zaludocna kyselina

farmaceutka1

Co sa tyka interakcii, lekari su absolutne MIMO, (cest ojedinelym vynimkam), z tohoto faktu mam hrozu, kedze pacient si nevybera vsetky lieky v jednej lekarni, takze o tom nevie ani lekarnik...

karioll

farmaceutka1
mas pravdu vo vela veciach a interakcie uz nikomu nic nehovoria,asi pred pol rokom bol medializovany pripad jednej zeny,brala 15 druhov liekov,z toho 7 antibiotik,co k tomu povedat.a zasa niekedy naopak,na kongrese v usa mali kardiologovia problem s jednou pacientkou,ktora mala abnormalne vysoke hodnoty draslika a nikto nevedel,zistit pricinu.az po par mesiacoch sa prislo na to,ze nie je uplne normalna lebo denne pila 10 litrov pomarancoveho dzusu.takze asi tak

karioll

roman08
co tvrdim ja,je vzdy na 95-99% pravdive.preto vsetci lekari maju pravdu.ale vzdy je zo vsetkeho na svete vynimka,no a ty si jedna z nich.som rad,ze ti je teraz ok,ale opakujem,si vynimka.cize sa nemoze teraz tvrdit,ze inhibitory protonovej pumpy su zle,aj moja pribuzna brala lieky kde 99% ludi ma hnacky a ona mala zacpu.ak mas moznost alebo potrebu skus primara na antolskej,je dost medialne znamy,angazuje sa aj v karcinomoch hrubeho creva,ale prioritne ako gastroenterolog robi zaludky

farmaceutka1

V tomto pripade suhlasim aj s RNG, ze niektore pripady palenia zahy mozu byt sposobene nedostatkom kyseliny. Konkretne mam pacientku, ktora v minulosti uzivala Acipepsol, po skonceni vyroby jej lekarka z neznamych pricin predpisala H2-antihistaminikum, cize presne naopak. Co ju k tomu viedlo, dodnes nepochopim. Samozrejme pacientka sa citila ovela horsie, vsetky antacida jej palenie zhorsovali. Dnes chlipka HCl z lekarne, uziva Pangrol a travi jej jedna radost.
Mimochodom absolutne nesuhlasim s trendom rutinneho predpisovania inhibitorov protonovej pumpy, nakolko sposobuju achlorhydriu, ktora je nefyziologicka. Okrem toho lekari sa vobec nezamyslaju nad tym, ze mnohe ine lieky, ktore pacienti casto uzivaju sucasne, maju acidorezistentny obal, pripadne su usposobene na riadene uvolnovanie a TYM DOCHADZA K ZNACNEJ ZMENE FARMAKOKINETIKY spojenej so vsetkymi nasledkami, ktore z toho vyplyvaju.

roman08

karioll ja som vyse dasat rokov chodil na gastro a vyskusal som hadam vsetky lieky na kyselinu a nebol som u jedneho gastronterologa bral som aj tie inhibitori a vobec to nepomahalo ked mi lekar predpisoval nexium tak tvrdil ,ze neexistuje aby som mal pri uzivani tohoto lieku kyselinu aj keby som jedol vyprazane rezne a aj napriek tomu ,ze som tie rezne nejedol som ju mal.jeden gastr.v ruzinove sa ked sa ma pytal ake lieky som bral a povedal som mu ,ze aj nexium a ,ze neucinkuje tak mi povedal,ze to nieje mozne ci siu to len nenamyslam.bol som aj u doktora jurgosa inac dobry lekar a fajn clovek ,ale bohuzial nepomohol mi ono vsetci lekari prakticky hovoria to iste tie iste postupy ,rady atd.ale bez vysledku a cuduj sa svete zacal som brat betainHCL na zvysenie kyseliny a enzymy a odvtedy co to beriem asi 5 mesiacov a jem vsetko ziadna dieta nemam problem s kyselinou. pisal som aj mail dr.jurgosovi,ze co si o tom mysli a odpisal mi ,ze ked mi to pomaha tak mam v tom pokracovat takze pri vsetkej ucte aj ked si lekar nemas pravdu a odborna literatura nech si pise co chce ale RNG ma asi v tomto pravdu ,ze palenie zahy a kyselina je z nedostatku a nie s prebytku to mam na sebe odskusane a nie nacitane s knizký toto je prax to co tvrdis ty teoria ktora v praxi nefunguje.tot vse.

karioll

oxy
ak si mala problem,mala si skusit iny inhibitor protonovej pumpy alebo ineho lekara.
rng
maloxx je velmi dobry liek

karioll

rng
mozno keby si vystudoval medicinu a nevenoval sa predaju potravinovych doplnkov a nemyslel si o sebe,ze mas odpoved na kazdu otazku,mozno by si zmenil nazor

oxy

mozem potvrdit slova RNG. ked ma pali zaha, dam si Betain HCL a cuduj sa svete- palenie prejde.predtym, ako som dala na rady RNG, som sa napchavala liekmi od gastroenterologa Controloc. ale je pravda, ze k refluxu mi prispelo aj niekolko rokov trvajuci intenzivny stres. od kedy sa to extremne stresujuce obdobie skoncilo, ani reflux ma netrapi