prasacia chripka

Príspevok v téme: prasacia chripka
majka__

v poslednej dobe je to nejaka rozsirena tema. co si o nej myslite? vraj ma na slovensku najviac vypuknut prave na jesen, lebo sa ochladi a tak prasacia chripka vypukne v celej svojej krase ako som pocula. ak bude moznost sa dat zaockovat (vraj budu vakciny len pre 1/5 obyvatelov), tak sa date zaockovat? lebo ja rozmyslam, ze asi ano (najprv vraj budu uprednostnovani zdravotnici a ludia z bezpecnostnych sluzieb ci ako, potom stari ludia, tehotne zeny, potom chronicky chori... no tie vakciny nevystacia). ako sa moze clovek branit? RNG, ak to citas, co odporucas?
---------------------
Sekcia Prasacia chrípka A (H1N1) www.zdravie.sk
Prasacia chrípka – 10 vecí, ktoré by ste mali vedieť www.zdravie.sk
Prasacia chrípka - strucne popisana choroba - www.zdravie.sk

sunnysweetie

ahojte, odkedy o nej media hovoria, kazdym dnom sa bojim a sledujem, ci som ju nedostala.. byvam na SK, drahy dostal od kolegu chorobu-nemal hlas, soplil, bez teploty.. uz to ma aj jeho starka ale s teplotou 38.2 :( a uz sa to prejavilo aj u mna.. soplim a boli ma hlava.. mam oslabenu imunitu a tak sa bojim prasacej :(((

boji sa este niekto tak ako ja??? :(((

RNG

Australia je dost velka zem, je tam od pusti az po dazdove pralesy vsetko. Su aj casti s rovnakou klimou, ako Slovensko.
Inac najviac pripadov tetanusu je v Afrike a Indii, kde klima je velmi rozdielna od Slovenska. Dovod na to je hlavne ovela nizsia hygiena, kde rany sa rutinne nesterilizuju, ako v civilizovanejsich krajinach

RNG

Australia je dost velka zem, je tam od pusti az po dazdove pralesy vsetko. Su aj casti s rovnakou klimou, ako Slovensko.

Peto T

farmaceutka: Ak u Tvojej znamej vsetky pripady tetanu zomreli, znamena to jedine: chybnu zdravotnu starostlivost. Alebo mozno este neuveritelnu smolu. V USA ma tetanus umrtnost okolo 12%, a aj to je privela s ohladom na fakt, ze ucinne liecebne protokoly boli publikovane uz pred 50 rokmi, a lekarska obec na to kasle, pretoze ked im raz kedysi kdesi povedali, ze tetanus nie je liecitelny, tak to budu opakovat az do smrti.

Trochu mi to pripomina Kopernika(?), ktory ked zostrojil dalekohlad, vzruseny volal:
-"Podte sa pozriet, na mesiaci su pohoria a kratery!"
a vazeni muzovia vedy ho odbili:
-"Nezmysel, Platon povedal, ze nebeske telesa maju dokonaly geometricky tvar, takze mesiac je dokonala gula. Nemozu tam byt kratery."
-"Ale ved sa sami pozrite, uvidite, ze tam su!"
-"Naco sa pozerat. Platon sa nemyli, takze kratery tam nie su."

A nikto sa do dalekohladu nepozrel.

farmaceutka1

Preockovanost proti tetanu na Slovensku je velmi vysoka, preto je pocet chorych nizky. Okrem toho ista moja znama zazila na oddeleni par pripadov tetanu (asi 3-4, nepamatam sa) a vsetky skoncili smrtou (jedna zena bola dokonca gravidna), ani jeden clovek neprezil, vsetky pripady vznikli po uraze a kontaminovani rany podou.
Navyse sa mi zda, ze porovnavat Australiu a Slovensko je ako porovnavat hrusky s jablkami, iny typ pody, obrabania, ina fauna, flora, proste vsetko.

RNG

farmaceutka, ja nie som p[roti ockovaniyu ako takemu, ale musi byt prehodnotene podla skodlivosti a uzitku co poskytuje a to nezavislou organicaciou alebo roznymi nezavislymi lekarskymi teamami. ktori nemaju vymyte mozgy a vidia, ze vakciny maju aj skodlive ucinky.
Samozrejme to musi vychadzat zo statistik.
Podla tej uvedenej statistiky z Australie, tetanus nepatri medzi caste infekcie, takze to strasenie "bububu, nakazite sa" asi je davno neplatne. Teda rozhodne nie podla cisiel, co tam uvadzaju.
A Australcania tak isto zahradnicia okolo svojich domov.

Raz som niekde nasiel aj svetovy statistiku na tetanus, kde boli uvedene rozne krajiny, vcitane europskych a tych pripadov bolo 0 az niekolko podla krajin v Europe, ale rozhodne nie ziadne velke mnozstva.
Kto ma casu hladat, ten sa mozno k tomu dopracuje tak ako som sa k tomu dopracoval ja raz....

zuzu241

podla mna ziadne ockovanie nie je zbytocne...keby to tak bolo,neockovalo by sa!cize vsetko proti comu ockuju deti,dospelych,ci povinne ockovanie,ci ockovanie na vlastnu ziadost,ma nejaky vyznam...

farmaceutka1

bublik, ja som len vytiahla zakladne, protirecenia udierajuce do oci z clanku, ktory mi tu bol predlozeny ako "dokaz". Kedze aj tebe sa zdaju viditelne divne, asi nemam ten dojem sama.
Co sa tyka tetanu-na Slovensku, kde velka cast ludi zije na vidieku a kazdy ma nejaku tu zahradku a s radostou sa v nej hrabe, by som ockovanie proti tetanu rozhodne nepodcenovala. Podobne by som nevystavila nebezpecenstvu tetanu dieta hrajuce sa v piesku alebo niekde v prirode.

RNG

sandy 21, statistika hovori nieco ine. Tu je napriklad bohaty statisticky zdroj na rozne data z Australie, Hlavne stranka 501 a 502, kde su popisane rozne choroby. Tam je jasne vidno, ktorych je kolko a ktore su caste a nebezpecne a ktore su prakticky neexistujuce.
www.aihw.gov.au
Na Europu som zatial nic take nenasiel, okrem Anglicka.

Vseobecne, zdravotne udaje a statistiky sa snazia co najviac skryt vsade, lebo nie su vobec ochotni ludom povedat pravdu ale len umyvat propagandou hlavy.
Vcitane lekarov.

bublik

farmaceutka protirecis si, na jednej strane spochybnujes clanok z novin, to celkom chapem, noviny casto pisu nepodlozene hluposti a nie len tie slovenske. na druhej strane sa odvolavas na to ze Obama sa dal zaockovat proti prasacej chripke... na zaklade coho veris prave tejto sprave? bola si pri tom? videla si to? alebo si citala nejaku oficialnu spravu, ktoru napisal nejaky clovek... hovorim clovek aby si si uvedomila ze aj dolezite spravy pisu ludia a ludia klamu! je jedno aki su dolezity a ci su z ameriky alebo zo slovenska, nerozumiem preco tym z ameriky veris a tym zo slovenska nie. tiez mi pripada cudne ze v mexiku "vypustia vakcinu", ktora je este vo faze testovania. alebo, mozno mi to ani tak velmi cudne nepripada, ale to zas budem oznacena za paranoidnu, tak to radzej nebudem rozoberat.