Bolesť hlavy z monitora

Príspevok v téme: Bolesť hlavy z monitora
hulenica1

Často som na počítači, zapnem o 10 hodine ráno a vypína sa aj o dvanástej. Niekedy aj tri dni zaradaom. Už dávnejšie ma bolela hlava. Bolest nie je neznesitelna len taká otravna. Preto sa chcem opytat či práca na počítači na to vplýva lebo mna už asi týžden bolí zase hlava. Tá ista bolest ako pred rokmi.

AdamKrt

hulenica1: ak mas CRT monitor, tak nizka frekvencia sposobuje blikanie a moze z toho boliet hlava. Ak mas LCD monitor, tam byva casto nastaveny velky jas a kontrast. Biela extremne ziari a skoro Ti to vypaluje sietnicu. Bolieva z toho hlava. Vela ludi si to nenastavuje, ale vacsinou treba stiahnut jas a nastavit si to na tmavsie.

--janka--

a ked uz je tu takato tema, mna by zaujimalo, ma nejaky suvis PC a rakovina mozgu?? niekde som citala, ze PC nieco vyzaruje a ze z toho moze vzniknut rakovina mozgu.. viem, ze to moze byt len mytus, nieco take ako JPP, prave preto sa pytam tu, ci ma na to niekto nejake logicke vysvetlenie:-)) dakujem..

--janka--

a este som chcela dodat, ze ked tak dlho pozeravas do PC, snaz sa castejsie zmurkat:-)) vraj to mnoho ludi zabuda, stale pozera do PC a potom ich oci stipu, su unavene.. tiez si popozeraj ako spravne sa ma sediet od monitora, aky uhol dodrziavat.. a dlhe sedenie pr PC nie je ani zdrave pre chrbticu.. treba si robit castejsie prestavky, naozaj.. popri ktorych sa ponatahujes, najlepsie by bolo sa prejst na cerstvy vzduch.. to prospeje aj tym bolestiam hlavy..

ojka

Náročnosť práce za obrazovkou monitora PC môže vyvolať viaceré zrakové problémy od očnej únavy spojenej s pocitom očnej námahy prerastajúcim až do bolestí hlavy až po zvýšené slzenie, pálenie očí, pocit rozmazanosti obrazu či iné zrakové problémy. Takže treba si davať pozor na takéto PC "zamestnanie" a nepreháňať to .

--janka--

podla mna ano..
teda viem podla seba.. ja ked som dlho za PC, tak ma bolieva hlava a aj oci, mm ich take zacervenane, unavene..
mas pracu, pri ktorej pracujes s PC?? najlepsie je to troska obmedzit.. nebyt az tak dlho pri PC.. alebo si aspon robit castejsie pauzy.. kazdu hodinku sa vzdialit od PC, troska si pocvicit oci, poprechadzat sa.. nie je to velmi zdrave, ale viem, ze niektore prace to vyzaduju:-// inak, dnes som videla v cajovni caj na unavene oci z pocitaca:-)) tak aj ten si mozes kupit, pripadne iny caj a dat si aspon vecer oddych, kedy PC vypnes a budes sa viac venovat niecomu inemu, alebo si len tak oddychovat.. nepozerat TV, ani PC..