dedičná reuma

Príspevok v téme: dedičná reuma
kikala

už od malička mám, vraj pri zmene počasia, lámavé bolesti v rukách, nohách, krížoch a často aj bolesti hlavy. Tieto bolesti musím tíšiť tabletkami. nedávno som zažila až neuveriteľnú bolesť v nohe, bolo to v noci, musela som vziať dve tabletky a kým zabrali celý čas som preplakala a triasla som sa napriek tomu že na bolesť som zvyknutá. mala som pocit ako by mi lámali nohu, sekali do nej sekerou. bolesť postupuje po končatine, väčšinou zdola nahor alebo naopak. tieto bolesti mali aj moja mama aj babka, je to normálne? nikoho iného s takými bolesťami nepoznám, nikdy som si nič nezlomila, nepoznáte nejaký alternatívny spôsob liečby?

Súvisiaci obsah

karioll

miarik
je uz neviem ako ti mam vysvetlit,ze reuma je velmi vazne ochorenie,ktore treba liecit vo vela pripadoch kortikoidmi
to je vsetko
neries to ako to nechces riesit,alebo to ries vselijakymi volnopredajnymi vyrobkami,ja s tym nic neurobim
bol som v tom ze potrebujes pomoc,tak sme ti ju poskytli.
a ziadne debata na tomto fore to nezmeni.
statny ustav pre kontrolu lieciv,je institucia ktora po preskumani pripravkov dava suhlas na predaj na slovensku
vsetky volnopredajne vyrobky su charakterizovane,povedzme to laicky,neublizia.keby pomohli boli by to lieky.

AdamKrt

RNG:

no neviem, ci sa kostihoj vobec nezaoberalo. Tu je clekom dobre popisane zlozenie latok, ale aj ake maju tie latky ucinky.

www.gymzv.sk

RNG

Kostihoj(comfrey) je stara tradicna medicina, mnohym pomohla, ale zialbohu moje lekarske zdroje sa s nim zatial nezaoberali.
Na trhu je z nej plno tradicnych kremov (salve), dokonca sa predava caj, co by sa nemalo, lebo moze poskodit pecen, podla niektorych literatur.
A osobne tradicne veci bez dodatocneho preskumania lekarov a aspon niekolko rokov pouzivania so statistickym vyhodnotenim neberiem za smerodajne na to aby som ich so zodpovednostou poradil druhym.
Inac nepoznam ziadny vyrobok s ucinnym vytazkom kostihoja a samotna bylina, ked nie je standardizovana na ucinne latky nie je dost spolahliva, aj ked moze byt pre mnohych dobra tradicne.
Osobe by som skor odporucil MSM krem, hocikto si ho moze vyrobit priodanim 10% na vahu do roznych kremov, alebo dokonca len do cistej vody a tym si natierat bolave miesta.

miarik

karioll
no každy tomu hovorí inak
prečo si taky odporca prirodnej mediciny? V nej čaro už nevidíš?
ojka
niekto tomu hovorí výchova niekto zadubenosť

ojka

miarik ako ma vychovali, taká som.Myslím,že keby som bola k ostatným hruba, tak by sa aj tak nič nevyriešilo.
karioll ((-: