Zdrave stravovanie..ako zacat?

Príspevok v téme: Zdrave stravovanie..ako zacat?
tinkiwinky

ahojte... tak som si povedala ze by som aj ja konecne mohla jest zdravo, zdravsie.... mozno by som sa zbavila aj tych hnusnych vyrazok :)
len problem bol pri pohlade do nasej chladnicky, vlastne nic zdrave v nej dokopy ani nebolo :D takze ani neviem kde mam zacat...
ci by ste nieco neporadili mne ale aj ostatnym ktori by mali zaujem, ze ako nahradzate tie klasicke potraviny.
Take, ze ovocie zelenina, ved jasne , to je klasika... to snad netreba pripominat... ale neda sa cely den zit len z toho
daakujem za kazdu radu
a inak, ziadne diéty prosim :)

tinkiwinky

ale ved to musi byt super ak jedlo vonia kokosom :) je to pre mna asi ta najlepsia vona co moze byt...a inak, myslim ze tie vonave by mali byt kvalitnejsie ako tie menej vonave...
a s tou zdravou stravou si asi pockam do zaciatku semestra , ked sa spakujem na privat a bbudem si konecne varit sama, darmo darmo, doma sa to neda :D prave dojedam zakusky... no zabijem sa ked mamina vie skvele puncaky?:):)

mirka 23

No skus, najlepši je taky, čo nevonia, lebo tie čo vňaju su super na telo, ale v jedle to potom trocha cítiť, taku sladkastu chuť...

tinkiwinky

dakujem dakujem :) a inak mirka ten kokosak doma mam :) ale pouzivam iba na telo :D noo.. tak mozno skonci aj na panvici :):)

sade8

grahamove rozky
400 g celzrnnej muky
300 g hladkej muky
jogurt biely
2 PL lanu
2 PL slnecnice
1 ČL cukru
1/3 kocky kvasnic
2 ČL soli
3 PL oleja
300 ml vody

vsekto zmiesat - tzn. najprv vodu, cukor, kvasnice a potom pridat ostatne aj tie semienka, ja to necham troch kysnut, a potom si cesto rozdelim na take male bochnicky, vyvalkam, a stacam do takych rozkov, potriem vajickom a posypem est semienkami - lan, sezam, slnecnica - to je na kazdom co tam da. potom dam na plech a necham podkysnut asi taku pol hodinu, a peciem okolo 20 minut, treba to pozerat, mozno aj dlhsie bude treba.

DOBRU CHUT.

mirka 23

sade, tu je to o soji
-odkaz odstránený-
Viem badatel, ale najdeš to určite aj inde. Blbe je, že nikto si to neprizná, že spravili niekedy chybu a propagovali soju, a teraz by si mali priznať chybu?

mirka 23

Adam, no ved to som chcela napisať, že tie bio nie su až take užasne, myslim na Activiu a podobné...navyše obsahuju aditiva aby boli husté a tie su škodlive. My tu na vychode mame Sabi a tie kupujem, su super. A zo salaša kupuje mangel bryndzu a ta je fantasticka, taka ozajstná, nie ako z obchodu, to ked urobim halušky, tak dovidenia :-)
Adam, už od rana sa chystam na korčule a sa furt s tebou zakecam :P :D

mirka 23

tinkiwinky, to maš blbe, lebo vari sa pre rodinu a ty nemožeš vymyšlať...Mám to podobne, aj ked nebyvam u rodičov, tak sa musim prispôsobovať mangelovi. Najzdravšie je variť na kokosovom oleji, ten je uplne super, pár krát som to urobila a to si mala vidieť, jak mu bolo akože zle z kokosoveho oleja, ale to že zjedol vajcia slaninu klobasu a neviem čo ešte, tak z toho mu zle nebolo.. :-) A ked navarim na kokosaku, že nie je doma a nevidí, tak to ani nespozná, až potom mu poviem a sa zlostí :-)

AdamKrt

mirka 23: bio jogurty som myslel jogurty si zivou kulturou, probiotikami. Ale to je aj tak slabota, ak si pozries, ze taky jogurt vydrzi cca niekolko tyzdnov, ci mesiac. Tie prave su jedine cerstve a vydrzia iba par dni. Dnes sa vsetko umrtvuje a je to mrtvy produkt do ktoreho pridaju par probiotik.

Ak chces clovek prave mlieko a mliecne vyrobky, tak na salasoch na severe sa moze k niecomu takemu dostat, pripadne este niekde na Liptove. Alebo pestovat jogurty zo zivej kultury... Odoberes si jogurt a doplnis mlieko a ono to rastie...