Cysta na vaječníku

Príspevok v téme: Cysta na vaječníku
Hatlabuda

Tak chcela by som sa opýtať či mal niekto cystu na vaječníku.Ja ju mám na ľavom.
Mám ísť na jej odstránenie buď laparoskopiou alebo prepichnutím či čo.Zatial neviem čím.Chceli sme s partnerom dieťa no teraz neviem či to nebude problém.
Má s tým niekto skúsenosť?
Bolí Laparoskopia?

Hatlabuda

Tak teda ďakujem za rady...Ak má aj niekto iný skúsenosti tak kludne napíšte..
Ja som sa stále nerozhodla ako to riešiť:-(
No hádam čoskoro budem vedieť čo robiť :-)

jajkafr

Ahoj niektoré cysty sa zvyknú vstrebať alebo prasknúť. Niekedy je však potrebné odstrániť ich operačne. Laparoskopicky to vraj robia tak, že ju prepichnú.
Ja keď som mala cystu lekárka mi predpísala injekcie a stratila sa :)
Laparokopicky ma operovali už dvakrát. Naposledy teraz v júli. Operácia nebolí pretože sa robí v celkovej narkóze. Po operácii sú bolesti brucha a kĺbov najmä ramien, tiež ma bolelo na hrudníku, ale to sa úspešne tlmí liekmi. Po operácii budeš mať na bruchu 3 malinké jazvičky, ktoré si nikto nevšimne. Jeden rez je v pupku a tie 2 ďalšie sa dávajú dosť nízko, aby nešpatili brucho a žena mohla nosiť aj bikiny bez problémov :)
Držím palčeky. Napíš ako si dopadla :)

Rady

Ja som mala tiež cystu na ľavom vaječníku. Nemala som s ňou žiadne problémy, išlo o folikulárnu cystu, takže mi s ňou lekár nerobil nič. Takáto cysta sa vstrebáva sama.
Otehotnela som aj s cystou na vaječníku, vtedy sa s cystou nedá robiť nič. Povedal mi lekár, že udržiava graviditu. No a vstrebala sa postupne sama.
Záleží na tom, akú cystu máš, sú rôzne druhy, keďže Teba poslal lekár na odstránenie cysty, tak to bude zrejme nejaký iný typ.

jaLENja

Cysta začína vadiť až nad 5 cm. Odstraňuje sa podľa toho aká je. A je vodová, prepichne sa a vysaje tekutina, ak je v nej niečo, odstráni sa celá a následne sa zo vzorky robí vyšetrenie.
Ak nemáš iné problémy, po odstránení cysty sa hneď pustite do bábätka :) Veľa šťastia.

titina...

Závisí od ich veľkosti,či robia nejaký problém.ja mám tiež na ľavom vaječníku,zatiaľ 15mm,nerobí sa s tým nič.

cysta

Ja mám cýst niekoľko (tuším 5), ale lekár zatiaľ o ich odstránení nehovoril. Vždy sa musia odstrániť, alebo závisí od ich veľkosti?