Tachykardia a arytmia...šport?

Príspevok v téme: Tachykardia a arytmia...šport?
ceky

mám 19 a som športovo založený.... mám rád vytrvalostný beh a nemienim sa tým zaťažovať...doktor mi predpísal tabletky na zníženie tepu ale neužívam ich...rozhodol som sa pre šport...športovci mávajú nižšie hodnoty úderov pretože ich srdce je silnejšie a nepotrebuje toľko biť... doktor mi totiž najskôr nahodí tabletky a potom ma chce sledovať holterovým monitoringom...môžem ho... nebudem sa dopovať nieakým svinstvom čo nemôžem len tak vysadiť pre silu tých tabletiek...je mi to fuk... tabletky do seba nedám takže buď sa to upravý športom alebo mám proste smolu... C´est la vie - taký je život....každý raz pôjdeme ;) ... ale nieaké naturálne cesty by ma potešili... ;)

ceky

ja?...mne občas prestane akoby na sekundu byť a potom hodí silný úder a pár ešte takých neustálených...potom ide ok až na to že bije niekedy 60, niekedy 70, niekedy 110 a to nič v podstate nerobím...dúfam že sa mi to opraví športom... bude to nasilu ale bude to musieť chlapec zmáknuť až chce ešte biť...vieš doktor mi napíše tabletky na tachikardiu ale ja si občas v noci nahmatám aj pod 60 úderov...tak ber potom niečo také... :)

karioll

51 je uplne normalny tep v spanku,nizky tep,cize bradykardia sa berie ked je tep pod 40.normalne hodnoty v klude cez den su 60-100,cim menej tym lepsie
ty ceky,ked dostanes tachykardiu cize tep okolo 200,potom si spomen na tvoj prispevok.ked mas problem s lekarom,tak chod k inemu.inac neverim,ze mas 19 rokov,myslim,ze by si sa k tomuto problemu staval inac

kacicka254

nie neodpadla som ale parkrat mi bolo na vecer strasne zle. bola som s tym u lekara a ten ma poslal ku kardiologicke..vsetko mam v poriadku len sa mi to nezdalo tych 51....sportujem hej takze mozno je to aj tym ale aj tak stale neviem preco mi bolo tak zle..ty mas aky problem .?

ceky

kačička normálna hodnota je asi 60 až 80...niečo pod je ešte v pohode...a v spánku je to myslím normálne... a ak športuješ tak to je iba super lebo máš silné srdce...

kacicka254

no som tu...akurat som si citala tvoj prispevok.aj mna tento tyzden cely den monitorovali ekg holterom a mala som tam najnizsiu frekvenciu tych 51/min ked som spala a neviem ci je to normalne.zda sa mi to byt dost malo...