Aky JE to psik?

Príspevok v téme: Aky JE to psik?
Ivka00

Prosim vas vie mi niekto poradit?Dnes mi syn priniesol domov 7 mesacneho krizenca pitbul-labrador.No ale susedia ma varuju ze to je nebezpecna rasa a ze moze zautocit aj na majitela.Je to zlate steniatko sice uz zacina preriedovat moju zahradku.Poradte kto sa v tom vyzna ze ci si ho mam nechat ,alebo mam ho vratit ci bude fakt taky nebezpecny?

Ivka00

Dakujem vsetkym za rady .A psika si nechame.Syn ho priniesol od znameho,ktory ho musel darovat lebo byva v panelaku a doma ma este dvoch psov.Je na nom vidiet ze mu nebolo ublizovane dokonca je aj dost rozmaznany tak ze bude s nim robota.A este raz vam dakujem ste zlati.

ROBAK

Pre nieee : Nemyslel som to v zlom ze sa nevyznas v psoch tak sa opsravedlnujem, ale nesuhlasim s tvojim nazorom. Tvrdis ze bojove plemeno ako pitbul nepatri do rodiny s detmi pretoze by im mohol ublizit tak si pozri na nete kolko NO,ZR a inych (nebojovych psov) napadlo svojich vlastnych panov aj deti a teraz podla tvojho nazoru by nemohla mat ani labradora ani nemeckeho ovciaka ani zlateho retrievera ? - ved je to hlupost

P.S: Stale plati AKO HO VYCHOVAS TAKY BUDE a ano moze sa stat ze mu prepne a napadne ta ale to moze aj tvojmu susedovi alebo okoloiducemu cloveku co je este vacsia pravdepodobnost :)

nieeeeeee???

nieeeeee ??? Ty radsej v takej nocnej hodine spi !! Bo pises bludy !!!
Co je bojove plemeno ? Budes nazyvat bojovm plemenom aj pudla ak ho majitel vycvici tak, aby kazdemu utocil po lytkach ??? (bo vyssie nedociahne :D )
Ty si psa asi videla len z netu! To ze ma 7 mesiacov, neznamena ze ho treba zavrhnut ... To iste mozes napisat, ze ludia, co sa nenaucia do 12 roku zivota, tak uz sa nic nenaucia !!!

Ivka00 ten text od "nieeee" ignoruj, ak sa o psa budete riadne starat, ono sa to prejavi a budete s nim spokojny ;)

nieee

Robak, nieze by som mala predsudky voci urcitym rasam, ale hovori ti nieco-ohybaj ma mamko, kym som este janko? A to plati pre vsetky druhy, ale najma pre bojove plemena. Nebavi sa tu o nejakom westikovi, alebo civave.

Robak, ja napriklad co to o psoch viem, som v ich spolocnosti od detstva,ale pitbull nema co robit v pritomnosti deti. A aj taky rotvajler, co tu urcita spomina. Proste,ja mat deti,tak neexistuje, aby som zaobstarala takehoto psa. Naozaj je to nezodpovednost.
A sice tvrdis, ze so psom sa moze pracovat do 2 rokov,ide to tazko.Nebavime sa tu o cvikoch-bodaj labku, lahni, sadni, zostan. Bavi sa o povahovych crtach. A chces mi povedat,ze pracujuca mamicka maleho dietata bude mat na toto cas?? Ked rano odide do roboty a vrati sa podvecer? Psika treba pravidelne cvicit a to kazdy den. Vies, ja nehovorim to, aby nemala psika, ale ked sa nieco stane, co potom? Nechcem ich vsetkych hadzat do jedneho vreca, ale keby mala rozum a bola by zodpovedna, tak si ho nenecha. Zastavam si nazor rodina s detmi nemam mat co bojove plemeno.
A nehovor mi, ze trt viem o psoch, lebo je to pekna hlupost. Od mala som obklopena psikmi, rozlicnymi druhmi... Viem aj to, ze pes nemusi byt bojove plemeno, aby ublizil. Staci, ked je napriklad naladovy, ci bojazlivy!
A nie som si uplne ista, ci kazdy vie, ako spravne vychovovat. Akoze, neviem, mozno aj ty si myslis (lebo tvoj pes je ok), ze si ho vychoval spravne, a blabla...je to vseto na majiteolovi, trt. Takisto sa moze stat, ze pes, ktoreho si pravidelne cvicil (a si myslis ze spravne), ze mu preskoci a trebars po niekom chnapne.
Je to iba moj nazor, nemusis sa na mna hned rozhnevat. Ked chce, nech si ho necha, len aby to raz neoplakavala.
P.S: skus si prevetrat youtube utoky psov na deti. Neviem, kde to bolo, ale bol konkretne taky prispievatel, co tam pridaval iba taketo videa. 3 roky s nimi pes zil a razom im usmrtil dvojrocne dieta. Su to ojedinele pripady, ale poucne, ze take psy do rodin nepatria,dokelu!

micaa

Ivka nemas sa coho bat, moja znama ma v byte rotvajlera s 2 malymi detmi. Ked som to pocula, prevratila som ocami ale po navsteve som zmenila nazor. Ten pes je neskutocne hravy, maznavy a s detickami sa hra velmi jemne... Dokonca na nom pomaly aj spavaju.
A na vychovu nie je neskoro, ja mam doma 5 rocneho krizenca a este aj teraz ho dokazem co-to naucit. Sice to chce dost energie a casu ale da sa. Psy su strasne ucenlive... ako tu uz parkrat odznelo: Aky pan, taky pes.

ROBAK

Tak toto moze napisat clovek ktory vie o psoch velke... so psom mozes pokojne pracovat do 2 rokov a dobry kynilog aj viac samozrejme... takze 7 mesiacov vobec nie je vela a este raz je jedno ci je to bojove plemeno alebo zlaty retriver - PES BUDE TAKY AKO HO VYCHOVAS a este nieco prave psy ako pitbul su k detom velmi mile

nieee

No ja neviem ludia, ale vy to beriete moc na lahku vahu sa mi zda. Ze ak ho spravne vychovas...atd. Psa vie spravne vychovat iba clovek, ktory v tom ma prax a je na to specializovany!!. Nepomozu moc ani knizky. A aj keby ho ucila vychovavat, tak by jej to zabralo spustu casu, co pochybujem, ze ma a obetuje. Od rana do vecera by ho mala nonstop ucit a mnohokrat su tie praktiky dost tvrde a vela ludi na to nema srdce.
A zabudate na jeden VELMI dolezity fakt...ten psik ma 7 mesiacov!! Co je VELA v psikovom pripade. Teda...psika by trebalo vychovavat hned, ale tento ktovie ako bol "vychovavany"doteraz, ak vobec bol.
Viete...preto som tak proti, lebo to povazujem za OBROVSKU nezodpovednost, donies domov psika (bojoveho plemena! aj ked len napol), kde su deti! Neviem, ci ti to bude stat za to, ked ti to dieta nebodaj napadne (ci za mesiace, ci za roky). Nikdy nemozes vediet.
Vies, ci je krizeny a ci nie, ta pitbullia rasa je v nom a nikdy nevies, kedy sa prejavi.
V Nemecku je napriklad rasa Pittbula zakazana. Neviem ako teraz, ale pred rokmi sa strielal!
Nech si ho ma, kto chce, pokial tym neohrozuje inych ludi. No podla mna do rodiny s detmi nepatri :(.
A este...ked ty toho psika nemas od mala a bol inde, neuceny, nevezmi si ho...najma ak mas deti!!
Tolko inzeratov je po nete na darovanie steniatok, vyber si ine!! Mierumilovnu rasu! Nechcem zle, iba dobre, aj ked sa tu na mna mozno hned osopia. Proste podla mna pitbull k detom nepatri.

ROBAK

Ja mam amsf a je uplne bezproblemovy az na psov... ako tu uz bolo napisane zalezi vyhradne iba na majitelovi inak krizeny pit s labradorom musi byt naozaj zlatucky ale nezabudni musite sa mu neustale venovat a uvidis ako sa vam to vrati tak drzim palce :)