Problem s dychanim

Príspevok v téme: Problem s dychanim
prirzak

Dobrý den,
volam sa David a mam 15 rokov.
K problemu. Mam problemy z dychanim, nie vsak take, ktore by mi branili v cinnosti nepocitujem ani dychavicu a ani nekaslem. Mam vsak sucho v nose (niekedy upchaty, nie vsak soplom) a pri dychani z hlboka aj sucho dolu v krku. Niekedy mam tiez pocit ze mam male hrdlo, akoby mi v nom nieco prekazalo. Parkrat som mal pocit ze sa nemozem nadychnut do celych pluc. Ale ako pisem neprekaza mi to v ziadnej cinnosti.
Mam len strach ci sa nejdena o zaciatok astmy,rakoviny ci nejakeho ineho ochorenia. Mojmu otcovi pred rokmi zistili chronicku latku. Mozem to mat v genoch? Problem mam zhruba od zimi.

skajka

prizrak,myslim,ze by bolo na mieste aj vysetrenie na plucnom-urobit spirometriu,rtg... A zo svojej skusenosti ti chcem poradit,aby si necakal a isiel cim skor,aby ti to neprerastlo do astmy,ako u mna.

prirzak

Mozno sa vam to bude zdat hlupe...zda sa to totiz aj mne samemu:DD
Ja to totiz pocitujem len ked nato myslim:D Vtedy sa vacsinou vystresujem...ved to poznate:))

jajkafr

Ak si ešte nemal záchvat tak to je dobre... astma to nemusí byť, ale môže ísť aj o ten alergický zápal ako si spomínal

prirzak

Aha...no neviem bo ja som nikdy moc chory nebol...dokonca sportujem...viem choroba si nevybera...co som sa tu rozpraval s doktorom vraj moze ist o alergicky zapal spominanej sliznice...no ved uvidim....skusim pockat a ak neprejde pojdem krciarovi...ak to je astma tak dufam ju podchytim na zaciatku

jajkafr

Astma sa nie vždy prejavý záchvatom alebo silnou dýchavicou ja som žila 13 rokov s astmou a ani som o nej nevedela bola som len často chorá tiež som mala zistenú alergiu ale nejak sa neprejavovala a v 13 r. vypukla do astmatických záchvatov

prirzak

Na to so myslel aj ja:)) Lenze keby mi zacina astma myslim ze by som mal silnejsie a viac stazene dychanie. Skor by som to pripisoval tym kvapka ktore som velmi dlho uzival...snad aj ked nebolo treba:)) No uvidim ak to neprejde pomocou cajov tak pojdem za odbornikom:D

prirzak

Na to so myslel aj ja:)) Lenze keby mi zacina astma myslim ze by som mal silnejsie a viac stazene dychanie. Skor by som to pripisoval tym kvapka ktore som velmi dlho uzival...snad aj ked nebolo treba:)) No uvidim ak to neprejde pomocou cajov tak pojdem za odbornikom:D

jajkafr

Aké kvapky si užíval? Nie všetky sú návykové.
Podľa toho, čo popisuješ môže ísť o alergiu a možný začiatok astmy.
Ja mám astmu a pociťujem tiež sťažené dýchanie ako vravíš nemôžeš sa nadýchnuť do celých pľúc. Tiež ten pocit akokeby sa mi zúžovalo hrdlo, akokeby som tam niečo mala alebo akokeby ma ktosi dusil.
Ten upchatý nos to môže byť opuch, ktorý môže byť spôsobený tiež alergiou. Ale samozrejme to môže byť aj niečo iné. Do nosa si skús dávať slané roztoky (Mar, Sterimar...) Nie sú návykové a obsahujú akurát morskú vodu čo ti len zvlhčí sliznicu nosa a môžeš to používať aj viackrát denne. Tiež si dávaj na radiátor vlhkú utierku alebo si daj do izby zvlhčovač vzduchu možno to je len zo suchého vzduchu.
Ale aj tak by som ti možno odporučila alergologické a ORL vyšetrenie.
Držím palčeky :)