fóbie

nata123

boze ja mam presne tu istu fobiu ..je to hrozne a tiez nevraciam casto dokonca som uz od 8 rokov nevracala ... ale je mi zle uz len ked toto pisem a u psychologa som nebola a co ti na toto povedal psycholog??

Rady

Veď to máš vek jak môj brat, fasta.
To je pravda, že nie stále sa dá len športovať.
Čo Tvoji rodičia, súrodenci (ak máš), nevedia Ti nijako pomôcť?
Kedy sa prejavuje tá fóbia, keď máš jesť, alebo hocikedy, keď Ťa napadne jedlo, alebo konkrétne jedlo sa Ti hnusí???...

Rady

Ty ešte nemáš ani 15rokov?!
Nemáš nejaké záľuby, šport, na ktorých by si sa odreagoval a nemyslel na nejakú fóbiu?

fasta

neviem...naozaj neviem...a k psychiatrovy este nedoslo.zatial chodim iba k psychologovy.teraz som v 9.rocniku...myslim ze to zacalo 2-3. rocniku..neviem....v 1. som bol este v pohode

Rady

fasta,
ja nie som lekár a nepoznám Tvoj konkrétny prípad, takže na otázku či by Ti lieky pomohli, Ti určite neodpoviem.
Ale podľa môjho názoru, lieky ako antidepresíva (a podobné) nasadí lekár až už nenájde iné východisko liečebného postupu...A keď píšeš, že príčinu ste stále s psychiatrom nenašli, tak ťažko je pomôcť.
Ale ako k tej Tvojej fóbii prišlo? Jedného dňa si sa zobudil a zrazu si mal fóbiu zo zvracania? Alebo sa Ti to hnusilo a z toho to vzniklo postupne? Alebo...?