najleší pes

Príspevok v téme: najleší pes
kajuško

idú vianoce a mne zomrel včera môj naj. priatel.bol to 12.ročný bradáč-pes som strašne smutný,mám svoju rodinu ale všetci to zle znášame..ja a dcérka/12/najviac nechapem sám seba že takto dokážem smútiť za zvieratkom.asi si kúpim psíka ale určite nebude taký ako môj HENRY

gevenducha

Urcite nie, su to bojove psy a bude mat tvojho maleho bytaka ako jednohubku :D Mozno keby si prinesla steniatko a od malicka by bol zvyknuty na tvojho maleho psika, MOZNO. Ja by som to ale neriskla.
Vseobecne by som ziadneho bojoveho psa nechcela, nikdy nevies kedy mu prepne,mojho psa uz taky napadol a sused ma pitbulla a kuse uz aj jeho tak ho ide dat prec.

monica

staffordka, americky stafford je bojove plemeno, to dufam vies..AGresivne na inych psov , nie na ludi. Kedysi boli vychovavane podobne ako pitbulli na bojovanie medzi psami. No tieto psy su velmi mile k ludom. No ked pojdes na ulicu, nemozes staforda len tak pustit lebo on instinktivne ide po zabiti druheho psa.Avsak, ak ho budes vychovavat od stenata s inym psom, nebude tam problem, bude svyknuty.. Nauci sa,ze je to jeho priatel. K velkemu staffordovi nikdy nedavat ineho psa, stenatu by ale asi tiez neublizil. Dufam len, ze vies do coho ides ked chces stafforda :) A mas vsetky informacie o tomto plemene. Ja som mala staffordku a bol to ten najuzasnejsi psik na svete :) Len pozor na tie druhe psy!

staffordka

ahojte. Chcem sa spytat, ci by bolo mozne si zaobstarat k malemu "bytovemu" psikovi psa stafforda, ci stafford.bultera? Ci by bolo mozne ich spoluzitie. Predsa su tam rozdiely, velkostne aj charakterove.

stop tyraniu

no tak podla mna sa neda povedat aky havinko je najlepsi...kazdi je svojim sposobom niecim vynimocny...aj najdeny oriesok na ulici ktoreho zahrniete laskou, teplom a spolocnosotu bude pre vas ten najlepsi na svete...aky je clovek k psikovi taky je psikk k cloveku!nejde o rasu ale o to ako sa o psika postaras!

kylie11

všetkým, čo rozmýšľajú, že si kúpia psa, odporúčam zlatého retrievera. Je to najmilší a najkrajší pes, určite to neoľutujete.

monica

Ach..:( Aj mne sa stala tato hrozna vec.. :( Asi pred dva a pol rokom nam zomrela fenka.. Staffordka Sofia.. Mali sme ju od 6 tyzdnov a ked zomrela mala 6 rokov.. Bola velmi inteligentna, proste dokonala.. Clen rodiny, vsetci sme ju velmi milovali.. Ked nam raz utiekla za psom, do ktoreho bola zalubena a nedala sa chytit, utekala za nim, on vysiel na dialnicu a ju zrazilo auto.. :( Bolo to hrozne.. No dva dni po jej smrti sme si kupili steniatko beagla Robina.. Uz mal 4 mesiace, majitelom sa ho nedarilo predat... Ked sme ho zacali vychovavat zistili sme,ze je velmi agresivny na jedlo, alebo vsetko co bolo jeho.. Rok a pol sme ho skusali cvicit, dali do vycviku no nic nepomohlo, a nakoniec ho otec musel dat jednemu jeho znamenu do domu na dvor, pretoze zacal byt aj na nas agresivny a normalne som sa ho bala.. Okrem toho,ze sa za rok a pol nevedel naucit navyky hygieny. Roztrhal nam v byte dve nove postele, nicil nabytok.. Zjavne nas psik nebol bytovy pes.. Jedneho dna ked som prisla zo skoly, Robin uz nebol doma.. viem,ze tam kde je je mu lepsie. Ma svoj vybeh, dalsieho psika na hranie..Asi lepsie ako byt..Ale bolelo to velmi..Od toho casu uplynul asi rok.. Oco prerobil cely byt, vymenil dlazku, vsetko je nove a teraz nam nechce dovolit nove steniatko.. Ze co ak bude ako Robin a znici nam cely byt.. Mamina je velmi nestastna ona psika chce..Velmi chce..Ale otec zakazuje.. Ach jaj...

monsterka

presne tak, ja som cil v anglicku a psika mam doma na slovensku a poviem vam ze mi moc chyba, proste ako to tu uz bolo popisane to je najuprimnejsi tvor na svete fakt...

blanche

aaach, nellya, citit z tvojich pismenok, ze mas rozorvanu dusicku. dopredu si nahovoris, ze bude zle. klud, nemysli na nic, ani na to, co bude, ani na to, ze ta niekto sklame. take veci sa stavaju bezne, ale zivot ide dalej. neda sa zit s pocitom, ze je vsetko nanic a ze to alebo ono nema zmysel. v tvojom pripade plati - zi pre pritomnost - nezatazuj sa tym, co bolo, ani tym, co bude. a hoci som nikdy nemala vlastneho psa, viem, ze ten ta nikdy nesklame. to vedia robit len ludia. tak nellya, vezmi toho psika, a hlavne nesklam ty jeho.

nellya

problem je ze u mna sa cely svet stale meni, stale citim a myslim si nieco ine...som z toho strasne vsetkeho zmatena a teraz taketo velke rozhodnutie a este city do toho, neviem ako sa mam rozhodnut. hej mam dentenciu ochranovat, a je mi luto ak ten psik ostane bezo mna, lebo neviem co s nim bude a mozno ma aj potrebuje ale tiez viem ze sa mi vela krat obratilo proti mne ak som niekomu pomahala. viem ze aj po tychto radach by som sa uz mala vediet rozhodnut, ale neviem, hoci mi pomohli.