Fakt je skúpy alebo ja som vypočítavá

Príspevok v téme: Fakt je skúpy alebo ja som vypočítavá
kristina64

Mám už dlhšiu dobu priateľa ktorý je perfektný a mám ho strašne rada, je tu ale jedna vec ktorá mi strašne zle padne. Má 25 rokov a dobre platené miesto nakoľko ja študujem na vysokej škole. Má už vlastný byt aj auto ktoré dosiahol svojim úsilím. Zdá sa mi, že je až prehnane skúpy a strašne ho zaujímajú peniaze. Všimla som si, ako keby ma aj využíval niekedy. Ked ideme do obchodu a pri pokladni mu poviem že platím ja odrazu ho ešte napadne aby kúpil chipsy, alebo džús ktorý stojí 1 EUR vymení za drahší. Ked ho pozvem na pizzu, zázrakom si da celú pritom vždy zvykneme si dať na polku. Alebo napríklad ideme do lekárne a kupuje lieky 5-6 kusov a mne treba jeden ibalgin, zoberie odomna aj tie 2 EUR. Alebo ked niečo vyplatí a ja nemám pri sebe peniaze doma mu dám ale nie presne napríklad som mu dlžná 16 a mám len 20 na druhý den to nevráti. Pritom zarába dobre a ja nemám príjem čize peniaze mám od rodičov. Na dovolenke si všetko platím sama, alebo je to tak, že on napríklad zaplatí vstup na kúpalisko a ja jedlo. Preto by som chcela vedieť ako ste vy na tom so svojime polovičkami aby som to vedela porovnať, lebo čo mám kamarátky, tých priatelia platia aj kaderníčku, hovorím ja nie som typ čo využíva, veľakrát ho pozvem aj ja, ale niektoré veci mi nepadnú dobre.

whee_ee

adam, ale zase kebyže každý víkend máme to isté, tak si to tak neužijem, nevážim si to.. ja nevravím, že mi nerobí vlastnoručne masáže, že mi nepripraví niečo papať atď... mám pocit, že akosi nechápeš, čo tu chcem povedať.. ale tak to je jedno :)) teraz som dostatočne nasratá z priateľa, tak nechcem tu vyvolať konflikt :) ..

AdamKrt

whee_ee:

vidis a niekto zase ma rad, ked moze pre priatelku navarit tu romanticku veceru, pustit si spolu dobry film a robit aj to, co sa v kine nesmie :)Urobit jej dlhu masaz vonnymi olejmi, privodit je pri milovani niekolko mokrych orgazmov a nechat ju po par hodinov milovani vycerpanu oddychnut si, pripadne jej podat este vlastnorucne pripraveny dezert.

Ja sa tiez nepozeram na nejake mineralky. Proste kupim vacsie balenie a myslim aj za priatelku. Ked je teplo, nosim mineralku. Ona zacne byt smadna a ani nic nepovie a ma pitie. Myslim skor, nez sa situacia stane.

A neviem preco si tu ludia myslia, ze ked obhajujem neminanie penazi, tak ze by som bol nejaky skrt. Ked som chcel robit jednu robotu, bol tam vyzadovany oblek. Bol som schopny kludne si nakupit par oblekov, kosiel, kravat, opaskov atd, minul som skoro 700 EUR a o par tyzdnov som tu pracu nechal... Proste, ked je nieco treba, tak je to treba. Ale jednoducho nemusim mat tendenciu zbytocne minat. Mam pracu, kde sa vyzaduje setrenie a ciastocne je to asi aj pracovna deformacia. Clovek vidi v robote, alebo v cinoch, ktore robi, ako sa da co urobit lepsie, alebo efektivnejsie, s minimalnymi nakladmi. Ponuknite potom ine riesenie, zvacsa drahsie a defakto ide o plytvanie, ak poznate menej nakladne riesenie... :) No mozem za to, ze si to viem efektivne naplanovat ? :-D

irmi

Súhlas s whee 22.11, pod celý príspevok sa môžem podpísať.
Adam, zmrzku z Lidla poznám,je ok, ale...mal si už Carte dor karamelovú? alebo Stracciatellu? Nedá sa porovnať :))

Počúvajte, "priatelia", prečo vlastne riešite peniaze svojich polovičiek? Alebo oni vaše? Ja si pamätám, keď sme ešte spolu chodili...no mali sme každý 100 korún vo vačku z brigád :) ale: nikdy sa nikto nestaral do peňazí druhého. Keď si si svoje minul, nemáš. Nemôžeš očakávať pozvanie, zaplatenie niečoho. Môže sa to stať, ale nemôžeš to očakávať. Vyriešené. Tak by to malo byť, nie?

AdamKrt

irmi:

ja tu nemam ventil. To bol iba priklad, ako zena /priatelka/ dokze rozhadzovat. A nejak jej to nevycitam. Mal som len pripomienky k tomu, ci sa jej to nezda vela. Aj sa jej to zdalo, ale riesit to nechce. Netesnam vsetky do jednej lajny, ale takych zien je dost. Mozno som vsak ja nenarazil na ine... :) Suhlasim, ze je divne, ked zazera aj na loptu pre deti. Rovnaky meter ma platit pre oboch...
Co sa tyka zmrzliny, pozri Lidl. Maju tam tiez taku krabicovu perfektnu. Jedol som ju u znameho. Velmi chutna, stoji iba tak 2E.

Cashia:
ano spytal. Ona sa dusuje, ako je jej fajn a mozes verit, ze aj tie reakcie su casto velmi krasne... :)

Ja som skromny clovek. Pre mna je priatelka i kamaratka v jednom. Par priatelov mam, alebo skor kamaratov. Ale moc sa nestykame. Mam specificke zaujmy a nie kazdemu sadnu. Krcmove posedenia a pivne reci ma nezaujimaju.

A ked ma zrazi auto, tak ako co ? Keby som pominal vsetky peniaze, nebudem stastnejsi. Mnozstvo minutych penazi nerovna sa stastie... Je kopec ludi, co su chudobni, alebo rozni mnisi z Tibetu, Indie a maju dusevny pokoj, klud a su stastni...

Mam kamarata, co mi tiez hovori, ze nech robim to, ci ono ako on. Ze nech idem tam a tam, vypijem, pochodim atd. Lenze mna to nebavi a jeho zase nebavi to, co bavi mna. Takze kazdy mame svoje priority a konicky. To neznamena, ze ked clovek zije inak, ze musi byt zakonite nestastny, ked nema vseliake serepeticky...

whee_ee

adam, ja tiež varím, pečiem, baví ma to, ale niekedy si proste potrebujem oddýchnuť, ísť s priateľom na romantickú večeru, do kina, potom k nemu (milujeme sa zadarmo;) :D:D ) a tak... proste niekedy mi to padne strašne vhod... ale opakujem, je rozdiel robiť to každý deň atď, ale príde mi to ako príjemné oživenie...alebo keď idem s kamoškami, dám si načo mám chuť.. keď je to najlacnejšia minerálka, dám si ju, ale keď mám chuť na niečo iné, tak si dám to.. pokiaľ nemám pocit, že je to prehnane predražené atď, nemám potrebu zase míňať silou mocou, ale proste sa nepotrebujem ani silou mocou obmedzovať kvôli peniazom... zase, za kvalitu nemám problém zaplatiť, ale pokiaľ viem, že vyhodím zbytočne peniaze za niečo, čo môžem mať rovnako kvalitné za rovnakú cenu, tak jasné, že to zvážim... toť vše :))

AdamKrt

whee_ee:

vidis, ja na pizuu chut nemavat. Ak dostanem, tak raz za uhorsky rok si trebar kupim. Ale castejsie dostavam chut urobit si napr. domace pirohy, ci domace tagliatele s roznymi druhmi omacok a obloh, ci upeciem si kvalitny domaci chlebik, alebo upeciem nejaku specialitu, ktoru okuknem z TV, ci uplne pretvorim a pred podavanim vyzdobim, jak od sefkuchara. Mrazenu pizzu by som nekupoval ani ja :) Ked mam chut zacvicit si, zacvicim si a nemusim ist do posilky. Tam som chodieval a privodil som si skor uraz, ako mi to pomohlo... :)

Neberiem to osobne, dnes som odrazal utoky priatelky, kde som sa len divil, ako clovek hovori o koze, ona o voze a aky to ma spolu nebesky suvis... :))) Takze toto je hotovy cajicek, pohodicka :)

whee_ee

irmi, veď raz za čas neuškodí.. nevravím, že si musím kúpiť šaty za strašnú sumu, keď viem, že vedľa ich majú za polovicu - tak jasné, že kúpim tie výhodnejšie... ale zase maličkosťami si treba občas urobiť radosť atď, žijeme už v dosť hroznom svete, a bohužiaľ už sa pomaly za všetko platí, tak čo už :D:D

načo mi bude milión na účte a nič zo života?

iné je, keď na to proste nemám, keď si musím odtŕhať spred úst aby som nejako vyžila atď... o tom tu teraz nehovoríme, to je iná vec... hovoríme o tom, keď máme na nejaký štandard, pritom si dokážeme ustrážiť aj nejakú tú rezervu pre horšie časy ...

Cashia

a spýtal si sa jej to niekedy?..či to len tak vyvodzuješ, že keď si ty spokojný je aj ona..pozri, fakt nie je normálne aby si (ako si tu niekde nižšie spomínal) len sedel doma, "kultúrne" žil doma, varil doma..a vyšiel si niekde takpovediac len z donútenia okolia raz za uhorský rok..to nemáš kamošov-chlapov s ktorými si vyjdeš von? (a teraz nemyslím sa ísť opiť), veď to nie je normálne..to je síce pekné, že sa snažíš šetriť, ale čo z toho máš, že sa ti peniaze hromadia na účte? zajtra ťa (nedajbože) zrazí auto a môžeš si povedať, že si bol spokojný so svojim životom??? že si si doprial všetko čo si chcel?

whee_ee: ;)

irmi

Kokos...môk muž zúri (no, nezúri ale významne mlčí :) ) keď si chcem 2x za rok kúpiť zmrzlinu Carte d or, lebo je drahá :/ ale je taká dobráá!