Kto nebral nikdy HAK?

josie

aj ja mám už 25 a tiež mám stáále vyrážky, ale brať kvôli tomu hak ani náhodou a tá kočka ktorej to ten odborník tak povedal by mala porozmýšlať nad zmenou lekára, to bolo od neho veľmi neodborné

Inner

Toto ti gyn. povedal? To prehnal. Vidim okolo seba mnoho bab, co maju vyrazky aj po 23. Ale nasadit na to hak, to je prilis drsne. HAK ti zastavuje ovulaciu, mas teda len nepolodne dni + pseudo menzes (lebo z teba ide len krv a vystelka, ziadne vajicko). Mne to pride strasne neprirodzene. No musim to brat :-(.

Na vyrazky existuje mnoho pricin a mnoho terapii. Problemy mozu robit aj hormony, no treba to radsej vysetrit, pripadne skusit kozmeticku. Moj otec ma napr. akne na chrbte dodnes a nikto ho pre to nema menej rad :-).

Hatlabuda

Ani ja ju neberiem...Sestrička i gynekologička mi ju odporúčali keď som tam bola.A ani ju brať nebudem aspoň nie teraz možno keď raz budem mať prvé dieťa tak potom ale teraz nie...

pipinocka

mam 18 priatel 21 sme spolu vyse 2 a pol roka.. hak som nebrala aj ked som vela krat nad tym rozmyslala len moj priatel a asi ani ja by som si to nedovolila hlavny dovod je ze chceme mat male drobcatko a co som pocula vela zien ma problem otehotniet ... a sex mame aj bez nej

titi...

Ja som v živote nebrala,ani sa nechystám len v nutnom prípade hormony.Už mám 46 a nie je všetko tak ako ked som bola mladšia,no zatiaľ sa držím bez toho,lekárka ma do toho nenuti.Uvidíme,každá sama vie prečo sa tak rozhodne za či proti.Kvôli neželanému tehotenstvu som nepotrebovala,totiž som druhá strana tej mince,ťažko som zostala voľakedy tehotná,no teraz už mám 2 deti.Je na svete dosť žien,ktoré to beru,ale aj naopak niektoré zo zdravotných dôvodov nemôžu.

Madmaselle

tak dam vam jeden jeho argument
mam 23 rokov. a on mi povedal, ze dokedy chcem este behat s tymi vyrazkami ako pubertacka. ako je pravda, ze mavam PMS. ale to ma trosku ranilo.

josie

a poraď sa aj s iným lekárom, dobrý lekár by ti mal povedať aj negatíva a napokon nie všetci lekári sú za hak

tinkiwinky

tiez som zatial nebrala
ci je to svinstvo, to by som netvrdila, hlavne ak to pomoze dostat hormony do normalu... ale kvoli pleti alebo pre lepsie vlasy by som pilule urcite nebrala, urcite nie ked nie je treba.

Inner

HAK beriem tyzden, prvykrat v zivote. Tiez mi boli slubovane same vyhody, no pravda je opacna. HAK mi nesadla. Plet mastna, vlasy splasnute, kramy silnejsie a dlhsie nez bezne a migrena.

Napriek tomu som sa chcela hak vyhnut tak dlho ako sa len da. Zial, mam problemy s vajecnikmi, preto hak beriem. No poznam velmi vela bab. co hak neuzivaju. Ale vies, tie, ktore maju aktivny sexualny zivot, potrebuju nejaku zodpovednu ochranu proti nezelanemu tehotenstvu. Na to je hak dobrym prostriedkom a dobru reklamu robi prave slubovanie krajsej pleti a cyklu bez bolesti.

Mne je vsak z toho zle a lekar povedal, ze ak sa mi neziaduce ucinky po 2. dobrati blistru nezastavia, vymeni mi hak za inu. Vobec nie som z toho nadsena. Lekar by ta nemal presviedcat, ak hak brat nechces. Su to predsalen tabletky a nie je podla mojho nazoru zdrave sa nimi napchavat roky.