skusal niekto test na zaludocnu kyselinu?

Janka bodliacik1

Dobry den. Chcela by som spytat pana RNG ako postupovat s HCL kyselinou ak si chcem vycistit organizmus. Kedy a kolko uzivat. Mam totiz silne bolesti svalov .... myslim si ze je to sposobene dlhorocnym zlym travenim a po teste na kyslinu som po rokoch zistila ze jej nemam vela ale vlastne málo. Bohuzial trvalo to velmi dlho asi 8 rokov mam problemy a poslenych 5 rokov je to na nevydrzanie zle travenie bolesti svalov unava. Zistila som ze pri uzivani kyseliny je mi omnoho lepsie, Chcela by som sa teda opytat, ci sa da pomocou HCL aj vycistit organizmus od zanesenych zvyskov potravy. Dakujem . Janka

RNG

ja teda neberiem betain vobec pravidelne, mam prilis roztrzitu hlavu na to a obcas na to doplatim a poriadne ma nafukne.
Ale snaha je, brat ho s vacsimi jedlami, najma s tazsie stravitelnymi bielkovinnymi.

bettainka

LEKORKA,moze byt, ze to budes nutena brat aj dozivotne. To sama pocitis, kedy ti to nebude potrebne. Ja to uz beriem skoro 3 roky a test mi poukazal to, ze aj pri 3 tbl. mi to nerobilo nic....
Tablety ber podla potreby. Ked jes bielkovinove jedla,vtedy ber viac, ked sacharidy a lahsie jedla, zober menej.Pri ovoci a zelenine netreba. Ale to predsa sama musis vediet, ze kolko treba zobrat. Zavisi to aj od porcie jedla. Ja ked si nalozim malo, vtedy tablety BETAINU vobec nepotrebujem.Travi mi to samo. Inac ja beriem tesne po jedle. Mozes brat najneskor do 1 hodiny po jedle.Potom uz nie.

roman08

lekorka podla toho co je v tom clanku tak s kazdym jedlom ale ja to beriem len rano,obed,vecera medzi tymito jedlami jem prakticky len ovocie myslim na desiatu a olovrant.co som sa pytal RNG tak sa to ma brat bud tesne pred jedlom alebo z jedlom.no a to uzivanie to je individualne ale pravdepodobne to bude na dlhsiu dobu t.j.aj polroka a mozno ak sa ti to neupravi aj na dlhsie napriklad podla toho co pise rng tak on to berie tusimze pravidelne.ja napriklad beriem enzymy aj betain uz 4-5 mesiacov a vidis urobil som si teraz ten test a nemal som potiaze ani pri maximalnej davke.

lekorka

roman08

idem ta este otravovat,robila som si ten test a na druhy den po uziti dvoch tabliet som naozaj citila taku bolest brucha,chcem sa ta spytat ako je myslene,ze brat teda jednu tabletu pred kazdym jedlom,ak jem 5 krat za den, tak uplne pred kazdym jedlom,alebo staci pred obedom a vecerou a po akej asi dobe mozem cakat zlepsenie,ja viem je to individualne,ale chcem vediet ci tie tablety budem jest mesiac,dva,aleb za o ci sa to upravi za dlhsiu dobu
dakujem

Anne

amylaza na stiepenie skrobu na jednoduchsie cukry
proteaza na bielkoviny - proteiny
lipaza stiepi tuky na glycerol a mastné kyseliny
celulaza na rozklad vlaknin sacharidoveho typu
laktaza na mliecny cukor - laktozu
proteaza na mliecnu bielkovinu
bromelain na bielkoviny
papain rozklada bielkoviny na peptidy
pepsin - traviaci enzym obsiahnuty v zaludocnych stavach - stiepi bielkoviny na polypeptidy
trypsin a chymotrypsin – vyrabane pankreasom -

Hlavnymi sucastami zaludocnej stavy je kyselina chlorovodiková (HCl), enzym pepsin a hlien (mucin). HCl ma mnohostranny vyznam. Vytvara v zaludku silne kysle prostredie nevyhnutne pre posobenie pepsinu, ulahcuje vstrebavanie niektorych mineralnych latok (napr. premenou na rozpustnu sol), brani znehodnocovaniu vitamínov B1, B2 a C a nici vela choroboplodnych mikroorganizmov, a tak zabranuje ich prieniku do creva.

roman08

sssisssa sisa sisa ved to pisem na travenie ked ich beries z jedlom rozkladaju potravu tuky ,cukry bielkovinyale napis rng on ti to vysvetli podrobnejsie ak chces ja niesom na to odbornik.ked ich bries nalacno tak cistia organizmus a detoxikuju sa mi vidi.

roman08

lekorka dve tablety.mne vcera prisli tie iste co mas ty od damiana dnes rano som to skusal s nimi dal som si hned maximalnu davku 6 tabliet a nic ziadna kyselina ani palenie ani tazoba na zaludku.

lekorka

roman08

ahoj roman08
mozno pisem ako pako,ale uz mam tie tablety na test zaludocnej kyseliny konkretne tieto
www.hamiltonsfitness.co.uk

chcem sa spytat v teste sa pise pozit jednu tabletu 65o mg,tieto tablety su 324 mg + 5 mg pepsin,mam si rano dat dve tablety namiesto jednej?
dakujem