poucuje, alebo zrani, mne uz iba vyhrknu slzy a neviem bojovat...uz si myslim, ze som uplne zla, nie som im dobra ani keby som neviem co robila.....on samozrejme hovori, ze ma lubi taku aka som, ale mala by som byt viac prisposobiva a menej citliva....viac prisposobiva.....odstahovala som za z rodneho mesta, kde som zila 29 rokov, z vlastneho velkeho 3-izboveho bytu, nechala som tam rodinu a priatelov, podporovala som ho, ked si staval firmu, ked nezarabal nic, nedarilo sa mu, tahala som domacnost, vsetko, pozicala som si 100 tisic aby som mu pomohla, dala som mu dalsich 400 tisic /aj maminych/ na firmu, aby sa to nepolozilo este v zakladoch, postarala som sa stale o domacnost, navarene mal kazdy den.....stretavam sa s jeho kamaratmi, lebo je to dolezite, ......ale som tazko prisposobitelna....ja neviem......som vadna? som naozaj taka zla? miestami uz nevidim vychodisko, iba rozchod, ale ked to vypadalo na rozchod, chytila sa ma panika, lebo ho lubim, pretoze ma kopec skvelych vlastnosti.....ja neviem....musim byt silna, musim, a musim to zvladnut.....

jajka001_

mna hned napadlo ze urcite je starsi od teba , ked sa nechas takto manipulovat, co sa tyka jeho mamy - nemusis ju mat rada ani sa riadit tym co ona chce - len s nou slusne vychadzat podla moznosti. dalsia vec, ak ta ma naozaj rad, bude tam mat rad taku aka si a nemas sa preco obmedzovat vo vyjadrovani nazorov.
musis si stat za svojim a on ta ma akceptovat a brat tvoj nazor za dolezity. myslim ze mu velmi vyhovuje to ze si taka poddajna. dostan sa na taku uroven ze ta bude akceptovat taku aka si a respektovat.