Vodovy ekzem

Príspevok v téme: Vodovy ekzem
Jaja-Paja

Nevie mi niekto poradit? Mam vodove pluzgieriky na dlaniach a na chodidlach (hlavne patach), ktore hrozne svrbia. Objavia sa cca. kazde 2 tyzdne a po par dnoch zmiznu, akoby sa vstrebali. Nenasla som suvislost s nejakym jedlom alebo inym problemom. Niekedy sa na svrbenie zobudim aj v noci, je to velmi neprijemne. Kozna mi na to kedysi dala mast, ktora nepomohla absolutne. Nemate s tym niekto skusenost? Dakujem!

Kovalickova

tak neviem ci je to ekzem, to by si si mala zajst na dermu, ale ak to ekzem skutočne je tak skus protopan box a ak to pekne dodržíš tak má šmega veľkú šancu že sa toho ekzému zbavíš

Fraw

ak ide naozaj o ekzem, tak by som skusila protopan (: vodnaty ekzem som nemala - mala som suche skvrny so supinkami a citlivu pokozku a protopan mi ulavil perfektne

bebe1

vodovy ekzem z velkej casti suvisi so psychikou.koza nas oddeluje od okolneho prostredia. Ak sa branime, aby do nas ini ludia nezasahovali, a prajeme si, aby nam dali pokoj, vtedy vznikaju problemy s kozou. Taktiez sa treba dat premerat ohladne parazitalnej zataze. V akutnych pripadoch zabera mast s kortikoidmi. Ale nie je zdraviu prospesna a neriesi pricinu. Ale vie velmi ulavit. Tento typ ekzemu doverne poznam, vie velmi potrapit cloveka..

Lubooorio

S problémom vodnatých pluzgierikov sa borím od mladosti,(som dôchodca)na rady lekárov som vyskúšal mnoho liekov a rôznych mastí, vyliečiť sa to nepodarilo.Najviac proti svrbeniu pomáha masť Fenistil v kombinácii s tabletkami Zodac.

petra196

ahojte, ja mám tak isto problém s vodovými pluzgierami na prstoch, ale mne sa spravia, potom popraskajú a následne sa mi roztrhajú prsty až do kože a nie a nie sa mi to zahojiť. mávam to hlavne na zimu, v lete len málokedy...už neviem čo si mám nato dať. kožná mi každý krát dá niečo iné a nič mi nepomáha...myslíte že by som mala vyskúšať ten kokosový olej? dakujem

lDenzl

srdiecko- najdi tie papiere a zajtra sa to doriesi.Srandu si nerobim. Vzdy sa tu najdu aj dobre rady .Len lepsie sa to riesi ak sa nehada a vie sa o com je rec.