skoncenie s fajcenim a nasledne chudnutie

Príspevok v téme: skoncenie s fajcenim a nasledne chudnutie
bambulos

ahojte, chcela by som sa opytat na vase skusenosti, moj otec asi pred dvoma tyzdnami prestal narazovo fajcit, fajcil viac ako 30 rokov, necelu krabicku na den. Ale co prestal fajcit zacal volajako chudnut, stretol sa s tym uz niekto? Ja co poznam ludi v okoli, ktori prestali frajcit, tak vacsinou pribrali nie? Dakujem

Denz

no....ako citam tak citam ......
vacsinou si clovek vynahradzuje cigaretu niecim inym.....sladkostami,jedlom...
sa mi to cele nezda.....nema vazne ochorenie????

Petros

Ja by som sa mohol pokúsiť to vysvetliť (ak sa nejedná o extrémnu podvyživenosť), lebo som niečo podobné prežil.

1. Človek prestane nárazovo fajčiť väčšinou vtedy, keď sa niečo v ňom zlomí, zmení sa jeho náhľad na život, naštve ho to, ako vlastne žije, uvedomí si niečo, čo nechával v živote bokom neriešené...

2. Človek býva tučný väčšinou preto, lebo žije konzumne, materialisticky, a teda obklopuje sa a hromadí hmotu nie len v živote, ale i v tele. Duchom žijúci ľudia sú štíhli, ohybní...

A teraz to spojme. Ak sa udeje v človeku vnútorná zmena, až taká veľká, že prestane so zlozvykom, ktorý ho spútaval neuveriteľne dlhých 30 rokov, tak sa musel aj vnútorne zmeniť. A preto zhadzuje zbytočné kilá.

gynza

Ja mam tiez tento problem s mojim muzom.Ma 50 prestal fajcit a velmi schudol lekari vavia ze je vsetko ok ale musim dodat ze sme mali vela stresu lebo sme pochovali nasu dceru.Takze neviem ani mne sa to nezda. Musim aj dodat ze velmi tazko pracuje ale aj velmi tazko pracuje.