Chemoterapia

Príspevok v téme: Chemoterapia
Unavena

podstupujedm chemoterapiu, chyba mi vybrat este 4 davky. vlasy uz nemam. padaju mi vsetky chlpky, bez vynimky obocia a mihalnic. preto sa chcem opytat, ci mi to dorastie. sice prezijem uz asi vsetko, ale rada budem ak niekto napise. ci dorastaju vlasy, obocie,aj mihalnice. nemam sa o tom ani s kym porozpravat, som len doma a unavena. a ako to zvladali ine mlade zeny? nemusia byt len mlade, vsetky.

lek

unavena, ako ti tu uz viaceri odpovedali, vlasy aj ochlpenie aj mihalnice, to vsetko ti dorastie. Niekedy narastu dokonca vlasy lepsej kvality ako pred chemoterapiou. Unava je tiez nieco, co pocituje vacsina pacientov pri liecbe chemoterapiou. Kazdy si musi najst sposob, ako sa s uskaliami CHT vyrovnava.Dolezite je zostat aktivna, i ked musis viac oddychovat a vykonnost je nizsia. Najhorsie je, ked pacient prepadne sebalutosti a lutuje ho aj jeho okolie. Je to tazke, kazdy den mam takychto ludi na ambulancii, ale ti co su aktivni a udrzia si pozitivne myslenie su na tom akosi lepsie. Prekvapuje ma vsak to co pises, ze sa nemas s kym tom porozpravat. Lekar co ta lieci, ti mal predsa na vsetky tvoje otazky co si tu polozila zodpovedat.To, ze po ukonceni liecby vlasy znova narastu je vec, co sa hovori hned na zaciatku, ked sa pacientovi oznamuje ako sa bude liecit. Pre pacientov je to nesmierne dolezita informacia.

modracik

Ako tu uz mnohi napislai, dorastu aj vlasy aj obocie.Ja by som skor poradila pri chemoterapii silny antioxidant prirodneho charakteru, ktory eliminuje vedlajsie ucinky ci uz radio alebo chemoterapie.Ti,co to brali, velmi dobre ju znasali.No a podla toho aka je to rakovina,da sa doporucit vceli pel ako idealna vyziva pre telo,aj sa lepsie zviechaju ti,ktori toto peklo absolvuju.Aj ine.Tym, ze to nie su syntetika,ale prirodne veci,nemozu uskodit, skor naopak.Je potrebne s kazdym individualne rozobrat tieto veci, pretoze nie kazdy to rovnako znasa, ma ine symptomy.Kto ma zaujem napiste na meil:duratnakatka@gmail.com

sisa72

známa tiež mlada baba ma 27 rokov tiež chodila na chemoterapiu a ožiare.. vlasy mala rovné, a ked jej vyrastli nové boli brčkavé.. chlpky aj vlasy Ti vyrastu.. budem Ti držať palce, aby Ti liečba dobre dopadla..

hejka

Unavenna vlasky narastu pre lepsie znasanie chemoterapie odporucam polievocku Soupseen a tycinku Dakseen a ustnu vodu. Viac na drnona-arche.

funnyy

Nie, nemám rakovinu. Tento druh nádorov sa robí pri FAP - Familiárnej adenomatóznej polypóze..nazývajú sa desmoidy.... a nedajú sa vraj inak liečiť, len ožarovanie alebo chemoterapia. Operačný zákrok je vylúčený. Myslím že mimo SK už na to majú aj niečo iné, inakšie lieky, ale desmoid ťa môže aj zabiť. Mne ten najväčší nádor obrastá okolo tenkého čreva. Dúfam teda že to tento liek stopne, lebo to má kopu vedľajších účinkov a nerobí mi dobre.

funnyy

unavená.... beriem Tamoxifen, ale nemám rakovinu, beriem ich kvôli nádorom v bruchu, ktoré sa nedajú operačne riešiť. a ak toto nepomôže, tak potom chemoterapia.